Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (151)

Faidra 

všechny recenze uživatele

Nikterak výrazná romantika s výrazným nápadem. Ale z Branda bude vždycky vyzařovat neuvěřitelná přitažlivost, bez ohledu na to, jestli je frajerem v kožené bundě nebo utahaným dvoumetrákovým sedmdesátníkem. A bez ohledu na to, kolik mladých, přitažlivých a nadaných herců Deppova typu se motá poblíž. Chybíš mi, Marlone, moc mi chybíš... ()

BajuBaju 

všechny recenze uživatele

Jo, uznávám, Depp v tomhle filmu není nijak výrazný. Je dobrý, ale nijak nevybočuje, nepředvádí nic výjimečného, má lepší filmy. A přesto, že jsem jeho obrovská fanynka, v tomhle filmu mne pak více a více zajímal pan psychiatr se ženou a vývoj jejich vztahu. Strašně mě bavilo jak postupným vyprávěním Don Juan pomáhal "Donu Octaviovi" v manželství a jejich postuné porozumění a důvěra. ()

Reklama

Juto 

všechny recenze uživatele

Príbeh je dosť absurdný, rovnako ako duo v ňom - ​​Marlon Brando a Johnny Depp. Ale sú výborný. Mainstream si zvyčajne myslí, že publikum je pri tvorení romantických komédií pri takomto filme napálené, ale nie je to tak. Stále je nás tu zopár, ktorých baví kombinácia inteligencie, elegancie a romantiky. Tento film prináša všetky výhody. 7/10 ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Zvláštní romantický film, který je naplněný poněkud nedotaženým filosofováním o lásce. Na Deppa se dá dívat a Brando tu hraje jednu ze svých nejvtipnějších rolí ve své kariéře - zajímavá je jeho postelová scéna, která ovšem spočívá v tom, že se i na na lůžku s manželkou po boku pouze čímsi bezbřeze nacpává. ()

AlistairMir 

všechny recenze uživatele

Tenhle film jsem viděl, když jsem ležel v nemocnici a od sestřičky si vyprosil, že večerka se na mě a kolegu nevztahuje a můžeme tedy koukat. Zvítězili jsme a koukali. A docela nám to i tu nemocnici zpříjemnilo, člověk se u toho zasměje, občas to dojme a Johnny jako vždy bezchybný. Druhý den, ale přeci jen část pocitů z filmu vyšumí a dá se tedy říct, že kdovíjaký kulturní zážitek se nekoná. Jako jednorázová oddechovka s návodem jak sbalit cca 1500 žen, to je ale naprosto v pořádku. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (8)

  • První a jediná filmová role zpěvačky Seleny. Film byl vydán týden po její nenadálé smrti. (HappySmile)
  • Johnny Depp souhlasil, že si zahraje v tomto filmu za podmínky, že psychiatra bude hrát Marlon Brando. (HappySmile)
  • Těsně před natáčením scény, kde sedí Brando a Depp u stolu a probírají rozporuplnost DeMarcova (Depp) charakteru, přičemž DeMarco připustí, že jeho otec byl z New Yorku, byly ve scénáři přepsány Deppovy věty, a tak neměl čas si je zapamatovat. Brando si tedy promluvil s režisérem a kameramanem, aby zjistil, kam dosahují úhly kamery. Potom vypracoval způsob, kterým rozkouskoval Deppovy věty ze scénáře a přidělal je na šálek kávy ve své ruce. Při natáčení držel hrníček tak, aby kamera nezabírala připevněné věty a Depp je mohl číst. (HappySmile)

Reklama

Reklama