Na malej železničnej stanici, kde žijú ľudia, ktorí stále na čosi čakajú, no ono to neprichádza, a túžia kamsi odísť, no nevedia kam. Všetci očakávajú svoj vysnený vlak, ktorý možno nikdy nepríde. Ale nakoniec je to i tak jedno, pretože i tak nikto nevie, kam má ísť. To aby sa nič nedialo, lenže ono sa diať začne vo chvíli, keď je na toaletách nájdený zavraždený Gitarista. To už prichádza na stanicu polícia, aby prípad prešetrila. Odrazu je každý podozrivý... Komédia s detektívnou zápletkou na motívy jednej z divácky najúspešnejších a najvtipnejších komédií Stanislava Štepku v Radošinskom naivnom divadle. (oficiální text distributora)

insurgentes

Tak toto je ozajstný debilismus. Tagmer od prvej vety, hej, lebo čo také čakať od filma v ktorom sa dej uvádza vetou: Bufetárka tu nie je, šla na burzu s akciami. V podobne trefných fóroch sa napokon odvíja dej tochto nezmysla. Nechápem, čo tam robí Abrhám a Sommer, to už naozaj nemali ani na nájem lebo čo? Nakonec sem to ale dokoukal, hlavně kvůli kozám Évy Kerekéšové. Ta holka má, nebo respektive měla, něco do sebe. Ta krásně křivá trojka vpravo nahoře, jíž se v tomhle filmu ještě pyšní, je pro mě něco jako čerešnička na dortu, malý kaz na jinak dokonalé tvářičce, jakási piha či znaménko krásy. Jaká škoda, že si to nechala srovnat, a už třeba v nestydovi je to obyčejná bitch. Nakonec i ty kozy se jí nějak rozplizly... Holt Maďarka no. ()

mira007

Slovenská komedie dle divadelní hry z roku 2004 se skvělou Zdenou Studénkovou, skvělým Abrhámem a v budoucnu skvělou Vicou Kerekes bohužel moc skvělou komedií není. Má to neokoukaný námět - vyšetřování vraždy na malém nádraží - ale mně to přišlo jak humor z televizní suchopádné inscenace.Dvě hvězdy za obsazení. ()

klokyn

Pravdupovediac film o ničom. Síce sa mi na to nepozeralo vyslovene zle a bez problémov som to dopozeral dokonca, ale bol to jeden z filmov, ktorý nevyzerá uveritelne, herci hrajú divadelne a zle a zápletka je len v pozadí nudných dialógov. Nechápem, prečo bolo v programe pod názvom tohto snímku napísané slovo "komédia". Vôbec sa totiž nezhoduje s obsahom. ()

Rocket

Asi tak ako každého, aj mňa potešila správa o novom slovenskom filme...zbytočne. Až počas neho som si všimol, že na mojich hodinkách nemám sekundové ručičky, že mi nevypukalo jedenásť kukuríc a že by si mali v kine trochu poupratovať. Nielen preto, že film je vyplnený samými nudnými pasážami ako: teraz je čas na vtip, ukážme peknú slovenskú prírodu,... . Navyše film nemá žiadnu pútavú zápletku, herci si neuvedomili, spoločne s režisérom, že opustili divadelné dosky a hrajú v celovečernom filme, a čo sa týka žánru ,,komédia" som sa ja osobne najviac zasmial na fakte, že komédia. Takže čo napísať na záver? Pomerne neznámy režisér Jiří Chlumský svojou snímkou nerozvíril kľudné vlny slovenskej kinematografie a nám divákom zostáva už len dúfať, či sa to podarí aspoň Martinovi Šulíkovi svojím Slnečným štátom. PS:Pôvodne som chcel dať odpad, ale k daniu jednej čestnej hviezdy ma presvedčil fantastický výkon Petra Rána vo vedľajšej úlohe :) ()

ivonca

Absolútna nuda. Nikto by ma neprinútil pozrieť si ten film znova a strávit pri ňom opäť päť hodín svojho života. Alebo trval menej? Nechcite to zistiť. A jedna hviezdička?Tá je pre Petra Rána. ()

vojo

Tri hviezdičky za snahu, žiaľ poetika Radošínskeho naivného divadla sa asi nedá vo filme zachytiť a hlavne vystihnúť(aj keď sa rád nechám o tom nejakým iným režisérom presvedčiť), napriek tomu, že sa tu "Radošínci" na čele so pánom Štepkom vyskytujú celkom hojne. ()

Astrebleue

Film, který mě přesvědčil, že až budou v TV dávat zase nějakou novější slovenskou komedii, musím se podívat.Bratři umí dělat filmy a ještě ledacos jiného, v čem my tápem:-D ()

megajalec

Divadelnosť z toho cítiť na míle, ale napriek (alebo vďaka) tomu to nevidím až tak zle. Tá detektívna stopa ma prestala časom baviť, zaujímavé boli tie flashbacky. Príjemné pozeranie a spestrenie v dobe veľkofilmov a opozeraných tvárí vo filmoch. ()

safe

Slušně obsazený, nicméně zoufalý (a většinu času blbě zahraný) pokus o komedii. Když jsem se po ani po hodině nezasmál, ba dokonce ani nepousmál, začal jsem ztrácet pozornost a ke konci už mě vlastně ani nezajímalo, kdo je vrah. Popravdě si myslím, že ani divadelní předloha nemůže být vtipná. Z hereckých (ne)výkonů mě bavila pouze Anna Šišková. ()

honzic

Plejáda českých herců, kteří mluví slovensky se dá přetrpět, nudný děj také, ale přeci jen člověk čekal něco více. Potěší stále atraktivní Zdena Studenková a Diana Mórová a taneční epizody. Hodnocení: 55 % ()

COLOR

Za Studenkovú mínus tri hviezdičky, za ťažkopádnosť mínus hviezdička, za scenár mínus hviezdička a ešte jedna za pointu. Za kameru plus hviezdička, za Milana Lasicu plus pol hviezdičky. Škoda. Katka Kolníková by si zaslúžila lepší posledný film. V divadle to mohla byť akokoľvek skvelá hra, bohužiaľ na plátne za veľa nestojí. ()

tatka

To je tragédia, jak múžú nafilmuvat kúsek z Radošíncú a hovorit tam tak spisuvne? I tem českým hercúm by sa po zápannársky hovorilo lepší jak spisovnú slovenčínú. Šák to k temu konzekvetne ani fakticky vúbec nepasuje. Ešte že tam zabulli tú pany Kolníkovú, ináč by to nemalo žánny šmrnc. ()

pds

Pre mňa slabšie ako, podľa mňa, ich naj TV spracovanie Ženské oddelenie. Škoda že pani Kolníková tu mala tak malý priestor. Tiež si niesom celkom istý českými hercami. Snažili sa , ale bolo vidieť ako veľmi sa sústredia na jazyk než na herecký výkon. 60% ()

belinko

Proste divadelné predstavenie ako film... nesedí to, tak isto ako keď sa pokúšali o TV adaptáciu "Čiernej Ovce"... taktiež inscenácia Radošinského naivného divadla, napísaná Stanislavom Štepkom... proste, divadlo je divadlo... divadlo ako film nefunguje ()