• Japonsko

Japonsko, 2004, 105 min

Předloha:

Masamune Širó (komiks)

Cutomu Kamiširo

Úchvatné. Sice tam je jeden politický čachr za druhým, ale tahle korupčnější zápletka a vedlejší postavy (generál Uranos) a rozhodování postav dělá příběh (věřte nebo ne) dost REALISTICKÝM. Skvěle je také vylíčena lidská xenofobie a povaha, pro mě jednoznačně nejlepší věc, kterou jsem si na stánku kdy koupil jako pro mě neznámou věc bez jakéhokoli očekávání.(22.10.2008)

• HAL

Dokáže naleštěná forma zakrýt zapáchající obsah? Já myslím že ne, protože ač jsou vizuální kvality filmu nezpochybnitelné (i když zpracování postav by mohlo být lepší), tak samotný příběh je tak debilní že by ho nesežralo ani dvouleté dítě, klišé z něj trčí na všechny strany a charakterová hloubka postav je přímo nulová. Když už by se mohlo začít blýskat na lepší časy a přijde nějaká akční scéna, tak je buď špatně sestříhaná a natočená, nebo ji za chvíli utne další zoufalý dialog. Pokud se zajímáte jen o animaci tak se vám to možná bude líbit, i když třeba na takový Advent Childern to nemá (animací, akcí, ani dějem), ale pokud chcete slušný anime film tak prchejte co nejdál.(22.11.2006)

• Richie666

Po prvních několika minutách jsem zíral s otevřenou hubou a těšil se, že uvidím další super akční anime výplach. Pak přišly první návaly sentimentálních řečí, keců o citech a osobních vztazích; patetické dialogy o zpackané minulosti a jediném možném zachránci světa střídaly další a další logiku postrádající a zbytečné informace. Místo nasranýho break beatu začal hrát japonský pop-shit a mně nezbylo než zvolat: "Akiraááá!!!"...(25.9.2008)

Vizuálně výborné, i když chvílemi působí grafika strašně chladně a prázdně (a někdy se také spolu dost pere CGI prostředí a animované postavy v něm). Problém je ale hlavně v zápletce, která je zbytečně komplikovaná, takže na několik málo slušných akčních scén připadá mnoho předlouhých vysvětlovacích pasáží. Film tak hodně kolísá v tempu, navíc se rozhodně nedaří zainteresovat diváka po emoční stránce.(8.2.2012)

Vizuálně velmi povedené anime, tentokrát z post apokalyptického světa, ve kterém spolu žijí v jednom městě lidé spolu s bioroidy, kteří se lidem velmi podobají a mají za úkol je chránit a žít s nimi v harmonii. Bohužel není všechno tak ideální a hlavní hrdinka je postavena před několik zásadních rozhodnutí. V mých očích je velkým mínusem příběh, nelíbil se tak moc jako animace, takže nemůžu dát plné hodnocení.(26.8.2007)

• - Ve scéně, kdy se generál Uranus pokouší na střeše přesvědčit Deunan a Briareose, aby mu dali přívěsek Appleseed, prší. Jejich vlasy jsou však suché a pohrává si s nimi vítr. (Geriel)

• - Poté, co je Briareosova zbraň rozřezána na kusy, je v dalším záběru upouštěna vcelku na zem. (Geriel)

• - Ve scéně, kdy Deunan následuje Briareose do šatny, všechny skříňky jsou zavřené. Když však Briareos odejde, Deunam kopne do dvířek otevřené skříňky, která byla v předchozím záběru zavřena. (Geriel)