poster

Don Juan DeMarco

 • Česko

  Don Juan

 • USA

  Don Juan DeMarco

 • Slovensko

  Don Juan DeMarco

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

 • bassator
  ***

  65%(5.3.2009)

 • JASON_X
  ****

  Jeden z mála amerických romantických filmů které znám a které se mi líbily... Vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak asi spíš jediný. Viděl jsem ho poprvé kdysi hodně dávno dabovaný v TV, nahrál jsem si ho (už nevím proč) na VHS a pouštěl si ho čas od času v opilecké sentimentální náladě, takže k němu mám tak trochu osobní vztah. Kdybych se své sympatie k tomuto dílku snažil rozumově vysvětlit, řekl bych nejspíš něco v tom smyslu, že jsem vždycky cítil silnou náklonnost k lidem se silnou a bohatou fantazií, kteří ji nadřazují všední nudné realitě a kteří raději žijí ve svém vlastním vnitřním světě uvnitř své hlavy, než ve světě "reálném" (ty uvozovky prosím zdůrazňuju, neb realita je pojem nadmíru relativní). A navíc mám hodně rád Johnnyho Deppa. A tlustý Marlon Brando se svou pěknou ženou Faye Dunaway byli také dobří, hlavně tedy Brando aka Don Octavio del Flores v roli mírně bonvivantského psychiatra. Nejvtipnější scéna - Don Juan rozebírá upjatého židovského psychiatra: "Proč si myslíte, že Dr.Mickler je Don Octavio del Flores?" "Proč si myslíte, že Don Octavio del Flores je Dr.Mickler?" (V té poslední nenápadné větičce se skrývá hluboká moudrost...)(1.8.2013)

 • Tommassi3
  ****

  "Je nejvyšší čas, abys ho nacpal léky !!" ;) Velmi příjemný romantický film, jež dokonale, přes veškerou svoji přeslazenost a okázalou sentimentalitu, prodává pohnutky, pro něž byl natočen, i když pochybuji, že kdy padnou na úrodnou půdu !! V muži totiž romantika neprobudíte..;) Skvělý Johnny Depp se něžnější části diváctva prostě musí líbit, Marlon Brando naopak předvádí jeden ze svých nejpozoruhodnějších, ačkoliv zřejmě nejhůře stravitelných, hereckých výkonů..(29.5.2013)

 • CageDepp
  ****

  Po 5 minutách jsem si říkal, že to bude pěkná hovadina, ale časem z toho vznikla i dobrá komedie. 1502 %(25.1.2010)

 • ajuska
  ****

  Celkem originální nápad s don Juanem v současnosti, filmu ale trochu chybí spád. Nejpovedenější (hlavně vizuálně) jsou asi scény z Juanova vyprávění, naopak psychiatrova linie chvílemi nudí. Taková neobvyklá lehce nadprůměrná romantika.(23.1.2006)

 • - Aby Johnny Depp pochytil španělský akcent, sledoval na kazetě seriál Fantasy Island (1978). (HappySmile)

 • - Když vezme dr. Mickler svou ženu na večeři, můžete zřetelně vidět ženu, která byla poslední "obětí" Dona Juana na začátku filmu. Sedí sama a hraje si se lžičkou, jako by na někoho čekala, stejně jako při prvním setkání. (HappySmile)

 • - Nejtěžší na práci s Brandem bylo podle Deppa udržet vážnou tvář. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace