Death Ship

Zlověstný přízrak nacistické válečné lodi křižuje oceán a útočí na jiné lodě. Skupinka trosečníků z jí potopeného zaoceánského parníku na ní najde útočiště, ale brzy zjišťuje, že bezpečnější by byli ve sprše v Batesově motelu. Loď totiž žije svým vlastním životem, je plná mrtvol umučených lidí a lační po další krvi... Béčkový ghost ship horor z počátku 80. let s Georgem Kennedym a Richardem Crennou. (choze)

Stejšn

Slabé. Velmi, ale opravdu velmi slabé. A to až tak, že jsem místy váhal, jestli tomu nedat rovnou odpad. Je to tak na úrovni současné německé TV tvorby. Herci jsou špatně vybraní a jejich výkony strašné. "Logika" jednání postav se dá vyčíst tady z okolních komentářů, příklad za všechny: kluk říká sestře "Mám strach k posrání!" načež jí zdrhne do tmavé chodby. Jednu tomu dávám ze soucitu. Tematicky podobná Loď duchů je proti tomuhle oskarové dílo a to nejen kvůli pěkným trikům. ()

blahblah12

Myslela jsem si, že Loď duchů je remakem od Death Ship a tak jsem si řekla, že se podívám na orignál z roku 1980. Začátek vypadal celkem slibně a když vylezli na tu loď myslela jsem si, že teď se teprve začne něco dít. Ale omyl. Byla to nuda od začátku až do konce. Žádný lekačky ani nic strašidelnýho. Většinou mě baví spíš starší horory než ty nové, ale tento mě oravdu sklamal. A to i herci, jejich výkon nebyl zas tak úžasný. ()

DonBraso

Bohužel mírné zklamání.Na slušný průměr určitě,ale u filmu je nevýhodou paradoxně to,že moc brzo se člověk dostane na obávánou nacistickou loď.Prostě po chvilce jste na lodi a začíná bohužel atmosféra.Ta se prostě zají během pár minut,kdy vlastně vidíte jen prostřihy na čerpadla lodi,tu vzápětí na motor lodi,vzápětí na samotnou loď a takhle to má bratru přes hodinu čistého času,kdy to diváka pošle leda k ledu.Přesto herecké známé duo není špatný a George Kennedy se vcelku na toho kapitána náramně hodí,přesto to někdy vypadá až moc komicky.Na nějaký velký gore či nedej bože lekaček můžete zapomenout.Ono to v jádru moc horor není,kromě snad krve ve sprše a jedný ruky.Škoda,potenciál by to mělo,náměť je vcelku skvělej,ale to hlavní,aby divák měl pocit samoty a nečekaného,tu prostě není ani za palubní šroub.50% ()

brasek

Poslabšia ducharina... zo začiatku však má film našliapnuté na viac, bohužiaľ celé je to potom nejako zbytočne zmätené. Myslím si, že postavy sa v istých situáciách chovajú divne... George Kennedy v nemeckej uniforme nebudí strach a šialenstvo čo tam ostatní sa pokúšajú hrať je len zbytočná nuda. ()

montel

Do velké výletní lodi narazí neznámý objekt. Přežije pouze pár jedinců, kteří najdou útočiště na opuštěné nacistické lodi, která je plná mrtvých...Průměrný horor s dobrou atmosférou ale promrhaným potenciálem. Opuštěná loď je dobrý nápad, ale nijak zvlášť se bát nebudete a ani úmrtí nejsou nijak vyšperkovány. 45% ()

uprchlice

Death ship je skvělý příklad toho, jak lze natočit pičovinu a nemít z toho špatnou náladu. Režisér byl v té době nejspíš příliš nezkušený, než aby scenáristy pobízel k lepšímu scénáři. Film má načatý skvělý začátek, ale tvůrci z něho postupně chtěli více až se jim to VŠE nakonec posralo. Loď je sice strašidelná, ale je to jediná kulisa, které nezkušený divák může věnovat pozornost. Vraždy jsou příliš chabé a jednoduché. Celkový film působí na diváka znuděně a to až do takové míry, že je to sledujícímu celkem fuk, co se tam zrovna děje. Zkrátka děj se ppstupně začíná táhnout velice pomalu a plavba na lodi začíná být uspávací, že si divák zkrátka musí najít jinou činnost, nebo film definitivně vypnout. George Kennedy není špatný herec, ale na roli kapitána, kterému začne jebat v palici a je mu u prdele, co vlastně je za kokota a že si neuvědomuje, co dělá, se nehodil. Režisér nemá na kontě žádný horror, tak si Death ship musel velice užívat, ale dle obsahu filmu a její výroby to vypadá, že se na film vysral a začala improvizovat, což koneckonců odpovídá, jelikož Death ship stačí vidět jednou a pět vteřin po skončení si říkáte o čem film vlastně byl...? Ne vždy platí, že starý film je Dobrým filmem. O Death ship to rozhodně neplatí, protože tato plavba stojí za velký kulový a je dobré, když ji divák absolvuje pouze jednou, jelikož podruhé by se mu mohla líbit. ()

AmunRa

Slušná duchařina o vraždící nacistické lodi se po všech stránkách drží v průměru podobných filmů osmdesátých let - nic víc, nic méně. ()

balstar007

Režisér se snažil udělat hororovou atmosféru ;-) to je asi jediné co se mu na tomto snímku povedlo. Jinak zápletka filmu ujde ale děs a hrůza nic moc. Režisér se snažil natočit starší žánr hororů ;-) Ale že alespon trochu se přikláním ke starším hororům tk dávám 3 hvězdičky ;-) ()