• Česko

Don Juan

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

zajímavý film s neobvyklým příběhem na pomezí reality a fantazie. Není náročný a spíš odpočinkový, ale má něco do sebe, čím zaujme a může i inspirovat - přece jen ubohá skutečnost je někdy tak nudná. Herecky nikdo nijak zvášť nevybočuje a Johnny Depp se drží při zemi. Ani při hodnocení neunikne výš mimo průměr a kvůli pozitivnějšímu náboji dávám zasloužené 3* [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](26.12.2013)

Neočaril ma Don Juan, ale ten zúfalý chalan, ktorý ním chcel byť.A tiež jemný humor a poetika filmu.Priniesol dobrú náladu, na jeho konci som si spievala s Bryanom Adamsom jednu z mojich najobľúbenejších piesní a netancovala som len preto, lebo to neviem.Trošku bláznovstva, romantiky a fantázie v dnešnom svete rozhodne neuškodí.A veľa lásky.(18.10.2010)

Tenhle film je velice zajimavý.Dle mého názoru má tenhle film v sobě jakousi myšlenku,kterou si k srdci může vzít každý z nás a máme v sobě něco co má Johnny Depp jako Don Juan.Každý máme reálný svět a v nitru duše máme svůj svět.I když nejsme tak extrémní jako hrdina ve filmu,že se i tak obléká,ale není rozkošné když se někdy chováne tak trochu jako blázen?Je fakt,že film sám o sobě je možná stereotipní romance,která by dneska bodovala jen díky Deppovi a kdy by byl živí Marlon.Jiank by to byl jeden z mnoha filmů...Ale že tam hrají tito vynikající herci tak film má takovou zvláštní atmosféru a tu atmošku podtrhuje nádherný český dabing v podání Saši Rašilova a pana Brzobohatého.Hudba byla jen tak do pozadí,výprava krásná.Snad jediná věc,která se mi na filmu nepáčila je,že tvůrcům se rozhodně nepovedlo omladit Deppa tak,abych mu věřil,že je mu 16.To mě teda rozhodně nepřesvědčili.Ale film se mi moc líbil.A na závěr jeden citát od Marlona Branda,který mi utkvěl v paměti a možná vystihuje jakési nic nedělání či čekánína něco co možná ani nepřijde,vystihuje to starého člověka,který je před důchodem. ,,První den zbytku mého života."(18.8.2006)

Johnny Depp je naprosto skvělý a pro holky to musí bejt asi takovej zážitek jako kdybych se já díval na film kde hraje Elisha Cuthbert, Jessica Alba a Jennifer Lopez dohromady. S nevýrazným herectvím extrémně nesouhlasím mě to právě jedinej Depp donutil dokoukat až dokonce, kdyby tu roli dostal kdokoli jinej stálo by to totálně za hovno. Marlon Brando má asi tak 2 tuny takže jeho postelové scény (a že jich je) jsou čirým utrpením. Ovšem když si povídaj v laboratoři tak se tam docela hodí. Don Juanovská linie příběhu nebezpečně smrdí telenovelou jenže naštěstí tam je Depp a ne ňákej venezuelskej looser takže v poho. Největší chyba tohohle snímku je taková ta protáhlost zbytečná nuda, protože jsou tu opravdu velice zábavné střípky (např. eskapády se sestřičkami a následný příchod dvoumetrovýho namakanýho negra). Vrcholem filmu je příhoda u sultána a otázka doni Ani (nebo jak se jmenovala) kolik měl před tím Depp ženskejch. Za tuhle scénu by se nestyděl ani Kevin Smith a takový Clerks vedle toho blednou.(9.7.2005)

• eye candy

Že by se jednalo o nějaký veleorchestr hereckých polobohů se opravdu říct nedá, Johnny Depp předvádí dost chudičkej a nevýraznej výkon což je o to tragičtější, že Donu Juanovi by určitě slušel zanícenější projev. Brando ten se ani neobtěžuje předstírat že hraje, většinou se jenom tak nezúčastněně překuluje ze scény na scénu. Navíc jsem měl celou dobu pocit, že se film pokoušel celkem neohrabaně zabrousit do žánru komedie. Přesněji řečeno burleskní frašky, s natolik specifickým humorem, že je obtížné se u něj za střízliva zasmát. No prostě celé je to takové laciné a ani Deppovo monotónní vyprávění o pronikání do tajú bezbřehé ženské duše zklamání bohužel neodvrátí. Námět zajímavej, zpracování chofno(25.1.2010)

• - Na obraze, na ktorý sa Dr. Mickler (Marlon Brando) pozerá v jeho kancelárii, je mladý Marlon Brando s jeho vlastným otcom. (misterz)

• - Johnny Depp souhlasil, že si zahraje v tomto filmu za podmínky, že psychiatra bude hrát Marlon Brando. (HappySmile)

• - Těsně před natáčením scény, kde sedí Brando a Depp u stolu a probírají rozporuplnost DeMarcova (Depp) charakteru, přičemž DeMarco připustí, že jeho otec byl z New Yorku, byly ve scénáři přepsány Deppovy věty, a tak neměl čas si je zapamatovat. Brando si tedy promluvil s režisérem a kameramanem, aby zjistil, kam dosahují úhly kamery. Potom vypracoval způsob, kterým rozkouskoval Deppovy věty ze scénáře a přidělal je na šálek kávy ve své ruce. Při natáčení držel hrníček tak, aby kamera nezabírala připevněné věty a Depp je mohl číst. (HappySmile)