Dahlia Williams (JENNIFER CONNELLY) začíná nový život. Má novou práci, přestěhovala se do nového bytu a je pevně odhodlána konečně hodit za hlavu vztah se svým odloučeným manželem a plně se věnovat výchově pětileté dcery Ceci. Když se ale bouřlivý rozchod zvrhne v právní bitvu o dítě, začne se její už tak dost špatný psychický stav ještě více zhoršovat. Nový byt v chátrající budově navíc žije svým vlastním životem - z prázdného bytu ve vyšším patře jsou slyšet tajemné zvuky a stropem v ložnici stále prosakuje tmavá voda. Dahliu pronásledují divoké představy, díky nimž přestává být schopna odlišit realitu od fantazie a je vydána napospas nekonečným hrám s jejím zdravým rozumem. (oficiální text distributora)

J.Mayen

Pamatuju si, že jsem na filmu byl na premiéře v kině, bože to je už let. A film mě tenkrát dost zaujal, mělo to být před mým výletem do USA a ja jsem byl depromovanej ale na druhou stranu i fascinovanej z té šedi a počasí New Yorku. Teď s odstupem let už mi film přijde takovej obyčenej, slabší horor, ze kterýho si na prdel rozhodně nikdo nesedne. Ale neurazí. Na jedno shlednutí stačí. ()

Raskoslav

Je to zvláštní - ačkoliv je to točené na hororové poměry celkem kvalitně, a i poměrně hezky to někam graduje (a hlavně je tam překrásná a výtečná Jennifer Connelly), tak je to ve výsledku celkem o ničem (i přes snahu o drsnější konec) a relativně nudné. I když si odmyslím na chvíli, že je to vykrádačka, tak stejně jakoby ten snímek nevěděl co vlastně chce - sociální drama ala těžkosti matky po rozvodu? Mysteriozní horor? Výsledek je něco mezi a ačkoliv ani jedna linka není vyloženě špatná, nelze bohužel říci, že by některá z nich byla vyloženě ani dobrá, kde více povedená mi paradoxně přišla ta rodinná rovina. Je to krapet škoda, podle mě by se z toho dalo vytřískat určitě více a celá ta gradace jako kdyby je pak odfláknutá poměrně generickým a hlavně rychlým koncem se snahou o šok, který ale nepřichází (maximálně údiv). Na jedno večerní shlédnutí asi nicméně ok. ()

Nikolas__

I když se scénář tohoto filmu mnohdy i celkem na sílu snaží působit a vyprávět příběh skrze charakteristiku postav, tak ne že by to vyloženě nezvládal, spíš to dělá hrozně monotónně a nezajímavě. Navíc ne všichni zúčastnění podle mě odvedli kvalitní práci, například režisérovi sice nedělalo problém rychle vytvořit atmosféru špinavého města, dále mu ale dělalo problém nějak lépe pracovat s napětím, výstavbou napínavých scén atd... Korunu tomu nasazovalo posledních přibližně 15 - 20, kde se jakákoli atmoška vytratila, až mě to trochu mrzelo, Dark Water vypadal ze začátku jako dobrý žánrový film, nakonec byl bohužel jen průměrným hororem. 5/10 ()

esmoke

Tak takovyhle pohled na americka mesta se jen tak nevidi...pekna temna atmosfera, ale horor ci lekacku necekejte, ()

Mkoren

Spíše průměrný film o krásném vztahu matky a její dcery, který je díky nepřízni osudu a jedné zlé malé holky násilně ukončen. Výhodou filmu je dobrý herecký výkon Jennifer Connelly a Ariel Gade, velké mínus je to, jak je film strašně zdlouhavý, možná je to mnou, ale několikrát za film jsem se musel jít "provětrat" a ještě vícekrát jsem se pak díval na posuvník, kdy že už to skončí. ()

hanazu

Horor, který si můžou užívat leda tak instalatéři tím, že budou řešit, co je asi s potrubím. Ale pochybuju, že by je to bavilo hodinu a půl. ()

Venceslao90

Pro mě obrovské zklamání. Nečekal jsem nic světoborného, ale tohle? Connelly a hraje v takové kravině? Příběh i atmosféra je plytká a nevýrazná. No a nakonec to stejně všechno vyšumí. Naprosto zbytečný film. Jediné, co je na snímku aspoň trochu zajímavé, je přítomný element vody. ()

yelcin

Nepáčilo sa mi to aj keď atmosféra odpovedala hororu / činžový dom , ktorý sa rozpadal, stále pršalo, tmavé chodby a práčovňa, tajomný domovník./. Malo to síce svoju logickosť a krásna J.Connelly má svoju depresiu A.Gade zase svoju mŕtvu kamarátku , ale na horor je to málo. ()

Dejvidas

Nemastná-neslaná rádobymysteriózní podivnost s naprosto imbecilním koncem. Nad temnou vodou ji drží jen celkem slušná depresivní atmosféra a výborná Jennifer Connelly, které je pro tento film až škoda.. ()

Chlo0opek

Snímek, zmítající se mezi průměrem a nadprůměrem. K tomu nadprůměru chybí výraznější herecké výkony a prostě NĚCO, co by dostalo film výše. Tak nějak plyne, až dospěje ke konci a Vy si na závěr řeknete, že to nebyl rozhodně špatný film, ale že tomu právě to NĚCO chybělo... ()

montel

Dahlia (Jennifer Connelly) se se svou dcerou Ceci (Ariel Gade) stěhuje do nového bytu, aby co nejvíce zapoměla na ošklivý právnický spor mezi ní a jejím manželem o opatrovnictví jejich dcery. V novém bytě však není vše úplně v pořádku. Neustále jí v bytě prosakuje strop a v bytě nad nimi jsou slyšet neustále podivné zvuky. K tomu všemu si Ceci vymyslí imaginární kamarádku, která však kdysi skutečně bydlela v onom bytě nad nimi. Psychický tlak na Dahlii se stupňuje a k tomu všemu jí začnou pronásledovat příšerné představy. Dahlia tak musí rozpoznat co je realita a co pouhá představa dříve, než jí a Ceci půjde o život...Předělávka japonského hororu, která se sice moc nepovedla, ale aspoň jsme ušetřeny nesmyslů v podobě fantasmagorických triků a odpudivých lekaček, které jsou už v každém druhém rádoby hororu. 55% ()

zeromen

Slabo ta, opět americká nepovedená kopie. Takový mišmaš, málo akce, téměř žádné napětí, akorát možná kladné herecké obsazení. To je asi vše. ()

papinak

Asi jsem udělal chybu, že jsem nejprve shlédnul originální Japonský snímek a potom by mi k tomuto seděl lépe název Vaření z vody. Udělat z hororu rodiné drama asi nebyl úplně nejšťastnější nápad a pár lekaček už to opravdu nemohlo zachránit. ()

andrej9999

Tento film je natočený presne v tom správnom depresívnom upršanom prostredí, kde sa len ťažko hľadá úprimná ľudskosť a pozitívne vízie. Po prvom videní mi veľmi pripomínal film Kruh a bral som to ako nejakú kópiu tohto filmu. V skutočnosti ale Dark Water má aj iný vlastný rozmer, ktorý divák určite objaví sám. Hodnotím veľmi pozitívne. ()

Jennifer a Krvavý diamant

Jennifer a Krvavý diamant

14.10.2005

Ak vám po prečítaní titulku náhodou po chrbte prebehli zimomriavky, vedzte, že nemám na mysli Jennifer Lopez (o ktorej hereckých aktivitách a plánoch si možno povieme niekedy inokedy), ale o niečo… (více)