• Japonsko

Japonsko, 2004, 105 min

Předloha:

Masamune Širó (komiks)

Cutomu Kamiširo

Nevím jestli to ti Japonci dělají schválně, že při dnešním vývoji animace mají pořád kreslené postavičky. Každopádně velmi dobře animované prostředí a v něm tyto kreslené postavičky na mě působí velmi realisticky. Já vím, že to je film plný kyborgů a bioroidů, ale po celou dobu prostě věříte, že to tak je, že se to klidně může stát...Film vás celého pohltí do sebe a nepustí dokud není konec. 4,5*(1.2.2007)

Appleseed mě strašně zklamal. Na co je anime dechberoucí animace, když ji neuvěřitelným způsobem zabijí plytké rozhovory a děj plochý jak hruď japonské sportovkyně? Utopistických světů a klonování už tu bylo nepočítaně a s kvalitní kyberpunkovou produkcí se tenhle film nemůže rovnat ani omylem.(26.10.2008)

Podstatně méně filozofování než třeba v GITS (1 i 2), ale pořád o hodně víc než prostý akční anime film. Vizuální stránka opravdu v té nejšpičkovější kvalitě, vidět tohle na velkém plátně tak se z toho asi nevzpamatuju (totéž ale platí o díle pána jménem Mamoru Oshii;))...co se týká hudby - skladatel se hodně díval na Matrix a Animatrix, některé prvky jsou naprosto zřetelně Davisovské, nicméně kulisa k těm vizuálním orgiím je to výborná. 80% s tím, že je to o pořádný kus lepší než dvojka:P(11.1.2006)

• HAL

Dokáže naleštěná forma zakrýt zapáchající obsah? Já myslím že ne, protože ač jsou vizuální kvality filmu nezpochybnitelné (i když zpracování postav by mohlo být lepší), tak samotný příběh je tak debilní že by ho nesežralo ani dvouleté dítě, klišé z něj trčí na všechny strany a charakterová hloubka postav je přímo nulová. Když už by se mohlo začít blýskat na lepší časy a přijde nějaká akční scéna, tak je buď špatně sestříhaná a natočená, nebo ji za chvíli utne další zoufalý dialog. Pokud se zajímáte jen o animaci tak se vám to možná bude líbit, i když třeba na takový Advent Childern to nemá (animací, akcí, ani dějem), ale pokud chcete slušný anime film tak prchejte co nejdál.(22.11.2006)

Filozoficky slabý odvar například GitS, avšak po stránce akční rozhodně působivá jízda v podání Duen v power obleku i bez něj. Nosný příběh není nijak úžasný, trochu klišovitý a zakončený bez špetky překvapení, ale přídavek v podobě jemně nastíněné love-story dává do budoucích dílů zajímavé možnosti. Je také škoda, že animace jde jiným směrem než bych chtěl a musel jsem si docela dlouho zvykat (a popravdě asi ani úplně nezvykl). Svět Appleseedu má své mouchy, ale také potenciál, který je zatím nevyužit. Kdo má rád akci, bude spokojen. Těžké rozhodování mezi a 3 a 4 hvězdičkami bylo nakonec převáženo dolů, prozatím.(22.10.2010)

• - Ve scéně, kdy Deunan následuje Briareose do šatny, všechny skříňky jsou zavřené. Když však Briareos odejde, Deunam kopne do dvířek otevřené skříňky, která byla v předchozím záběru zavřena. (Geriel)

• - Poté, co je Briareosova zbraň rozřezána na kusy, je v dalším záběru upouštěna vcelku na zem. (Geriel)

• - Citát z Bible na začátku filmu pochází ze Zjevení 12:4. (Geriel)