• Česko

Don Juan

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

Původně jsem si na 100 % byla jistá, že dám filmu 4 *, ale po přečtení komentářů jsem se uvedla mírně do rozpaků. Proč film všichni hodnotíte tak nízkými počty hvězdiček? Na mě totiž zapůsobil. Můj názor naprosto vystihuje komentář Pohrobka. Zvláštně udělaný romantický film, myslím, že láska je zde vyjádřena odlišně, ale mnohostranně. Touhy ženy zde naprosto vyzařují v každé scéně, můj oblíbený Marlon Brando je sice už přestárlý a obtloustlý, ale stále je velmi dobrým hercem v roli inteligentního psychiatra a okouzlující Johnny Depp taky nezklamal (i když zrovna k němu nemám žádné zvláštní sympatie). Jednoduše si stojím za tím, že si tento film rozhodně zaslouží lepší hodnocení, než 67 %.(6.5.2008)

Asi měknu, nebo se stávám na stará kolena sentimentální, ale tenhle film mě dostal. Je to neuvěřitelně milý snímek. Ano, končí happyendem, ano, jde tam o lásku, ano, je to naprosto v pořádku. Z jiného pohledu se dá na film koukat jako na otevřenou adoraci escapismu, ale co, jak rád bych si taky někdy nasadil masku a utekl co nejdál od civilizace.(5.6.2009)

Náhodou pěkná pohádka. Spíš než nudný, bych ho já zhodnotil jako pohodový a oddechový. Na herce se dívat dalo, hudba se dala moc pěkně poslouchat. Všechno do sebe pěkně zapadalo. Co na tom, že příběh byl tak jednoduchý a Marlon obtloustlý? A ten obsah - "Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika." - to přesně vystihuje. Jakože nejen tento film.(18.8.2006)

"Je nejvyšší čas, abys ho nacpal léky !!" ;) Velmi příjemný romantický film, jež dokonale, přes veškerou svoji přeslazenost a okázalou sentimentalitu, prodává pohnutky, pro něž byl natočen, i když pochybuji, že kdy padnou na úrodnou půdu !! V muži totiž romantika neprobudíte..;) Skvělý Johnny Depp se něžnější části diváctva prostě musí líbit, Marlon Brando naopak předvádí jeden ze svých nejpozoruhodnějších, ačkoliv zřejmě nejhůře stravitelných, hereckých výkonů..(29.5.2013)

Nevím, něco mě na tomhle filmu vždycky přitahovalo, už několikrát jsem prošel okolo televize, kde tenhle film běžel, zastavil jsem se, a pár minut se koukal, proto jsem si řekl, že v dohledné době si na tenhle záhadný snímek musím najít čas, k čemuž jsem se tedy dostal až teď. Už na první pohled zaujme překvapivě hvězdné obsazení v čele s mladým Johnny Deppem, který už ale nebyl žádným zelenáčem, dále se spíše už valící se legendou Marlonem Brandem, který si ale evidentně docela užíval spíše komediální a místy až romantické herecké polohy, spojené s nezvykle dlouhým časem stráveným před kamerou, a konečně i s Faye Dunaway, jenž spíše Brandovi přihrávala. Don Juan DeMarco je opravdu velmi zajímavý film, ke kterému bych si velmi rád zase jednou našel cestu.(18.6.2014)

• - Když vezme dr. Mickler svou ženu na večeři, můžete zřetelně vidět ženu, která byla poslední "obětí" Dona Juana na začátku filmu. Sedí sama a hraje si se lžičkou, jako by na někoho čekala, stejně jako při prvním setkání. (HappySmile)

• - Johnny Depp souhlasil, že si zahraje v tomto filmu za podmínky, že psychiatra bude hrát Marlon Brando. (HappySmile)

• - Aby Johnny Depp pochytil španělský akcent, sledoval na kazetě seriál Fantasy Island (1978). (HappySmile)