Na život a na smrt

Death Hunt

Na život a na smrť

Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller

USA / Hongkong, 1981, 97 min

Tenhle film se musí vidět. Dva legendární drsňáci - Charles Bronson a Lee Marvin tu excelují i když mají minimálně šedásatku za krkem. Příběh sám o sobě je variací na RAMBA, ovšem pro jistotu posunutý o pár dvacítek let zpátku a bohužel nedává moc smysl a něco jako logika věci tu v zápletce moc často nevystupuje a to nemluvím o neskutečnýách hláškách, kterými je celý film prošpikovaný odshora dolu. Což je ostatně důvod proč si tohle zaslouží poctivé 4 hvězdičky, i když to ve skutečnosti zas až tak poctivé není.(21.12.2006)

Tady není co řešit. Westernová verze Ramba jen s tím rozdílem, že po sobě jdou dva sympaťáci. Když se na stůl vyloží karty začne divák přemýšlet, který z hrdinů nakonec nepřežije. A jak se blíží konec, to rozhodování je stále palčivější. Na "špatné" straně je snad i větší dobrák a na té relativně dobré je takovej mrzout. Nechápu, že jsem o filmu nikdy neslyšel a narazil na něj takovou náhodou.(24.2.2016)

Docela drsná řežba pokračující honičkou na sněžnicích ve zmrzlé krajině. Scénář není silný, ale co nestačí, dohoní Bronsonovy oči a tvář Lee Marvina. Kdo má rád psy, (ne)Aljašku a Divoký západ v zimě, měl by si tohle sehnat. Už kvůli Zavřelovi na Bronsona, ten je výborný (Rusev na Marvina mi neseděl).(15.11.2019)

Jedna z těch klasik, které mě prostě upoutaly k obrazovce po celou dobu filmu. Vždycky jsem měl rád tyhle filmy kombinující divokou přírodu a tvrdé chlapy, kteří si musí všechno vydřít. Do toho nějaká ta akce a násilí a máme vymalováno. Tohle je prostě film, na který se můžu podívat několikrát a a nebude mi to vadit. Přirovnal bych to ke starým westernům.(12.3.2015)

• honajz

Úžasné kulisy, ale jinak je s logikou tenhle film hodně na štíru. Chlápek při obraně svého pozemku zastřelí chlapa. Což bylo vždy normální zvykové právo. Ale ne zde, tady se policajti (!) spojí s gaunery a jdou po chlápkovi. Když zjistí, že to nebude jen tak jednoduché a chlápek je docela dobrý, vypíšou na něho odměnu. Odměny lační lovci však zapanáčkují, když jim velitel policie řekne, ať jdou domů... Postava starého trappera je taky trochu podivná. Podobných chvil, kdy jsem si říkal, jak účelové to celé je, bylo víc. Hraje se jen na to, že Bronson prchá, Lee Marvin honí, trochu té horské přírody do toho, ale scénář je slátaný horkou jehlou.(21.7.2013)

• - Albert Johnson (Charles Bronson) bol v skutočnosti kanadský utečenec známy pod prezývkou "Šialený lovec" ("The Mad Trapper"). (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa v Canadian Rocky Mountains (Kanadské skalisté hory). (m.a.t.o.)

• - Albert Johnson (Charles Bronson) používá ve filmu jako svou zbraň hlavně pušku Savage 99 Lever Action, stejně jako skutečný Albert Johnson. (HectorHagman)