poster

Poslední ostří hoši

 • anglický

  The Last Hard Men

 • slovenský

  Poslední ostrí muži

Western

USA, 1976, 98 min

 • LiVentura
  *****

  Naprosto výborné western-drama..... perfektní a brutální tak, jak to má přeci být! Od té doby jsem měl Coburna stále fixovaného jako psychopatického vrahounka....ale perfektního...!!! Mimochodem, režisér dost výrazných westernových dramat a naprosto skoro až "céčkových" napodobenin slavných filmů v pozdější své filmografii...zvláštní rozpolcenost pana McLaglena..:-) Řadím mezi nejlepší světové westerny.!(17.7.2007)

 • klerik
  ****

  Je tu triviálny príbeh, ale má to fakt niečo do seba. Spomalené zábery fungujú ako majú, rovnako ako nekompromisná akcia. Obsadenie charakterových hercov kompenzuje menší záujem o psychologiu postáv. Občas postrehnete chyby (strih, zábery) ale je to western, ktorý sa vyhýba klišé. Dávam 4, aby bolo jasné, že nejde o tuctovú prestrelku...(18.1.2013)

 • majo25
  ***

  Novodobejší western...veru, westernov z obdobia 20. storočia veľa asi nebude. Osobne si na predchádzajúci nepamätám. Telefón, automobily, polícia, modernejšie zbrane...ešteže trestaných zločincov treba pekne krásne naháňať na koňoch. Z hercov sa mi viac páčil J.Coburn v roli nevyspytateľného záporáka. Škoda, že okrem 2 hlavných postáv boli ostatné skôr do počtu, a to aj so svojou rýchlou smrťou. Od 4 * tomuto filmu čo-to chýba, ale jedno sa mu uprieť nedá - hudba Jerryho Goldsmitha a rýchloutekajúci dej...poldruha hodiny vám zbehne relatívne rýchlo. Hodnotenie: 70%(10.12.2013)

 • RHK
  ****

  Velmi dobrý drsný krimi western se dvěma charismatickými herci - v hlavních rolích Charlton Heston a James Coburn. Hlavním hrdinou je zkušený již penzionovaný šerif Burgade (Heston), kterému banda zabijáků uprchlých v okovech z nucených prací v čele s indiánským míšencem Provem (Coburn) unese dceru a tu poté i obtěžuje. Cíl vůdce uprchlíků je jasný: Burgadeovi se pomstít, vylákat ho a zabít. Burgade s několika dalšími muži bandu stíhá a postupně se mu daří uprchlé vězně likvidovat. Psanec Provo s dcerou jako rukojmím však rozhodně není snadným protivníkem a teprve ve finále se ukáže, kdo bude mít navrch. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=937ZokQHQcs&feature=related(26.8.2009)

 • sud
  ****

  Velice dobrý drsný westernový vyvražďovák. Andrew V. McLaglen, jeden z předních westernových tvůrců, se s ničím moc nepáral a po realistické stránce se vyřádil. Přestřelky jsou uvěřitelné, po zásahu kulkou teče krev. Do hlavních rolí obsadil dva Hollywoodské nestory - Charltona Hestona, coby ochránce zákona Samuela Burgadea a Jamese Coburna coby chladného a surového zabijáka Prova. Skvělý kousek. "Mys hrůzy" we westernovém balení. 78%.(22.2.2005)

 • - Ústřední hudební motiv od Jerryho Goldsmitha byl použit již o 8 let dříve ve westernu 100 pušek. (sud)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace