• Česko

Don Juan

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

Celkem průměrným film s, jak jinak než nadprůměrným Johnnym. I já, být ženou, bych se do Johnnyho, jakožto Dona Juana zamiloval, protože jeho herecký talent je vskutku k pomilování! :D Ačkoliv tato role nepatří mezi ty, kde by se mohl naplno projevit. Samotný film byl pro mne až příliš neosobitý, a i přes silnou vřelost romantických vztahů mne zanechal chladným. Závěrečná pointa úsměvná.(19.6.2011)

Jeden z mála amerických romantických filmů které znám a které se mi líbily... Vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak asi spíš jediný. Viděl jsem ho poprvé kdysi hodně dávno dabovaný v TV, nahrál jsem si ho (už nevím proč) na VHS a pouštěl si ho čas od času v opilecké sentimentální náladě, takže k němu mám tak trochu osobní vztah. Kdybych se své sympatie k tomuto dílku snažil rozumově vysvětlit, řekl bych nejspíš něco v tom smyslu, že jsem vždycky cítil silnou náklonnost k lidem se silnou a bohatou fantazií, kteří ji nadřazují všední nudné realitě a kteří raději žijí ve svém vlastním vnitřním světě uvnitř své hlavy, než ve světě "reálném" (ty uvozovky prosím zdůrazňuju, neb realita je pojem nadmíru relativní). A navíc mám hodně rád Johnnyho Deppa. A tlustý Marlon Brando se svou pěknou ženou Faye Dunaway byli také dobří, hlavně tedy Brando aka Don Octavio del Flores v roli mírně bonvivantského psychiatra. Nejvtipnější scéna - Don Juan rozebírá upjatého židovského psychiatra: "Proč si myslíte, že Dr.Mickler je Don Octavio del Flores?" "Proč si myslíte, že Don Octavio del Flores je Dr.Mickler?" (V té poslední nenápadné větičce se skrývá hluboká moudrost...)(1.8.2013)

Pozitivně laděný film. Marlon se mi fakt už nelíbil, ale ten taneček na konci.. .chápu, proč ho obsadili. Skvělý dabing Brabce a Rychlého, kteří s filmem žili. Faye už to nesluší, do role stárnoucí odevzdané ženy ovšem pasuje přesně. Příběh vyprávěný ve dvou světech, krásná a romantická dobrodružství a smutnější přítomnost.(31.8.2019)

Nápad s psychiatrem mi nepřipadal blbej, ale taky mě to nějak moc nenadchlo. Víc mi vadilo to otravné omílání vztahu psychiatr a jeho žena (navíc když Faye Dunaway podle mě nikdy neuměla hrát). S Johnny Deppem se roztrh pytel a sypal ze sebe herecké umění jedna báseň. Brando nevím, spíš průměr. Celkově taky průměr a závist tomu donchuánovi.(29.6.2008)

Premyslený námet a hereckí velikáni Johnny Depp a Marlon Brando spravili tento príbeh zaujímavým a vtipným zároveň. Avšak stále mi tam chýbalo nejaké napätie alebo aspoň prekvapenie. Žiaden väčší zásah do deja sa nekonal. Aj tak hodnotím tento film pozitívne, lebo ukazuje na jednoduchosť ale aj zmysel ľudskej predstavivosti a nežnosti, ktorú nie každý nájde ako Marlon Brando, ktorý mal tú česť stretnúť sa so slávnym Donom Juanom DeMarcom.(20.6.2008)

• - Nejtěžší na práci s Brandem bylo podle Deppa udržet vážnou tvář. (HappySmile)

• - Aby Johnny Depp pochytil španělský akcent, sledoval na kazetě seriál Fantasy Island (1978). (HappySmile)

• - Těsně před natáčením scény, kde sedí Brando a Depp u stolu a probírají rozporuplnost DeMarcova (Depp) charakteru, přičemž DeMarco připustí, že jeho otec byl z New Yorku, byly ve scénáři přepsány Deppovy věty, a tak neměl čas si je zapamatovat. Brando si tedy promluvil s režisérem a kameramanem, aby zjistil, kam dosahují úhly kamery. Potom vypracoval způsob, kterým rozkouskoval Deppovy věty ze scénáře a přidělal je na šálek kávy ve své ruce. Při natáčení držel hrníček tak, aby kamera nezabírala připevněné věty a Depp je mohl číst. (HappySmile)