Appleseed

• Japonsko Appleseed (více)

Je rok 2131, konec 3. světové války, země je na pokraji zániku. Do města Olympos, ovládaného genovou manipulací vyvinutými Bioroidy, přijede legendární mladý bojovník Deunan Knute a jeho dřívější společník Briareos, který za války utrpěl osudná zranění a proto byl operací změněn na cyborga. Bioroidům je určen mnohem kratší život, než lidem, protože genovou manipulací byl u nich potlačen bod rozmnožování. Většina lidí se Bioroidů bojí a proto, když je teroristickým útokem zničeno centrum pracující na prodloužení jejich životního cyklu, nastane válka. Deunan a Briareos se přidají k mírovým vojskům Olymposu a postaví se proti hrozbám Bioroidů. V tom okamžiku se objeví legendární „Appleseed kód“. (Mirax)

Fanfán

na začátku mi animace postav moc neseděla, přece jen jsem zvyklej na klasický pojetí i co se stínování týče, ale zhruba po patnácti minutách jsem si zvykl a pak se jen nechal unášet příběhem, kterej byl sice místy klišovitej ("Vy jste znali mého otce?"), ale i tak. Bylo mi sice líto, že to armáda vzdala, protože jsem Urana čekal, jako silnějšího záporáka, ale finální platformy, to bylo něco. Dávám tedy čtyři za to, že jsem byl napjatej. Ale spíš je to trojka s hvězdičkou ()

Raziel811

Škoda, že místy jsou scény až extrémmě přeexponovány. Když pominu, že to není příjemné pro oči, tak se ale vytrácí i mnoho detailů a textur. ()

Anio

Musím být upřímný a přiznat, že takhle pěkně malovat nebudu ani v důchodu s panem Parkinsonem. Jenomže film, i když animovaný, není jenom obraz, ale měl by být i příběh. Ne, že by jste měli po první půlhodině jasno, jak to dopadne. Kdepak! To totiž teprve začínáte zjišťovat, o co jde. A že šlo o všechno, lépe řečeno o všechny, to mi bylo na konci vcelku jedno. Chyběl mi tu důvod, proč s někým trochu víc sympatizovat nebo se do něho vžít. Samozřejmě na vizuální stránku jen tak nezapomenu. ()

Foglis

O anime jsem se nikdy nezajímal, moc mě to nelákalo, ale potom co jsem viděl tohle, asi se o to zajímat začnu. ()

Traktorista

Parádní akční nářez dobarvený úžasným zobrazením. Standartní zápletka stroje vs lidé je zde sice proprána dokonale, ale podána vcelku slušně a zajímavě. Dialogy postav taky nenudí, akční sekvence jsou prostě parádní, hudba tak akorát - vyvažuje, ale nevtírá se. Vizuálně jak jsem již psal před tím - naprosto skvěle udělané do posledních detailů. Děj, přestože nijak nový, ale dokáže opravdu vtáhnout a ten konec, to je prostě lahůdka pro oko. ()

Rathe

Appleseed hraje na efekt, což se mu povedlo. Vytvořit umělý svět s roboty různých tvarů, typů, druhů samozřejmě diváka fascinoval. Ale když se zaměřím na příběh, vtip nebo dialogy mezi postavami, tak tady to začíná značně pokulhávat. No vlastně na tom dost výrazně ztroskotal. Myslím, že tento film hodně brzo upadne v mé zapomnění, a ani mě to nějak netrápí. Kéž by se Deunan a Briareose dostali pod ruku někoho jiného. ()

Vardara

No, uvidím, jestli se podívám na další díly. Nějak mě to neoslovilo. Začátek zajímavý, pak to začala být strašná nuda, takže jsem přitom stihla udělat plno jiných věcí a v podstatě mi nic neuniklo. Zajímavé efekty, ale animace postav mi přišla strašná. Vím, že už to má za sebou pár řádek let, ale i tak jsem z období kolem tohoto filmu viděla lepší. Tady jsem si někdy připadala jak v další z Barbie příběhů. Slabé tří: za efekty, námět a necelá hvězdička za to, že jsem viděla horší a tenhle by si dvojku nezasloužil. ()