Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

Eldrazi

Film plný záhad a napětí. Hodněkrát mi překvapilo dění ve filmu. Je to pěkný film ale víc než 3* si nezaslouží. ()

stihac10

Pokud jste četli knihu, budete filmem kromě dokonalé závěrečné scény zklamáni.. Ale pokud nejdřív shlídnete film, užijete si ho, protože tolik konspiračních teorií a šokujících odhalení (které do sebe zapadají) jste v žádném jiném filmu ještě neviděli. ()

Scaevola

Kontroverzní námět, který může někomu hrát na citlivou notu, není zcela nosným prvkem a pátrání co do zábavnosti nedohání Indiana Jonese ani náhodou. Nemohu si pomoci, ale přes naprosto odlišný rozpočet, si Trojan, Dvořák a Geislerová vedou mnohem lépe - a to dokonce dvakrát. ()

Eeve

Škoda, alebo výhoda (podľa uhla pohľadu) tohto filmu je, že sa tvorcovia (výnimočne) rozhodli, že sa budú snažiť film stvoriť čo najpresnejšie podľa deja knihy. To by v mnohých prípadoch nebolo od veci, no keďže sa jedná o historickú, "ukecanú", i keď zároveň napínavú knihu, výsledok nemohol byť iný. Pre mnohých nuda alebo sklamanie, ja čo som čakala, to som dostala. Herecké postavy vhodne vybrané, Hanks, Molina aj Bettany výborní (čerešnička na torte - Jurgen Prochnow :)) Dá sa pozrieť raz, pretože opakované skladanie puzzle človeka už tak nebaví. ()

kacer4

Ja som film pozeral objektívne a bez predsudkov a o to viac ma asi zaujímal. Polovica planéty rieši, že ako je možné spochybňovať základy kresťanstva. Ale tá polovica asi zabúda, že ide o fantáziu autora. Je pravda, že je to skutočne citlivá téma a dali sa očakávať podobné reakcie ale až v takom rozsahu? Ale teraz k filmu. S Ronom je to všeliak, raz natočí úplnú pecku (Čistá duša) a raz blbosť (Dilema). Toto je tak medzi. Veľa tomu filmu chýba, ale zase aj dosť má. Najviac ma na ňom teší hudba, najmenej rozuzlenie. ()

Londi

Bohužel, tohle mě tak nějak vůbec nebavilo, ač obsazení je opravdu hvězdné. Taky mi to, po třech letech studia religionistiky, přišlo trochu přitažené za vlasy. ()

Senrix

Zajímavý a místy i zábavný či napínavý výtvor lehce přifouknutý "bublinou" poprasku, který po celém světě vyvolalo knižní dílo, nás přivádí do nemnohým záhadných situací, které se snaží rozlousknout. Záhady, luštění symbolů a různých hádanek či šifer a spoustu dalších podobných věcí je oblast, která mě většinou baví, ale toto dílo, které často mělo až příliš velký spád a na druhou stranu mnoho "záhad" divák prohlédl už dopředu, navíc přináší i jistý pocit vykonstruovanosti. Mám z toho smíšené pocity, ale z tohoto díla mohlo být rozhodně mnohem víc. Dávám 50%. ()

fritol34

Knížku mám rád, Dana Browna mám rád, Toma mám rád, Audrey mám rád a Magneto/Gandalfa (on je mnohem víc) taky žeru, krom toho tři hvězdy bych dal jen za nádhernou francouzskou angličtinu kterou mluví Sophie. Nechápu nízké hodnocení i když je pravda že mi nějakou chvíli trvalo než sem si po knížce uvědomil co je pravda a co není, ale nakonec to je jenom dobře. ()

JoeSO

Ve filmu je nádherný soundtrack a hlavně to je jeden z důvodů dobrého hodnocení. Mně se prostě film líbí a Tom Hanks zůstává jedním z mých oblíbenců. Knihu jsem si přečetl až dávno po filmu. A možná to bylo dobře. ()

metztlimoon

Ona mala byť ryšavá!!! Knihu to kopíruje až na pár odchýliek celkom slušne, ale nedosahuje to to napätie aké bolo v knihe a ktoré spôsobilo, že som ju zhltla na posedenie. ()

Atten

Šifra patří k tomu málu filmů, na které se nedá v originále koukat. Zachraňuje to náš dabing. A to velmi... ()

Tomko87

Kniha bola fajn. Nebral som to tak prehypovane ako ostatok sveta svôjho času, ale ako výplň cez výkend poslúžila. Film je otrocky adaptovaný, Bez štipku inovácie. Nejak mi tam Hanks nesadol, za to Audrey Tatou bola trefa do čierneho. Milá, pekná , sympatická. Účasť Rena na filme nebola prekvapivá., keďže autor predlohy ,,stvoril,, postavu podľa herca. Za to Paul Bettany ma poriadne prekvapil v úlohe vražiaceho mnícha. Hudba Hansa Zimmera opäť nesklamala. To hádam nikdy. ()

jakubi

V rámci svého žánru - thrilleru - je předloha k filmu - kniha - vynikající (není to jen bezduché pátrání po pachateli, ale nabízí mnoho informací o historickém pozadí) a scénář filmu rozhodně není stejný jako kniha. Pravda je, že v něčem je film zkratkou a čtenář ocení, že zná souvislosti. Na druhou stranu Dan Brown si vybírá témata, která cituji "by měl průměrný středoškolák znát". Trochu mě zarazil konec filmu, který se od knihy liší. Ale vždy hodnotím knihu a film jako svébytné umělecké dílo. Proto hodnotím tak vysoko. ()

Saxos

Film celkem odpovídá knize. Zbytečně dlouhá stopáž. Silas je správně hnusnej. Dobře nadabované a hudba také děj filmu podporuje. Nádherné památky. ()

zigy

Zaplať pánbůh, že dopřál ještě Dlouhému nadabovat zde Hankse....s Procházkou by to bylo o třídu níž. Jeho hlas je mysteriozní sám o sobě, a teprve když vypráví o tajemstvích dávné historie....Knížka by zasloužila seriál, ale když už film, tak je to nahuštěno hrozně moc, ale poměrně povedeně. Asi to nešlo udělat líp. Pěkné historické prostřihy, černobílé. ()

pold

Knihu jsem kdysi přečetl, a musím říct že mne to stálo mnoho výbuchů smíchu. Na to jak debilní je předloha je film ještě relativně slušný. Nicméně, nedá se svítit, to by se mohl Howard přetrhnout (což neudělal), ale slátanina od pana Browna životním příběhům Johna Nashe nebo Jamese Braddocka nesahá ani po podrážky. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno