Zajdalen

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
USA, 2003, 5 min

Hlavními hrdiny snímku BOUNDIN' jsou čerstvě ostříhaný beránek a zajdalen – bájný zajíc s parohy z americké westernové mytologie. Pro nezbednou ovečku je život radostný valčík, dokud si ho kamarádi z prérie nezačnou dobírat kvůli jeho ošmikanému vzhledu. Cítí se pod psa, protože přišel o svůj lesklý kožíšek. Jediný, kdo se na to umí podívat s nadhledem, je obrovský zajdalen, který všude kolem sebe rozsévá veselí a dobrou náladu. Nezkrotně optimistický zajdalen přichází na scénu, aby beránka rozveselil a přiměl ho dát se zase do tance. (HBO Europe)

togaf

Nahatá ovečka, krásně vlezlé písničky a podivný tvor Zajdalen. To je ONO! Otřepané poučování v kabátě roztomilé animace a pohodvých písniček. Ty už zmiňuji podruhé, ale vážně jsou skvělé, zvlášť když u nich okudlaná ovce skáče a klepe kopýtky. ()

corona

Každý občas potrebujeme svojho zajaca rohatého, ktorý nám povie, že treba byť na svete rád a život je fajn a hlavne že treba sa mať rád taký aký sme!!! A určite lepšie ako celá Rodinka Úžasných pred ktorou to išlo. ()

Trevor

Do tak krátkeho príbehu dokázať vložiť tak veľký odkaz, tak to sa často nepodarí. Podstatne väčší efekt ako animácia má vydarený český dabing a samozrejme samotná podstata príbehu. ()

easaque

barevňoučká úchylárnička se vším všudy - Disney může se Sněhurkou a trpaslíky skoro závidět. A ještě ten antirasistický podtext ... Kdo má na to žaludek, tak si užije ;-) [ PŘÍBĚH: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

HappySmile

Hodně netypická pixarovka - rýmování, zpěv a moralizování. To se už tehdy připravovali na sloučení s Disneym? Nicméně animace je opravdu moc pěkná. ()

otík

Přeci jen trochu infantilní pixarovský kraťas o tom, že rasismus nemá na naší planetě místo a člověk se nemá stydět za to, co je. Sice poučné, ale celkově příšerně umělé. ()

tom88

Video mohlo byť aj kratšie, nie je také svižné aj keď je celkom zábavné a ovca je celkom milá. Dej je až moc jednoduchý, ale to sa od pixarovských videí očakáva. Je to krátka nenáročná zábava. 60% ()

Estrellita

Pixar má prostě úchylku na holý zvířátka! %) Tohle je trošku slabší než většina pixarovských geniálních kousků, ale stále nadprůměr. "Mou chloubu mi vzali, mne opižlali..." Opravdu úsměvné! Hopaaa :) 80% ()

LeoH

Infantilně praštěné demo, jehož hlavní půvab pro mě spočívá v rytmické souhře doprovodné říkanky s muzikou (dabing jsem neslyšel a netuším, jestli tuhle kvalitu zachovává). ()

Samuel7

Přes to nízké hodnocení se mi Zajdalen opravdu líbil, hlavně díky tomu milému příběhu, který zahřeje u srdíčka :) ()

Lachtaan

Jediný z řady pixarovských kraťasů, na něhož jsem už asi před půl rokem narazil a už tehdy mi přišel vážně divný. Ty nejmenší asi potěší, pro nás dospělé ale vedle svých “sousedů” neskrývá žádné skryté poselství, které by zas nešlo pochytit pouhým dětským okem či myslí. ()

sskrblik

Moc pěkná animace, roztomilá zvířátka :) a tak trochu skrytou myšlenku jsem objevil v tomto dílku. Každý ať si příjde na své. ()

VanTom

Originální "zhulenecký" úlet, kterému se díky odvázanému a pohodovému zpracování daří prodat velmi otřepanou myšlenku a poučení. ()