• Česko

Don Juan

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

65%(5.3.2009)

Jeden z mála amerických romantických filmů které znám a které se mi líbily... Vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak asi spíš jediný. Viděl jsem ho poprvé kdysi hodně dávno dabovaný v TV, nahrál jsem si ho (už nevím proč) na VHS a pouštěl si ho čas od času v opilecké sentimentální náladě, takže k němu mám tak trochu osobní vztah. Kdybych se své sympatie k tomuto dílku snažil rozumově vysvětlit, řekl bych nejspíš něco v tom smyslu, že jsem vždycky cítil silnou náklonnost k lidem se silnou a bohatou fantazií, kteří ji nadřazují všední nudné realitě a kteří raději žijí ve svém vlastním vnitřním světě uvnitř své hlavy, než ve světě "reálném" (ty uvozovky prosím zdůrazňuju, neb realita je pojem nadmíru relativní). A navíc mám hodně rád Johnnyho Deppa. A tlustý Marlon Brando se svou pěknou ženou Faye Dunaway byli také dobří, hlavně tedy Brando aka Don Octavio del Flores v roli mírně bonvivantského psychiatra. Nejvtipnější scéna - Don Juan rozebírá upjatého židovského psychiatra: "Proč si myslíte, že Dr.Mickler je Don Octavio del Flores?" "Proč si myslíte, že Don Octavio del Flores je Dr.Mickler?" (V té poslední nenápadné větičce se skrývá hluboká moudrost...)(1.8.2013)

"Je nejvyšší čas, abys ho nacpal léky !!" ;) Velmi příjemný romantický film, jež dokonale, přes veškerou svoji přeslazenost a okázalou sentimentalitu, prodává pohnutky, pro něž byl natočen, i když pochybuji, že kdy padnou na úrodnou půdu !! V muži totiž romantika neprobudíte..;) Skvělý Johnny Depp se něžnější části diváctva prostě musí líbit, Marlon Brando naopak předvádí jeden ze svých nejpozoruhodnějších, ačkoliv zřejmě nejhůře stravitelných, hereckých výkonů..(29.5.2013)

Po 5 minutách jsem si říkal, že to bude pěkná hovadina, ale časem z toho vznikla i dobrá komedie. 1502 %(25.1.2010)

Celkem originální nápad s don Juanem v současnosti, filmu ale trochu chybí spád. Nejpovedenější (hlavně vizuálně) jsou asi scény z Juanova vyprávění, naopak psychiatrova linie chvílemi nudí. Taková neobvyklá lehce nadprůměrná romantika.(23.1.2006)

• - Aby Johnny Depp pochytil španělský akcent, sledoval na kazetě seriál Fantasy Island (1978). (HappySmile)

• - Když vezme dr. Mickler svou ženu na večeři, můžete zřetelně vidět ženu, která byla poslední "obětí" Dona Juana na začátku filmu. Sedí sama a hraje si se lžičkou, jako by na někoho čekala, stejně jako při prvním setkání. (HappySmile)

• - Nejtěžší na práci s Brandem bylo podle Deppa udržet vážnou tvář. (HappySmile)