Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (151)

Faidra 

všechny recenze uživatele

Nikterak výrazná romantika s výrazným nápadem. Ale z Branda bude vždycky vyzařovat neuvěřitelná přitažlivost, bez ohledu na to, jestli je frajerem v kožené bundě nebo utahaným dvoumetrákovým sedmdesátníkem. A bez ohledu na to, kolik mladých, přitažlivých a nadaných herců Deppova typu se motá poblíž. Chybíš mi, Marlone, moc mi chybíš... ()

Wishkah 

všechny recenze uživatele

Taková nenápadná, jednoduchá romantická komedie. Při menším vypilováním scénáře a vyměnění nudného režíséra Levena nějakým lepším vypravěčem to mohlo být něco speciálního. Trochu rozporuplně tady vyznívá účast Marlona Branda, který tu hraje opravdu pěkně civilně a velmi vtipně, ale do své role měl být možná o dvacet kilo lehčí aby do role víc seděl ()

Reklama

rochelka 

všechny recenze uživatele

Dalo se z toho rozhodně vytřískat víc. Deppovo herectví je slabé-ikdyž se najde pár světlých momentů, Brando celkem ušel-když vezmeme v potaz,že jeho herecká kariéra už šla dolů, telenovelové scény by se daly zkousnout,scénář rovněž nebyl špatný. Místy z toho tvůrci mohli udělat větší drama. Film samotný plyne v klidném romantickém tempu,na kterém není co zkazit... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Kvality Johnyho Deppa, Marlona Branda a Faye Dunaway se nedají zapřít. Bohužel pro Marlon a Fay mají své nejlepší roky za sebou a nevybrali si zrovna snímek, který by mohl být kvalitnější než na zdejších cca 65 %. Před několika lety, s lepším režisérem(spíše autorsky výraznějším režisérem) a kvalitním scénářem by tahle trojce mohla útočit na kdejakou cenu. ()

ex.it 

všechny recenze uživatele

Původně jsem si na 100 % byla jistá, že dám filmu 4 *, ale po přečtení komentářů jsem se uvedla mírně do rozpaků. Proč film všichni hodnotíte tak nízkými počty hvězdiček? Na mě totiž zapůsobil. Můj názor naprosto vystihuje komentář Pohrobka. Zvláštně udělaný romantický film, myslím, že láska je zde vyjádřena odlišně, ale mnohostranně. Touhy ženy zde naprosto vyzařují v každé scéně, můj oblíbený Marlon Brando je sice už přestárlý a obtloustlý, ale stále je velmi dobrým hercem v roli inteligentního psychiatra a okouzlující Johnny Depp taky nezklamal (i když zrovna k němu nemám žádné zvláštní sympatie). Jednoduše si stojím za tím, že si tento film rozhodně zaslouží lepší hodnocení, než 67 %. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (8)

  • Nejtěžší na práci s Brandem bylo podle Deppa udržet vážnou tvář. (HappySmile)
  • První a jediná filmová role zpěvačky Seleny. Film byl vydán týden po její nenadálé smrti. (HappySmile)
  • Když vezme dr. Mickler svou ženu na večeři, můžete zřetelně vidět ženu, která byla poslední "obětí" Dona Juana na začátku filmu. Sedí sama a hraje si se lžičkou, jako by na někoho čekala, stejně jako při prvním setkání. (HappySmile)

Reklama

Reklama