Valdézovi koně

• Francie Chino (více)

Režisér Sedmi statečných John Sturges nabídl ve svém posledním westernu již popáté výraznou roli charismatickému Charlesu Bronsonovi. Ten se představuje coby samotářský rančer Gino Valdez, na jehož dveře jednoho večera zaklepe mladičký Jimmie Walker s prosbou o práci. Gino a Jimmie spolu dobře vycházejí a Jimmie se od staršího muže učí starat se o stádo výstavních mustangů, kteří jsou Valdezovou pýchou. Míšenec Valdez se ale musí neustále vyrovnávat se šikanou majitele půdy Morella, jehož banda má pod palcem celý kraj. Situace se vyostří, když do hry vstoupí Morellova krásná sestra Catherine... Western byl sice natočen v italsko-španělské koprodukci, místo akční a divoké „špagetové“ podívané jde však spíše o výborně napsaný, pozvolna gradující western s podmanivou atmosférou, umocněnou hudbou bratří De Angelisů. Jinak ovšem nabízí klasické ingredience žánru: Charlese Bronsona v hlavní roli sympatického vyvržence, Jill Irelandovou jako křehkou krásku a Marcela Bozzuffiho coby ukázkového padoucha. (Česká televize)

laik_60

sympatický Bronson v smutnom weaterne. Nemal skončiť tak beznadejne, lumpi v dobrých weaternoch by nemali vyhrávať. ()

ewi

Film plný podivných dialogů, surrealistických scén a ... nekonečných záběrů na koně .... .... mísí se ve mě pocity "co to jako k čertu mělo být?" a "no dost nudný ale vlastně docela příjemný film", takže kompromis 2* ()

majo25

Realisticky pôsobiaci western, kedže je skôr pohodový ako akčný, hodí sa na popoludňajší oddych. A aj keď má pomalšie tempo a nejednoznačnú zápletku, vôbec nenudil. Za čo vďačí dobre napísanému scenáru s realisticky pôsobiacimi charaktermi postáv, ale aj ťahúňovi v podobe Bronsona. A v takýchto osobných minipríbehoch majú aj komicky ladené scény svoj veľký význam. Klobúk dole aj pred netradičným a nečakaným záverom, v ktorom hl. hrdina vie, kedy má skloniť hlavu a neísť ňou proti múru. ()

Courtemanche

V základě je to slabší béčkový film. V pohodě se to dá zvládnout, jenže je tady Bull of the West, The (TV film!) z roku 1971, s Bronsonem v hlavní roli, má i podobnou tematiku a film je o třídy lepší. 2/5 ()

Jizni Tlapa

Charlie a jeho knírek o třech chloupcích v hlavní roli nezklamal jako vždy. Navíc tajtrdlíkoval za zvuku líbivého benja a harmoniky a to prostě do prostředí westernu patří. Sekundující mlaďas byl zajímavým protihráčem a Valdézovým šemíkům tak vybojoval třetí v hodnocení... o klasiku na kolty to tady ale prostě není ()

Mirokukii

Od první minuty ne úplně klasický western. Žádné přestřelky, pronásledování, pistolníci, snad jen občasná rvačka protne jinak poklidný a pracný život jednoho polo indiána, který se živý chovem a prodejem koní. Krásných koní mimochodem. Je to pomalé, ale má to atmosféru a jediná dobře popsaná postava, je ta hlavní, v podání charismatického Bronsona. Vše ostatní je jakoby jednostranné, což zamrzí hlavně v závěru, který je odbitý. ()

JohnSmith

Nevěřil jsem vlastním očím, když jsem jako režiséra viděl uvedeného Johna Sturgese. Ten film se mu vůbec nepodobá. Hlavně je to naprosto o ničem western, teda pokud nemáte rádi koně. ()

Ripley

Ty tři hvězdičky jsou na hraně,jelikož příjemně plynoucí děj pokazilo nečekané a nelogické finále.Formát 4:3 u westernu je také velký problém. ()

Mikino00

Tak naivní plýtký film jsem si od Sturgese nezasloužil, příběh zamilovaného honáka neuvěřitelně stagnuje, neoplývá zápletkou a dokonce ani pořádnou akcí. Takový film si mohl někdo dovolit tak ve 40. letech kde by realistická ukázka života na západě jistě uspěla, ale v letech 70., je to jen nezajímavá báchorka. ()

sadlokan

Sundá čtyry frajery,vodplaší koboly,zapálí si barák a vodklusá v Prdel hills.To je Valdéz.Tradičně s tragédskym knírem ála kočí. ()

bearmeedek

Docela příjemný film z Divokého západu. Nezvykle režisér známějších westernů sklouznul do přátelství mladíka a starého bručouna, takže to místy zavání dost rodinným filmem, ovšem s love story i se sexem. ()

Rodin

Charakterizoval bych to jako vcelku přijatelně obstojnou nudu na téma "western a kterak jej zprznit". Ovšem Charles si zahrál docela pěkně a Jill byla standardně po moclikáté krásná a milá. Tak za tyhle dva přihazuji jednu * navíc, protože jinak... ()

dogma97

3* jen z lásky k žánru. Westernové atributy jsou v pořádku, ale příběh je k uzoufání neinvenční, a stejně tak i řemeslo. Škoda, ústřední dvojice má něco do sebe, ne tak už špičatonosá Jill. Naopak zde mnohými kritizovaný závěr mě příjemně překvapil - klasické heroické finále bych asi nevydýchal. ()

mac000

Známé spíše pod názvem Valdezovy koně, viděl jsem v rakouské TV v 70. letech pod titulem "Wilde Pferde". Chino je jméno postavy, kterou ztělesňuje Charles Bronson. Poslední Sturgesův western, pak natočil už jen detektivku a dobrodružný film z 2. svět. války ()

CRYPT

Jeden z nejslabších westernů co jsem kdy viděl. První a zároveň poslední přestřelka proběhla 5 minut před závěrem. Kde byla romantika na konci? NUDA ()

ilclassico

Aby hrdina na závěr úplně na všechno rezignoval, to mě překvapilo. Ne že by musel sebrat indiány a všechno to tam vystřílet, to ne, ale jistá pachuť jakéhosi nenaplnění na konci příběhu zůstala. Jinak pěkně natočeno. V rámci žánru za 3. ()

ostravak30

Valdézovi koně není film plný přestřelek a bitek. Odehrává se v pomalém tempu a ke svému vrcholu se postupně propracovává. Sledujeme jak úžasné propojení s koni, tak třeba s indiány. Do toho mladý Jimmie Walker, který se má od Gina co učit a oba si na sebe tak nějak zvyknou. Snímek si mě získal i úžasnou hudbou. Nejen, že se jedná o poslední western Johna Sturgese, ale též poslední film, na kterém se podílel produkčně. Jako svůj poslední mohl označit scénář i Clair Huffaker. ()

Pavlin

Tento western mě zaujal jen kvůli koním.Bronson byl dobrý,ale příběhu brzy došel dech a závěr to úplně dorazil.Slabé,škoda. ()