Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

Shtinky

Všetci hovorili aký je Da Vinciho kód somarina, verím im ale aj tak som to teda overil. Musím povedať že nechápem čo je na tom filme tak strašné. Pre mňa dejovo pútavé a dobre zahrané. Trošku dlhé, ale ak bolo treba.... Viem že okolo bol riadny rozruch a cirkev je úplne proti filmu ale trebárs majú prečo. Rozhodne nič preborné, ale určite lepšie ako je písané. Koniec kazí celkový dojem (je tak trochu komediálny). ()

Konikolec

Tematiku historie mísící se se smyšleným příběhem prostě miluju, to dechberoucí tajemno, krystalizující nepoznané měnící se v kontextu událostí po zcela reálné, až z toho vyhrknou slzy a bušení srdce, které nemá daleko k infarktu. To přesně jsem zažívala při četbě knihy Dana Browna a to přesně jsem čekala i u filmu. Místo toho se dostavilo velké zklamání. Snad největší za dobu veškerého mého porovnávání typu kniha – film. Dialogy nebyly dotáhnuté do konce a když už přeci jen nějaký náznak vznikl, zazdil celý ten napínavý sled myšlenek v mé hlavě. Nemohu si pomoci, ač mám Audrey Tautou velmi ráda, zde mi přišla naprosto zbyečná, skoro až rušivá. Spousta krásných okamžiků z knihy byla vypuštěna, navíc i výprava filmu se mi místy dost nepozdávala. Korunu tomu nasadil zcela nepovedeně natočený závěr, ten jindy úchvatný závěr, kdy sedíte a hlavou vám víří tisíce myšlenek, teorií a domněnek, jak to asi mohlo být a vy víte, že se to vlastně nikdy nedozvíte. Tenhle byl typický možná tak pro mexické telenovely, ale rozhodně ne pro světově známou knihu, které ještě zvýšily prodej všudypřítomné protesty z řad církve. Kouzlo se vytratilo, škoda. Film dle mého ovlinil negativně názory spousty lidí, kteři knihu nečetli, což je skoro až trestuhodné.S bídou dvě hvězdy. ()

maat.re

Když jsem viděla Šifra mistra Leonarda poprvé tak mě rozhodně zaujal nápad vytvořit něco takového. Líbily se mi zvraty a odhalení. V podstatě záhy po shlédnutí filmu jsem si přečetla knihu a musím říct, že kniha je zase lepší než film. Mým problémem je taky asi to, že moc nemusím Toma Hankse. Určitě musím pohválit hudbu, která byla moc pěkně udělaná. ()

vikinecek

V tomto prípade som sa netradične najprv dostal k filmu a až potom ku knihe, takže možno aj preto z mojej strany pomerne vysoké hodnotenie (aj keď kniha je samozrejme lepšia)...mne sa tento film ale ozaj páči, má spád, napätie, super hercov a výborný námet...no a za záverečnú scénu a geniálnu hudbu som proste musel ešte hviezdičku pridať:-))) obľúbená postava : Sir Leigh Teabing / hodnotenie 75% ()

Aleššek

Po špatných recenzích sem se bál, že to bude dvě a půl hodiny nudy, skutečnost však byla naprosto odlišná. I když tento tip filmů nevyhledávám, příjemné překvapení - alespoň pro mě. Knihu jsem nečetl tak nemůžu porovnávat, ale přemýšlím nad tím, že si ji snad pořídím ( což je něco neuvěřitelného, protože naposledy jsem četl Honzíkovu cestu..... Velice se mi líbil výkon Toma Hankse, o trochu méně výkon Audrey Tautou - fakt jen o trošičku méně. O hudbě nemusim vůbec mluvit - Hans Zimmer je záruka kvality. Ron Howard měl před sebou těžký úkol a já si myslím ( a asi jsem sám :) ), že odvedl svou práci na výbornou. 85% ()

Molerat

Vše záhadné kolem církve, Krista mě neodolatelně přitahuje.Sice jsem ani knhu nečetl, protože jsem naznal, že by to bylo zbytečné, ale film na mě zapůsobil velmi dobře.Jen mi tam moc neseděl Jean Reno, jinak vše prefektní.Konec filmu téměř dojímá k slzám a celé je to takové tajemné.Poslední večeře je nadmíru zajímavý obrázek a trošku nás donutí přemýšlet..... ()

mindkiller

Film to je síce dobry ... ALE podľa mňa si nezaslúži 5*. Páčilo sa mi spracovanie dejových návratov do minulosti za priebehu vysvetlovania, ktoré vo mňe vzbudzovaly pocit dokumentu. Je tu podobnosť s filmom Lovci pokladov. Tom Hanks to hral opeť dobre ale aj tak nedal zo seba maximum. Neviem čo mu vyčítať. Snáď len to že ma nenaplnil pocitom, ktorý zažívam u ostatných skvelých filmov. ... až mi je ľúto mu dať 4* :). ()

stn1987

přečtěte si knížku ale pak se radši na tenhle film nedíwejte . . ono je docela těžký sfilmowat takowou pecku od dana browna ale Howardowi se to rozhodně nepowedlo ()

