• Česko

Don Juan

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

Kouzelné :-) Film na letní večer kdy jste doma sami, je těsně před prázdninami a vy máte deppku z toho, že se vám láska vyhýbá. Po shlédnutí Dona Juana s tím začnete něco dělat. Ti co se u filmu nudili, upřímně je lituji. Možná bych ještě dodal, že bych film neřadil do žánru komedie. Tam se snad bylo čemu zasmát? Jistě, sem tam jsem se pousmál, ale komedie? To určitě ne. A drama už vůbec :-)(2.5.2007)

zaujímavo koncipovaný romantický film s dobrým obsadením, no v nesprávnom čase... Brando a Faye Dunaway boli už príliš starí a unavení.. a Depp sa vtedy ešte len hľadal... rozhodne to ale mohlo dopadnúť aj horšie... prelínanie ilúzie, fantázie a reality bolo spracované celkom dobre... a príbehy mladého Dona Juana sa počúvali a pozerali veľmi dobre, to sa musí nechať... 6/10(24.7.2011)

Nevím, něco mě na tomhle filmu vždycky přitahovalo, už několikrát jsem prošel okolo televize, kde tenhle film běžel, zastavil jsem se, a pár minut se koukal, proto jsem si řekl, že v dohledné době si na tenhle záhadný snímek musím najít čas, k čemuž jsem se tedy dostal až teď. Už na první pohled zaujme překvapivě hvězdné obsazení v čele s mladým Johnny Deppem, který už ale nebyl žádným zelenáčem, dále se spíše už valící se legendou Marlonem Brandem, který si ale evidentně docela užíval spíše komediální a místy až romantické herecké polohy, spojené s nezvykle dlouhým časem stráveným před kamerou, a konečně i s Faye Dunaway, jenž spíše Brandovi přihrávala. Don Juan DeMarco je opravdu velmi zajímavý film, ke kterému bych si velmi rád zase jednou našel cestu.(18.6.2014)

• eye candy

Že by se jednalo o nějaký veleorchestr hereckých polobohů se opravdu říct nedá, Johnny Depp předvádí dost chudičkej a nevýraznej výkon což je o to tragičtější, že Donu Juanovi by určitě slušel zanícenější projev. Brando ten se ani neobtěžuje předstírat že hraje, většinou se jenom tak nezúčastněně překuluje ze scény na scénu. Navíc jsem měl celou dobu pocit, že se film pokoušel celkem neohrabaně zabrousit do žánru komedie. Přesněji řečeno burleskní frašky, s natolik specifickým humorem, že je obtížné se u něj za střízliva zasmát. No prostě celé je to takové laciné a ani Deppovo monotónní vyprávění o pronikání do tajú bezbřehé ženské duše zklamání bohužel neodvrátí. Námět zajímavej, zpracování chofno(25.1.2010)

Dalo se z toho rozhodně vytřískat víc. Deppovo herectví je slabé-ikdyž se najde pár světlých momentů, Brando celkem ušel-když vezmeme v potaz,že jeho herecká kariéra už šla dolů, telenovelové scény by se daly zkousnout,scénář rovněž nebyl špatný. Místy z toho tvůrci mohli udělat větší drama. Film samotný plyne v klidném romantickém tempu,na kterém není co zkazit...(18.8.2006)

• - První a jediná filmová role zpěvačky Seleny. Film byl vydán týden po její nenadálé smrti. (HappySmile)

• - Když vezme dr. Mickler svou ženu na večeři, můžete zřetelně vidět ženu, která byla poslední "obětí" Dona Juana na začátku filmu. Sedí sama a hraje si se lžičkou, jako by na někoho čekala, stejně jako při prvním setkání. (HappySmile)

• - Na obraze, na ktorý sa Dr. Mickler (Marlon Brando) pozerá v jeho kancelárii, je mladý Marlon Brando s jeho vlastným otcom. (misterz)