1. Mladý muž snažící se zabít svou manželku. Ta bohužel po každém „úspěšném pokusu“ opět vylézá z hrobu upgradovaná o jinou bojovou schopnost a ubohému chudákovi namlátí.
2. Přehnaně sebevědomá kreativní ředitelka reklamní agentury, vymýšlející jednu nesmyslnou reklamu za druhou, s chorobnou závislostí na svém diktafonu.
3. Harmonická rodinka. Tatínek sehnal lístky na představení známého hypnotizéra. Ten jej v rámci své show přesvědčí, že je pták, bohužel už ale nemá možnost jej odhypnotizovat. Celá rodina si tak musí zvykat na to, že jejich otec kvoká a chce létat.
4. Tři zlodějíčci, z nichž dva odhalují city, které pro ně byly vždycky tabu.
5. Zabiják z Londýna, jehož nejdůležitějším posláním je zjistit vaši funkci v životě, a jeho překladatel. Potřebujete nechat zabít otravného hypnotizéra či svou manželku? Pak neváhejte a obraťte se na ně. Usmlouvaná cena vyhovuje každému.
A že to nedává smysl? Počkejte, až se všechny části příběhu propojí. (Natascha)

celticek

Film, postrádající jakýkoliv smysl. Přesto super zábava, originální. Nejvíc se mi asi líbila scéna s hypnotizérem. Come baby, come come baby! ()

wege

Většinu doby jsem nechápal, co se to děje. Ta originalita, ty neskutečné nápady z toho stříkaly všemi směry. Zároveň v tom byla ta typická japonská až úchylnost. Je úplně super, jak je to chytré a ty přiběhy se postupně propojují stále více a více, až k epochálnímu závěru. ()

Cublajz

Lidi se tady především shodnou na vtipnosti tohoto díla. Myslím, že ve většině korejské popř. asijské produkce dokážu jejich humor pochopit a dokonce mě i pobaví. Jenomže tady padla kosa na kámen a já se jednoduše nudil. A to je co říct, létají tu končetini, rodí se gayové ( fakt vtipná hudba při jejich osudovém pohledu), probíhá nespočet zmrtvýchvstání, vraždí se, lítá (doslova), ale celkově mi to nedrželo pohromadě. A co z toho, že se na konci všechno hezky spojilo, když to příběh nikam negraduje ? Ne, opravdu mi ten naději nabízející let nestačil. Dávám 60% ()

Mikel LetsGo

tohle přece nikdo nemůže myslet vážně?Celý film jsem zkoukl s otevřenou pusou a ještě teď se mi těžko zavírá při vzpomínce na některou z postav tohodle neskutečně originálního filmu.Ti Japonci jsou vážně blázni,ale originalitě se přece meze nekladou a tohle je velice příjemné pokoukání v době kdy už se točí jen předělávky starejch předělávek originálů natočenejch podle knižní předlohy na motivy nějakého remaku filmu podle skutečné události.. ()

RigorMortis

Päť príbehov, päť osudov, ktoré sa nakoniec spoja. Samozrejme patrične absurdné, to by neboli Japonci. Od nezničiteľnej manželky až po otázku funkcie brokolice v živote si film zachováva sviežosť a originalitu. Ak niekto fandí kvalitnému humoru, tento film by nemal vynechať. ()

kirmakX6on

čím dál tím více se mi začínají líbit asijský filmy. Jednak v nich hrajou fakt hezký a roztomilý herečky, jednak jsou originální a s perfektním smyslem pro humor. Mám rád, když mě film umí šokovat a rozesmát...tomuto se to povedlo mnohokrát. 80%. ()

mortymer

Najväčšou hybnou silou tohto filmu je určite herecké obsadenie, a to hlavne skvelý Vinnie Jones, ktorý celý film oživil. Okrem toho aj sympatickí Tadanobu Asano, Yoshiyoshi Arakawa či Ittoku Kishibe. Neviem či by som rovnako hodnotil bez týchto pánov, jednotlivé poviedky sú viac alebo menej vtipné a hlavne všetko len nie normálne, ale ako celok to funguje a ja sa nemám na čo sťažovať. ()

tygr!

Tak o té function in life nám toho moc neřekli, ale jinak je Survive Style 5+ something completely diferent než cokoli z euroamerické provenience. Dobrým lakmusovým papírkem je angažmá dvorného herce Guye Ritchieho Vinnieho Jonese. Je aspoň vidět, jak vysoko ční tahle totální japonská popina nad bezduchými opusy Madonnina manžela. SS 5+ je především pastvou pro oči (must see pro všechny milovníky úchylného designu a street módy), ale kromě toho spolehlivě rozesměje, rozněžní a dojme. A na konci vám dá křídla. ()

Jastřabík

Zcela záměrně nejaponské. Z každý detailu filmu byl odstraněn japonský charakter a nahrazen odkazem na západní kulturu - technologie, umění, styl oblékání, architektura, svátky, atd.. Nejvíce na mě působila fascinujícím způsobem přepálená vánoční výzdoba při jedné z inkarnací vraždící manželky. Mám pocit, že šlo především o "přežití" japonské kultury a vyrovnáváním se západní stylem ... Ale na to se budu muset kouknout ještě jednou. ()

