Death Ship

Trailer
Dobrodružný / Horor / Mysteriózní / Thriller
Kanada / Velká Británie, 1980, 91 min

Zlověstný přízrak nacistické válečné lodi křižuje oceán a útočí na jiné lodě. Skupinka trosečníků z jí potopeného zaoceánského parníku na ní najde útočiště, ale brzy zjišťuje, že bezpečnější by byli ve sprše v Batesově motelu. Loď totiž žije svým vlastním životem, je plná mrtvol umučených lidí a lační po další krvi... Béčkový ghost ship horor z počátku 80. let s Georgem Kennedym a Richardem Crennou. (choze)

Trailer

*CARNIFEX*

Dnes už tento snímok nijak nevystraší, no je položený na dostatočne solídnych základoch nato, aby bol spracovaný remake, ktorý by ho plnohodnotne nahradil. Mne osobne sa páči samotný nápad, ale aj spôsob, akým sa veci “dejú”. Žiadne vsázka na lacné, vizuálne triky, čo by malo v dnešnej dobe už vyčariť skôr úsmev na tvári, než hororovo pohoršiť. Skrátka, ide o príbeh lode, kde sa deju zlé veci, nič viac nič menej .. ()

tron

„O loď sa príliš nestarajú. Ktovie, z akej krajiny sú.“ – „Z Nemecka.“ Bojím sa mora a fascinujú ma záhady Bludných Holanďanov (mysteriózne lode bez posádky, plaviace sa svetovými oceánmi, vynárajúce sa z hmly – a následne sa do nej znova noriace a miznúce v nej na ďalších 40 rokov). No toto malo len dobrý námet, nie scenár. Príbeh bol zmätený, chaotický, od určitej chvíle pozostával už len z nudného behanie temnými chodbami a prekvapivo tomu veľa nedali ani Richard Crenna (RAMBO) a George Kennedy (FRAJER LUKE). Zo začiatku to ešte malo hrsť atmosféry, ale tá čoskoro zmizla pod nánosom nezaujímavostí. ()

choze

Nadšení ostatních hodnotících bohužel nesdílím, vidím jen průměrný ghost ship horor se slušnou atmosférou vyčarovanou dobrou kamerou, tísnivou hudbou a titulní lodí, kterou se rozléhá hlášení v němčině, hlavně na začátku filmu. Pak už můj zájem klesal a jen jedinkrát trochu povyskočil při napínavém dialogu posedlého George Kennedyho s Richardem Crennou na lodním můstku. Upnul jsem se na konec, ale ten byl také zklamáním, protože neposkytnul žádné vysvětlení k tomu všemu, tedy nebylo-li poskytnuto v rámci těch německých hlášení, pak se omlouvám, neumím tak dobře německy. Postavy se navíc chovaly těžce nelogicky, aspoň já - kdyby mě po lodi pronásledoval šílenec s puškou - bych neskákal do moře a nedělal mu tak snadný terč. 50%. ()

J*A*S*M

Přesně ten typ staršího hororu, u něhož bych se vůbec nezlobil, kdyby dnes někdo natočil remake. Ta opuštěná loď měla takový potenciál!!! Věčná škoda scénáře, který si s ní evidentně nevěděl příliš rady. Už zpočátku je děj takový mírně naivní, po přesunu na palubu té sympatické kocábky kvalita prudce stoupne (dokud scenárista nevyplejtval těch pár nápadů, co s lodí samotnou měl), se začátkem zápletky o pošahaném kapiánovi jsem se pak však již smířil s tím, že se film zhoupl do nezvládnuté taškařice, na níž se dá koukat, ale je zbytečné si ji pamatovat. ()

-bad-mad-wolf-

Tuctová hororová nuda s několika mála světlejšími místy, jejíž tvůrce si libuje v bezúčelných zpomalovačkách a cukačkách. Atmosféru Death Ship má, děsivá ovšem není. Možná i proto, že veškeré strašidelné scény jsou buď zbytečně protahované, nebo absolutně nevypointované. Strašidelnou lodičku by neměl dostávat do ruk někdo, kdo si s ní neumí hrát. Vznikne maximálně tak bezradný horor s absencí jakéhokoliv tvůrčího nadšení a vůbec čehokoliv, co by diváka výrazněji uspokojilo. Podobný, jako je tenhle. 3/10 ()

• Jeden z trosečníků, kteří se dostanou na neznámou loď, je zachycen za kotník ocelovým lanem. Pak je vytáhnut (stále za kotník) až k vrcholu jeřábu a posléze bude vhozen do moře. Ještě před shozením je jasně vidět, že už není držen za kotník, ale má cosi jako bezpečnostní pás omotaný kolem těla. (Terva)