• Česko

Don Juan

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

• eye candy

Že by se jednalo o nějaký veleorchestr hereckých polobohů se opravdu říct nedá, Johnny Depp předvádí dost chudičkej a nevýraznej výkon což je o to tragičtější, že Donu Juanovi by určitě slušel zanícenější projev. Brando ten se ani neobtěžuje předstírat že hraje, většinou se jenom tak nezúčastněně překuluje ze scény na scénu. Navíc jsem měl celou dobu pocit, že se film pokoušel celkem neohrabaně zabrousit do žánru komedie. Přesněji řečeno burleskní frašky, s natolik specifickým humorem, že je obtížné se u něj za střízliva zasmát. No prostě celé je to takové laciné a ani Deppovo monotónní vyprávění o pronikání do tajú bezbřehé ženské duše zklamání bohužel neodvrátí. Námět zajímavej, zpracování chofno(25.1.2010)

Vcelku priemerna romanticka rozpravka, ktoru robia vynimocnou len dvaja ultra charizmaticky herci. Depp a Brando su dokonala dvojka, skoda len, ze Brando je tu uz bez stary a bez energie, mohol u toho byt uzasny herecky koncert. Don Juan DeMarco je pohodovou romantickou oddychovkou, nic viac, nic menej.(15.8.2013)

Taková nenápadná, jednoduchá romantická komedie. Při menším vypilováním scénáře a vyměnění nudného režíséra Levena nějakým lepším vypravěčem to mohlo být něco speciálního. Trochu rozporuplně tady vyznívá účast Marlona Branda, který tu hraje opravdu pěkně civilně a velmi vtipně, ale do své role měl být možná o dvacet kilo lehčí aby do role víc seděl(17.9.2008)

Kouzelné :-) Film na letní večer kdy jste doma sami, je těsně před prázdninami a vy máte deppku z toho, že se vám láska vyhýbá. Po shlédnutí Dona Juana s tím začnete něco dělat. Ti co se u filmu nudili, upřímně je lituji. Možná bych ještě dodal, že bych film neřadil do žánru komedie. Tam se snad bylo čemu zasmát? Jistě, sem tam jsem se pousmál, ale komedie? To určitě ne. A drama už vůbec :-)(2.5.2007)

Náhodou pěkná pohádka. Spíš než nudný, bych ho já zhodnotil jako pohodový a oddechový. Na herce se dívat dalo, hudba se dala moc pěkně poslouchat. Všechno do sebe pěkně zapadalo. Co na tom, že příběh byl tak jednoduchý a Marlon obtloustlý? A ten obsah - "Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika." - to přesně vystihuje. Jakože nejen tento film.(18.8.2006)

• - Aby Johnny Depp pochytil španělský akcent, sledoval na kazetě seriál Fantasy Island (1978). (HappySmile)

• - Johnny Depp souhlasil, že si zahraje v tomto filmu za podmínky, že psychiatra bude hrát Marlon Brando. (HappySmile)

• - Když vezme dr. Mickler svou ženu na večeři, můžete zřetelně vidět ženu, která byla poslední "obětí" Dona Juana na začátku filmu. Sedí sama a hraje si se lžičkou, jako by na někoho čekala, stejně jako při prvním setkání. (HappySmile)