Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiální text distributora)

Matty

Velmi nudně a nenápaditě zrežírovaná romantická historka s děsivě průhledným "poselstvím", které je nám v závěru pro jistotu ještě několikrát zopakováno. Medvědí Marlon Brando předvádí další fádní parodii sama sebe a Johny Depp názorně ukazuje, že začínal ve stejných rolích, v jakých dnes Orlando Bloom. 35% ()

Pohrobek

Zvláštní romantický film, který je naplněný poněkud nedotaženým filosofováním o lásce. Na Deppa se dá dívat a Brando tu hraje jednu ze svých nejvtipnějších rolí ve své kariéře - zajímavá je jeho postelová scéna, která ovšem spočívá v tom, že se i na na lůžku s manželkou po boku pouze čímsi bezbřeze nacpává. ()

Superpero

Johnny Depp je naprosto skvělý a pro holky to musí bejt asi takovej zážitek jako kdybych se já díval na film kde hraje Elisha Cuthbert, Jessica Alba a Jennifer Lopez dohromady. S nevýrazným herectvím extrémně nesouhlasím mě to právě jedinej Depp donutil dokoukat až dokonce, kdyby tu roli dostal kdokoli jinej stálo by to totálně za hovno. Marlon Brando má asi tak 2 tuny takže jeho postelové scény (a že jich je) jsou čirým utrpením. Ovšem když si povídaj v laboratoři tak se tam docela hodí. Don Juanovská linie příběhu nebezpečně smrdí telenovelou jenže naštěstí tam je Depp a ne ňákej venezuelskej looser takže v poho. Největší chyba tohohle snímku je taková ta protáhlost zbytečná nuda, protože jsou tu opravdu velice zábavné střípky (např. eskapády se sestřičkami a následný příchod dvoumetrovýho namakanýho negra). Vrcholem filmu je příhoda u sultána a otázka doni Ani (nebo jak se jmenovala) kolik měl před tím Depp ženskejch. Za tuhle scénu by se nestyděl ani Kevin Smith a takový Clerks vedle toho blednou. ()

Djkoma

Kvality Johnyho Deppa, Marlona Branda a Faye Dunaway se nedají zapřít. Bohužel pro Marlon a Fay mají své nejlepší roky za sebou a nevybrali si zrovna snímek, který by mohl být kvalitnější než na zdejších cca 65 %. Před několika lety, s lepším režisérem(spíše autorsky výraznějším režisérem) a kvalitním scénářem by tahle trojce mohla útočit na kdejakou cenu. ()

Radek99

Americký odpočinkový film, z něhož doslova přetéká romantika a sentiment, který ale selhává v tom podstatném - nenabízí nic výjimečného. Není to ani velké umění, ani velká zábava, ani variace na klasické dílo (donem Juanem se pouze nechal volně inspirovat), ani nic novátorského a progresivního. Pouze tam hraje Johnny Depp. Ale to možná k natočení takového filmu stačí... PS: Jo a taky má vlastně to...no...poselství... :-) ()

• Na obraze, na ktorý sa Dr. Mickler (Marlon Brando) pozerá v jeho kancelárii, je mladý Marlon Brando s jeho vlastným otcom. (misterz)
  • Nejtěžší na práci s Brandem bylo podle Deppa udržet vážnou tvář. (HappySmile)
  • První a jediná filmová role zpěvačky Seleny. Film byl vydán týden po její nenadálé smrti. (HappySmile)