Psychotic17

Nikdy se mi japonská produkce nelíbila a přesto jí dávám další a další šanci. Občas překvapí. Tentokrát ne. To, co Japonci neumí, je držet na uzdě svou fantazii - takže každý jejich film je strašná slátanina, ve kterém se občas zableskne nějaký geniální nápad. A to je přes všechnu snahu i SS5+. Segment s nesmrtelnou ženou je zdaleka nejkoukatelnější a také je to důvod, proč jsem film dokoukal do konce. Ten s holkou přes reklamy nikam nesměřoval a s ostatními nebyl příliš propojený, takže nevím, co tam dělal. Z horšího průměru tento film vytáhl jen Vinnie Jones a pěkný konec. 60%. ()

Mona_Lisa

S ázijským filmom sú moje skúsenosti prakticky nulové. Survive Style 5 + ma však veľmi kvalitným spôsobom presviedča o tom, aby som im venovala viac pozornosti. Toľko originality, ale aj obsiahlosti po príbehovej stránke som už dlho nikde nevidela. Väčšina príbehov by nielenže vystačila na celý film, ale dokonca ešte aj ako celok pôsobia ako pekne sa dopĺňajúce celky. Lietajúca scéna je vrcholom optimistického pohľadu na život a zlepšila mi náladu. Je to milé, je to vtipné, je to úsmevné a ja tomu dávam 5 hviezdičiek. ()

muti

No neviem, tentokrát je to dosť mimo a to mám z japonskej réžie napozerane celkom dosť. Réžia sa snažila príliš vložiť japonské divné veci do filmu na úkor nejakého zmyslu. Je to čistá zlatanina s mnohými mnohými hluchými miestami. Dalo sa to dopozerať ale len veľmi ťažko. Hviezdička možno za vizuál ale mínusov to malo viac než plusov. ()

X-tREmE

Nemôžem si pomôcť, ale celkový dojem z filmu bol pre mňa veľmi úbohý. Zrejme je film určený len úzkemu publiku.Tá hviezdička je za skvelého Vinnieho Jonesa. ()

Elsinor

Audiovizuální bomba, jejíž formu a humor si buď zamilujete, nebo si řeknete, že je to maximální pozérismus. U mě platí to první. Pět vtipných mikropříběhů, které spojí děj a jedna filosofická otázka + pořádná nadsázka + geniální cizinec - vrah v podání Vinnieho Jonese, který se Japonců táže "What's your function in life?". Těšil jsem se na každý další záběr, protože bylo vidět, jak moc si tvůrci si na každém záběru - občas až s kýčovitě vtipným smyslem pro detail - pohráli. ()

Turner33

Příběh rozdělený do pěti menších, které se prolínají, ovlivňují a nakonec i uzavřou... Toto je uděláno umně, ale celkově je tento film naprosto o ničem. Mě osobně nenavodil moc pocitů, ani příjemných, ani nepříjemných, nedonutil mě zamyslet se, prostě nic... Nejvíc na mě asi zapůsobil projev malého chlapce o svém otci a závěr prvního příběhu (i když se to trošku očekávat dalo). Jinak zde ani moc smysluplných dialogů či monologů nenajdeme. Určitě je mnohem více filmů, které stojí shlédnout před tímto. A proč se podívat na tenhle? Asi především kvůli ztvárnění, které je docela originální a ojedinělé... Slušně propletené příběhy (i když příběh gayů mi přišel pro děj naprosto zbytečný – spíš jen jako prodloužení stopáže) a pár vtipných či zajímavých míst by se zde dalo také najít. Asi nejlépe bych tento film přirovnal k hodně barvitému bláznivému snu, ve kterém jen těžko hledat logiku... Moje hodnocení: 50%. ()

bulawaio

Ne všechny příběhy byla zcela vydařené. Moc škoda, ubrat jeden, dva a mohla to být pecka. takhle tam bylo opravdu dost nudných pasáží. Forma dokonalá o tom netřeba diskutovat, ale to nestačí na to, aby byl film vynášen do nebes. ()

Ondrew

Nadherna ukazka azijskej produkcie, kde na prvy pohlad nic nemusi davat zmysel. Avsak ked sa na to cele pozrieme z ineho uhla, potom ma svoje opodstatnenie napr. i kvokajuci otec rodiny alebo muz neunavne vrazdiaci svoju manzelku, ktora sa vsak neustale vracia z hrobu. Snimka je brutalne surrealisticka, hyri blaznivymi farebnymi kombinaciami, ale co je najdolezitejsie -- je vrchovato preplnena totalne uletenymi situaciami, takze som sa s v podstate s takmer kazdou dalsou scenou rehotal, ako uz davno nie. Nuz, a hoci je film rozdeleny na zdanlivo nesuvisiace casti, potesi, ze v zavere sa cely "gulas" spoji do kompaktneho celku. 80%. ()