Brky77

tak tento film..sa mi absolútne nepáčil...ak to malo byť čo najvernejšie zobrazenie knihy..tak to podľa mňa nevyšlo, keby Howard postupoval ako Jackson pri Pánovi Prsteňov a vypustil prebytočné detaily,skrátil stopáž a dal väčší priestor postavám film by mal potenciál na 85% ()

sugar80

Očekávání okolo zfilmování nejznámějšího díla Dana Browna byla veliká a lze bez větších potíží tvrdit, že nebyla naplněna. Přesto se ale jedná o mírně nadprůměrný film poměrně přesně se držící předlohy, v němž Tom Hanks spolu s Audrey Tautou pátrají po monstrózním tajemství a (skoro) všichni ostatní se jim v tom snaží zabránit. I přes velkorysou stopáž (2,5 hodiny) zde není takový prostor pro "omáčku" okolo jako v knize, a tak se vše odehrává narychlo a ihned po vyřešení jedné hádanky následuje rychlý přejezd k hádance číslo 2. Herecké výkony jsou slušné, prostředí je slušné, hudba je velmi slušná, jen tomu prostě něco chybí.______ PLUSY: Zajímavé lokace, pěkná hudba, herci ______ MÍNUSY: Slabší scénář příliš se držící předlohy, přílišná "napěchovanost", Hanksův účes ()

Raviola

Poněkud jsem byla zklamaná. Tak trochu slátanina a patos. Něco ve stylu Indiana Jonese, ale tohle tak o dvě třídy horší. Skoro od začátku tušíte konec. Aspoň, že se tvůrci vyvarovali milostné romanci. Čekala jsem mnohem víc. ()

Ljud#4

Kniha Dana Browna vás baví, má to hloubku, odhalování Saunierova tajemství je napínavé, do posledního detailu promyšlené a vy jste schopni román přečíst na jeden "zátah". Naproti tomu filmové zpracování, ačkoliv se snaží dějově kopírovat knihu, vůbec nefunguje. Režisér sází spíše na akční pojetí, vysvětlování souvislostí odsunul ne na druhou, ale na třetí kolej, takže to celé působí jako guláš a vy se během filmu ptáte, jak mohou hlavní hrdinové vůbec tak neomylně směřovat ke kýženému cíli. Samotný scénář se mi zdá také poměrně špatný na to, jak kvalitní předloha k němu byla. Například Langdonovo románové děravé alibi s hotelovým pokojem dává policii poměrně dobrou záminku ho považovat za podezřelého. Ve filmu má naopak alibi poměrně silné, když vražda Sauniera koresponduje s jeho přednáškou na téma symboly .. samostatnou kapitolou je jakýsi trojitý závěr. Herci opravdu nevýrazní a fádní, zvlášť albínský mnich na mě působil spíš jak nějaký psychopat, Tom Hanks v roli Langdona mi nevadil, za to Audray Tautou mě zklamala. Celkově vzato, ačkoliv jsem neměl vysoká očekávání a hodlal lecos odpustit, tak se potvrdilo, že film je pouze lacinou vykrádačkou bestselleru. ()

YoKoKura

Doslovný převod knížky na plátno. Chyba. Nuda. Tupé pohledy herců a prknné hraní Toma Hankse odsouvá tento film do šuplíku už nikdy. ()

PauloGrane

Ano, je to mírný podprůměr ale říká pravdu o švihlém náboženstí (ty sračky co má na svědomí prostě nevyžehlí nic) za což by měl film dostat metál! Yeah!!! ()

towlee

Nejprve jsem četl knihu, která se mi celkem překvapivě zalíbila, a tak jsem tedy neváhal a pustil si i film, pln zvědavosti, jak se s danou látkou tvůrci vypořádali. Nutno říci že španě. Velice špatně. O skvělé atmosféře tajemna, která zdobila knihu, si můžete nechat jen zdát, stejně tak i o charizmatickém a inteligentním hlavním hrdinovi. Místo toho se připravte na 149 min nudy a (říkám to velice nerad) špatnéhoToma Hankse, který se celý film tváři pořád stejně hloupě. Celkový dojem z filmu kazí i nezvládnutý konec, ktrerý místo aby diváka napínal do posledního možného okamžiku, vyloží karty na stůl na můj vkus až příliš brzy. ()

2060

Na tenhle film jsem se opravdu moc těšil. A dá se říct že mě nijak zvlášť nezklamal. Samozřejmě že při čtení knížky mě tenhle příběh zaujal mnohem víc. Ale to neznamená že to není skvěle natočený film o velkém spiknutí církve a my víme prd jestli to tak opravdu není :) . Proto nechápu tak nízké hodnocení ze všech stran které se snášejí na tenhle film. ()

sun.eagle

Nenadchne neurazí. Jen to potvrzuje že medializace tohoto pruměrného filmu byla uměle vytvořená. Inu špatná reklama taky reklama. ()

Ludva

[2009-09-26] * Snůška nejprofláklejších filmových klišé (všude odemčeno a nikdo nic nehlídá, padouch tak dlouho váhá, až mu sklapne a další a další...), překombinovaná zápletka, neuvěřitelné konstrukce, grál jsem objevil ještě před půlkou... Lovci pokladů byli lepší, i když taky za moc nestáli. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno