Případ Jessiky McClureové (TV film)

Everybody's Baby: The Rescue of Jessica McClure

• slovenský

Dieťa všetkých - záchrana Jessiky McClure

USA, 1989, 100 min

Film, který byl natočen podle skutečné události, vypráví o tom, co se všechno rozpoutalo, když jedna malá holčička spadla do roury na zahradě a o několikadenním úsilí o její záchranu. Jednotlivé pasáže, v nichž se celá čtvr't snaží najít způsob, jak Jessice pomoci až příliš působí na city a zakončení filmu je až přehnaně americky patetické, ale při obou zhlédnutích jsem tento film sledovala téměř se zatajeným dechem a příběh mě řečeno se vším patosem opravdu chytl za srdce...(28.1.2004)

Film, který mě jako malou holku děsně strašil. Vždycky když jdu kolem nějaké roury do země, vzpomenu si na tenhle film. Nechtěla bych být ten rodič. Ale na konci teda nemuseli tleskat. Bylo to trošku trapný, i když Američani...(18.2.2009)

Spolu s filmy Dům plný strachu, Bráška a seriálem Opičí král patří Případ Jessiky McClurové mezi moje nejniternější televizní vzpomínky z dětství.. Musím říct, že i po druhé projekci ve mně tento snímek zanechal velmi intenzívní pocity.. Výborný Beau Bridges, skutečný příběh a hudba Marka Snowa dávají dohromady opravdu silný zážitek a výjimečný film.(17.5.2013)

Tohle je mozne jen v Americe. Policie prijede, psycholog, vsichni se ji snazi pomoct a chovaji se ohleduplne. Lide z okoli jsou solidarni. A nic neni nadsazene, ja zila v Americe a znam reakce amiku. Neco podobneho se stalo i v Simpsonovych. kdyz Bart jakoby spadl do studny . Inspirovali se tvurci Simpsnu timto pribehem ?(23.2.2013)

Ten šok, že jsem zcela náhodou našla konečně film, který hledám spoustu let, ale bohužel jsem neznala název, vystřídal další šok, že jsem film dokonce dohledala a měla možnost se na něj znovu podívat. Případ Jessiky McClureové jsem viděla jako malá před xx lety a poslední roky jsem na něj často myslela. Těžko říct, proč mi zrovna tento film tolik utkvěl v paměti. Každopádně se jedná o působivý film podle skutečného případu, kde sledujeme úsilí záchranářů zachránit malou holčičku, která uvízla v úzké šachtě. Mám moc ráda tyhle televizní filmy podle skutečnosti a tento je jak napínavý, tak dojemný.(16.9.2014)

• - Film je parodován ve 13. epizodě 3. série s názvem „Rádio Bart“ seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (Tommassi3)