Hrdinou filmu je zkušený traper Albert Johnson, nespravedlivě obviněný z vraždy, kterou nespáchal. Přesto se okamžitě stává štvaným zvířetem po jehož stopách se vydává nesourodá skupina pronásledovatelů. K oddílu jízdní policie, vedené věčně opilým seržantem Mountiem, se přidávají nejen Johnsonovi sousedé, ale také místní indiáni. Má vůbec osamělý, přestože zkušený lovec proti takové přesile šanci na záchranu? Drsná zasněžená kanadská příroda, v níž mohou přežít jen ti nejsilnější, se mu stává jediným spojencem v boji o život. Současně s jeho zoufalým bojem můžete sledovat osudy pronásledovatelů, ať už je to kontrast činorodosti samozvaných ochránců spravedlnosti s Mountienovým přístupem, poznamenaným zjevnou nechutí, nebo postupné poznávání naprosto rozdílných protivníků a postupně rostoucí vzájemný respekt. (oficiální text distributora)

topr harley

Jedna z těch klasik, které mě prostě upoutaly k obrazovce po celou dobu filmu. Vždycky jsem měl rád tyhle filmy kombinující divokou přírodu a tvrdé chlapy, kteří si musí všechno vydřít. Do toho nějaká ta akce a násilí a máme vymalováno. Tohle je prostě film, na který se můžu podívat několikrát a a nebude mi to vadit. Přirovnal bych to ke starým westernům. ()

MrPierc

Drsná příroda v roce 1931 na Aljašce. Albert Johnson je lovec, který zachránil psa před jistou smrtí a za to ho parta lovců chce zabít. Když však v sebeobraně jednoho zabije, stáhnou ocasy a běží za místním mužem zákona. Muž zákona ví, že se bránil, ale podle práva musí být stíhán. Začíná štvanice na jedince, který se postavil proti všem. Zajímavá je morálka na policejní stanici, kde si ženy vyměňují a všechno není tak horké jak se zdá. Sem-tam přimhouří oči nad přestupkem a život jde poklidně dál. ()

PanZahadnyCZ

Charles Bronson rozhodně není typ herce, co by se vyhýbal hlavním rolím. Téměř každá z nich vychází z klasického Bronsonova vzorce, drsný, podmanivě sympatický chlapík, kterého nic nezastaví a většinou rozmlátí nebo rozstřílí jakoukoliv překážku. Avšak těmito norrisovskými vlastnostmi nezazdívá svůj nepopiratelný herecký talent. Zde opět nakonec všechno dobře dopadne, i když místy jsem ho opravdu podezříval z nesmrtelnosti více než v jiných filmech, ale nevadilo mi to, pořád je to herec, na kterého se můžou koukat vždy a je mi jedno, jestli jako na kovboje, vojáka, mafiána nebo štvance v poněkud nespravedlivém honu. Bronsonovka jako vyšitá, navíc s asistencí Lee Marvina, což je také ztvárnitel podobných rolí, ale o trhák, který by se hluběji zaryl do paměti se nejedná, ale i tak jsem spokojený. ()

movie

Tenhle film se musí vidět. Dva legendární drsňáci - Charles Bronson a Lee Marvin tu excelují i když mají minimálně šedásatku za krkem. Příběh sám o sobě je variací na RAMBA, ovšem pro jistotu posunutý o pár dvacítek let zpátku a bohužel nedává moc smysl a něco jako logika věci tu v zápletce moc často nevystupuje a to nemluvím o neskutečnýách hláškách, kterými je celý film prošpikovaný odshora dolu. Což je ostatně důvod proč si tohle zaslouží poctivé 4 hvězdičky, i když to ve skutečnosti zas až tak poctivé není. ()

mortak

Škoda, že to nenatočili podle skutečnosti. Jenže kdo by chtěl vidět Bronsona mrtvého. Jinak na to, že to je "direct-to-VHS" B-movie, to zase tak špatné není. Jen je tu spousta zbytečností (myslím tu blondýnku) a akce není dostatečně promakaná (Bronson stojí ve dveřích a nikdo se nemůže do něj strefit, ale jakmile dveře zavře, už všichni mají přesnou mušku). ()

• Natáčalo sa v Canadian Rocky Mountains (Kanadské skalisté hory). (m.a.t.o.)
  • Film bol natočený na základe skutočných udalostí, vďaka čomu si vyslúžil kritiku kanadských historikov, pretože mnoho historických faktov bolo interpretovaných nesprávne. (m.a.t.o.)
  • Prvý film produkčnej spoločnosti Northshore Investments Ltd. (m.a.t.o.)

Související novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)