• Česko

Don Juan

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

Mohla to být okouzlující oslava romantiky, svádění, lásky a ženské krásy. Vychází z výtečného nápadu, má v ruce silný motiv cynické medicíny, která se snílka a romantika snaží nadopovat a srovnat do latě prášky, poskytuje dostatek prostoru pro silné momenty, téměř všechny je však zahazuje. Doplácí na vlažné herecké výkony, fádní filmařinu a nevýrazný scénář. Ten důsledně eliminuje každou příležitost ke konfrontaci rozdílného vnímání reality a místo střetu nabízí jen unaveného pasivního psychiatra, který „bez boje“ přijímá argumenty svého „pacienta“. A to i když Johnny Depp rozhodne nedává do svého Juana maximum. Podívané však podle mého škodí hlavně dýchavičný rozteklý Marlon Brandon bez jiskry, jehož tloušťku a neschopnost pohybu se film marně a místy až komicky pokouší skrýt různými lacinými triky. Škoda promarněné příležitosti.(19.3.2012)

Na film jsem se dívala jenom z jednoho prostého důvodu - moc se mi líbí Johnny Depp. I jako chlap, i jako herec, protože takové kreace, co předvádí on, to prostě moc lidí neumí. Dívat se na něho v tomhle filmu - to bylo teda něco, moc mu to slušelo. Ale trochu mě překvapilo, po jeho skvělém Jacku Sparrowovi, jak tady hrál tak celkem normálně. No a ten děj, ten se mi zdál místy dost divný, takový fakt i pitomý, takže celkově dobrý hlavně kvůli Johnnymu.(27.6.2013)

Johnny Depp ve své době solidně motal hlavy chlapům, natož pak ženám:) Myslím že kromě Pitta se do role největšího milovníka všech dob v 90. letech nemohl převtělit snad nikdo jiný. Film působí místy hodně osvěžujícím dojmem, stejně jako, při pohledu na Marlona, také vyčerpaným. Přesto je zde zmíněna veliká spousta krásných myšlenek. Dívky jsou zde velmi krásné a film je takovou oslavnou ódou na ženy.(29.11.2013)

V podstatě velice jednoduchá děj a dost naivní. Ale v něčem to mělo jiskru. Bylo to v Don Juanovi, v jeho přístupu k životu, v tom jak ovlivňoval svého psychiatra, jaký vyprávěl příběh, jak se stavěl k ženám. Rozpočtově to bylo asi dost chudinké, ale v tomhle případě je to naprosto jedno, protože taková story by se dala zpracovat i s menší výpravou. K tomu na konci nádherná píseň od Bryana Adamse Have You Ever Really Loved a Woman, neskutečná.(2.10.2016)

" V živote sú len štyri zmysluplné otázky: čo je sväté, čo vlastne tvorí ducha, prečo stojí za to žiť a prečo stojí zato zomrieť. Je to láska."Zjavne nepochopený film na tejto stránke. Sme tým, čím si myslíme, že sme. Nie tým, kým sme sa narodili, alebo kde sme sa narodili. Pripomínal mi Prota, kde " pacient " učil doktora. Skvelý Depp, s váhou bojujúci Brando, nehodiaca sa Dunaway a kopa krásnych žien. Tí, ktorí odsúdili tonto film majú kritický nedostatok romantiky a žijú iba preto, aby splnili to, čo sa od nich žiada: načas v práci, nejaké to potomstvo. . . a hlavne nevybočiť z rady!(18.3.2009)

• - Johnny Depp souhlasil, že si zahraje v tomto filmu za podmínky, že psychiatra bude hrát Marlon Brando. (HappySmile)

• - První a jediná filmová role zpěvačky Seleny. Film byl vydán týden po její nenadálé smrti. (HappySmile)

• - Nejtěžší na práci s Brandem bylo podle Deppa udržet vážnou tvář. (HappySmile)