• Česko

Don Juan

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

" V živote sú len štyri zmysluplné otázky: čo je sväté, čo vlastne tvorí ducha, prečo stojí za to žiť a prečo stojí zato zomrieť. Je to láska."Zjavne nepochopený film na tejto stránke. Sme tým, čím si myslíme, že sme. Nie tým, kým sme sa narodili, alebo kde sme sa narodili. Pripomínal mi Prota, kde " pacient " učil doktora. Skvelý Depp, s váhou bojujúci Brando, nehodiaca sa Dunaway a kopa krásnych žien. Tí, ktorí odsúdili tonto film majú kritický nedostatok romantiky a žijú iba preto, aby splnili to, čo sa od nich žiada: načas v práci, nejaké to potomstvo. . . a hlavne nevybočiť z rady!(18.3.2009)

Kvality Johnyho Deppa, Marlona Branda a Faye Dunaway se nedají zapřít. Bohužel pro Marlon a Fay mají své nejlepší roky za sebou a nevybrali si zrovna snímek, který by mohl být kvalitnější než na zdejších cca 65 %. Před několika lety, s lepším režisérem(spíše autorsky výraznějším režisérem) a kvalitním scénářem by tahle trojce mohla útočit na kdejakou cenu.(7.12.2006)

Nikterak výrazná romantika s výrazným nápadem. Ale z Branda bude vždycky vyzařovat neuvěřitelná přitažlivost, bez ohledu na to, jestli je frajerem v kožené bundě nebo utahaným dvoumetrákovým sedmdesátníkem. A bez ohledu na to, kolik mladých, přitažlivých a nadaných herců Deppova typu se motá poblíž. Chybíš mi, Marlone, moc mi chybíš...(5.7.2007)

Tento film není o ději, ale o slovech a větách a já hltala každou z nich. Není to film, který by se dal sledovat zrakem a hodnotit hlavou... je spíš pro duši a srdce. A já fandím všem, kteří si vysnili svůj vlastní svět a žijí v něm, protože já jeden takový taky mám. :) Je to film o iluzi, fantazii, svobodě a nespoutanosti a to vše je mi velmi blízké.(28.12.2013)

V tomhle filmu excelují akorát dvě věci, Johnny Depp a hlavní myšlenka. Jinak je to dost jednoduché, nepropracované, nedotažené…tam, kde Arizona dream nebo Nauka o snech prokazují neskutečnou hloubku vyjádření, tady se, jinak celkem dobrý myšlenkový podklad filmu, plácá na mělčině, rozplývá v rozbředlém příběhu, rádoby úsměvném, na mě až příliš sladce romantickém…(26.7.2009)

• - Když vezme dr. Mickler svou ženu na večeři, můžete zřetelně vidět ženu, která byla poslední "obětí" Dona Juana na začátku filmu. Sedí sama a hraje si se lžičkou, jako by na někoho čekala, stejně jako při prvním setkání. (HappySmile)

• - Nejtěžší na práci s Brandem bylo podle Deppa udržet vážnou tvář. (HappySmile)

• - První a jediná filmová role zpěvačky Seleny. Film byl vydán týden po její nenadálé smrti. (HappySmile)