poster

Appleseed

 • Japonsko

  Appleseed

 • Japonsko

  アップルシード

 • Velká Británie

  Appleseed

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 105 min

Předloha:

Masamune Shirow (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.Macho
  *****

  "Jadrník" je vizuálně velmi úderná záležitost s kosmických materiálů. Úžasné bojové scény (hned úvodní scéna filmu např. a mnoho dalších) je součástí dalšího komplikovaného příběhu o konci a dalším začátku lidství. Deunan je skvělá postava - hned od začátku si ji všichni zamilují a jejího cyberniteckého ex taky... Bizardní pohodový svět BioRoidů oproti temnotě okolního světa lidí - v každém dobrém anime nechybí něco velkého nakonec... Brilantní kousek...(22.11.2006)

 • Radiq
  ****

  Akčňárna jak z Brna! Propracované detaily, úchvatná grafika, futuristično nadčasové (joj, jaký to pravdivý slovní obrat), hlavně mě braly ty stroječky a robůtci a mašiny a různí cyborgové a jak se pohybovali a skládali a rozbíjeli. Škoda, že lidi byli v kontrastu s pozadím zase zbytečně moc animovaní, byl to velkej kontrast. Ale příběh silnější než smrad z hemeroidu a kdyby se to točilo v US, tak jedině se skutečnejma hercema, s trapnejma počítačovejma trikama, rozpočet v milionech a Spielbrg by to určitě nějak posral...(26.5.2006)

 • ZkuKol
  ****

  Naprosto vymazlená vizuální lahůdka. Na toto anime je prostě radost se dívat. Bohužel tvůrci neumí pracovat s klišé, neoplývají nápaditostí, takže se dočkáme klasického příběhu, symbolů i motivací, jakými tento žánr přetéká. Navíc je všechno podřízeno úmyslu být sexy, takže prostě ve filmu není nic přirozeného a grafika je využívána jako povrchní pozlátko a nedosáhne tak na svůj potenciál. Škoda, jestli nějaký film měl šanci překročit stín žánru a ukázat své pozitiva i divákům jenž anime nehoví, bylo to Apleseed. Jenže to by na režijní židli musel sedět někdo nápaditý s osobitým přístupem a ne Aramaki, jehož důraz na efektnost dokáže i 105 minut učinit občas dlouhými. 22. století, svět je po globální válce a lidstvo přežívá jen za pomocí klonů, legendární válečnice Deunan musí bojovat za možnost zvolit si svou budoucnost pro celou populaci - lidskou i klonů... 65%(3.9.2010)

 • Xeelee
  ***

  Appleseed mě strašně zklamal. Na co je anime dechberoucí animace, když ji neuvěřitelným způsobem zabijí plytké rozhovory a děj plochý jak hruď japonské sportovkyně? Utopistických světů a klonování už tu bylo nepočítaně a s kvalitní kyberpunkovou produkcí se tenhle film nemůže rovnat ani omylem.(26.10.2008)

 • rarak
  ***

  Perfektní vizuální ztvárnění, avšak velmi slabý a nezajímavý obsah. Je to velká škoda, že příběh o dvou lolitkách a ušatém robotovi, kteří chtějí zachránit svět, nedokáže člověka zaujmout. Zhruba v polovině stopáže snímku jsem nad ním už zlomil hůl a až do konce pouze litoval, že autoři neutratili více peněz za kvalitnější scénáristy. Ta grafika je vážně skvělá!(6.6.2010)

 • - Poté, co je Briareosova zbraň rozřezána na kusy, je v dalším záběru upouštěna vcelku na zem. (Geriel)

 • - Tetování na levé paži Briarea hlásá „Cogito Ergo Sum“, což je latinsky „Myslím, tudíž jsem“. Rovněž ukazuje datum 2096-2122, což je datum Briareova narození a „smrti“ – dne, kdy se stal kyborgem. (HellFire)

 • - Ve scéně, kdy Deunan následuje Briareose do šatny, všechny skříňky jsou zavřené. Když však Briareos odejde, Deunam kopne do dvířek otevřené skříňky, která byla v předchozím záběru zavřena. (Geriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace