Death Ship

Derek Gibson

Mike Campbell

Scénografie:

Chris Burke

Tenhle film jsem sháněl poměrně dlouho, protože na Ebayi je to drahý jak kráva. A na internetu to je většinou mrtvé. Nakonec se mi to podařilo sehnat a nebylo to špatné. Pravdou je že jsem čekal možná trochu krve, která se nakonec nekonala. Ale duchařina je to slušná. Sice dneska nevyděsí ale ta loď byla celkem povedená a dokázala nahnat husinu. Film celkem slušně ubíhá a moc nenudí. Postavy jsou poměrně klišovité hlavně Kennedyho postava je neuvěřitelně nudná a stupidní. A chování postav je totálně dementní, hlavně když se topí na začátku jeden chlap tak oni jen čumí. Je to béčko pro mě průměrné ale koukatelné.(21.12.2013)

• corpsy

Stará lodná rachotina, žijúca svojím vlastným, démonickým životom, v lacnom béčku, ktorý sa neštíti prebrať zopár záberov z iných filmov, napr. THE LAST VOYAGE alebo KING KONG 1976 ( záber na radar, to je už asi fakt núdza ). Zopár dobrých nápadov je tu udupaných v amatérskej, chaotickej a nevyrovnanej réžii. Vlastne aj súhlasím s J*A*S*M, že by snímok nebolo zlé natočiť pre dnešné publikum, aj keď s podobným námetom operoval aj vynikajúci GHOST SHIP z roku 2002.(6.3.2011)

Říkal jsem si – britský horůrek točící se okolo „lodi duchů“ s příchutí kanadské spolupráce nemusí být vůbec špatný, zvláště když v něm hraje dvojice Crenna – Kennedy. Jenže brzy jsem pochopil, že tenhle kousek si do svého TOPU určitě nepřidám. Mám rád filmy točící se okolo tohoto tématu, ale tento patří k těm horším. Již samotný začátek ve mně začal budit zděšení, zda snad nepůjde o odpad. Nepříliš zdařilý start (to byla vážně nuda) se nezlepšoval ani po nárazu lodi. Očekával jsem nějaké vyvedené scénky, kdy pasažéři začnou umírat na nejrůznější způsoby (no zas takovou promakanost jako v Titaniku ne!) a ono nic. Když už se konečně přesuneme na německou loď a ta začne úřadovat, zas mi chyběla pořádná atmosféra. Ty rádoby lekačky a natahování úmrtí jednotlivých postav mi náladu rozhodně nezlepšili. Teprve poslední půlhodinka ukojila moje potřeby, abych začal i o nějaké té procentuální odměně uvažovat. 50%(22.1.2013)

Jo, kde jsou ty doby, kdy stačila trocha krve ze sprchy. Na podobných filmech jsem vlastně vyrostl. Divím se, že jsem na to nenarazil ve videopůjčovně. Příběh celkově nic moc, prakticky se nedozvíme vůbec nic, je to jaksi nedořečené, neukončené, ale občas si to pohrává s docela dobrou atmosférou, střihače políbí můza a některé scény jsou fajn. 2,5*(25.1.2013)

Přesně ten typ staršího hororu, u něhož bych se vůbec nezlobil, kdyby dnes někdo natočil remake. Ta opuštěná loď měla takový potenciál!!! Věčná škoda scénáře, který si s ní evidentně nevěděl příliš rady. Už zpočátku je děj takový mírně naivní, po přesunu na palubu té sympatické kocábky kvalita prudce stoupne (dokud scenárista nevyplejtval těch pár nápadů, co s lodí samotnou měl), se začátkem zápletky o pošahaném kapiánovi jsem se pak však již smířil s tím, že se film zhoupl do nezvládnuté taškařice, na níž se dá koukat, ale je zbytečné si ji pamatovat.(6.10.2009)

• - Jeden z trosečníků, kteří se dostanou na neznámou loď, je zachycen za kotník ocelovým lanem. Pak je vytáhnut (stále za kotník) až k vrcholu jeřábu a posléze bude vhozen do moře. Ještě před shozením je jasně vidět, že už není držen za kotník, ale má cosi jako bezpečnostní pás omotaný kolem těla. (Terva)