Rusko roku 1999 je na pokraji anarchie a jeho současný prezident stojí bezmocný proti narůstající nezaměstnanosti, inflaci, rostoucí zločinnosti a korupci. Chaos před blížícími se volbami vítá vůdce pravicové strany Igor Komarov, ze kterého se postupně stává ikona národa, protože zemi slibuje návrat k někdejší moci a slávě. Komarov ale spasitel Ruska není, naopak. Je to zrůda v lidské podobě, což pochopí ti, kteří odhalí přísně tajný dokument Manifest nového Ruska, jehož je Komarov autorem. Jediný, kdo je schopný ho zastavit, je bývalý tajný agent CIA Jason Monk, který zná dokonale ruské prostředí a k zemi ho váže citové pouto. (oficiální text distributora)

lake-lake

jedním slovem: hrůza. nebýt skutečných záběrů z Moskvy, dám tomu odpad. Co s týká literární činnosti Fredericka Forsytha, opravdovým majstrštykem a u nás dílem spíš opomíjeným je jeho sbírka povídek No Comebacks (česky Žádné stopy) - pět hvězdiček. Kam se hrabou jeho špionážní romány. Povídky mají velmi vyrovnanou úroveň, ale vrcholem jsou imho "The Emperor" (Císař) a "Privilege" (Výsada) ()

jprmusic

Všechno špatně - nejsmutnější je pohled na Patricka , nejlegračnější (bohužel) na Jeffa Faheye - ne že by někdy zářil, ale něco takhle ubohého .... jo a Bergina jsem poznal asi až po hodině :-)) ()

Kenji odpad!

UPOZORNENIE! Tento "film" má spoločné s knihou asi to, čo ja H. Hefnerom...Už keď som to čítal, vedel som si to predstaviť ako film. Keď som zistil, že to má dve časti vravím si - super, prvá bude o Studenej vojne a druhá súčasnosť. OMYL. To o čom mal byť prvý diel končí pred titulkami zvyšok je sračka. Mali sa vykašľať na akože aktuálnosť s vírom, a držať sa knihy tá je aktuálna viac ako dosť. Premrhaná šanca. ()

Kecman

Knihu jsem hltal po nocích na dovolené ve Vysokých Tatrách,i když značně zmožen horskými túrami.Jednu hvězdu dávám jenom z úcty ke knižní předloze. ()

misa kulicka

Celý můj komentář lze napsat takto - naprosto mizerné zpracování snad nejlepšího románu F.Forsytha. A nezachrání to ani výborný Patrick Swayze. ()

Cyco_Mike

No spíše než o adaptaci knihy se jedná o film, ve kterém vystupují některé postavy z knihy F. Forsytha a shodou okolností se odehrává v Moskvě. Dějově je film úplně jinde - scénárista se asi ožral, přečetl si v tom stavu originál Ikony a následný dojem ve stavu kocoviny kydnul na papír. Tři hvězdičky za děj, který bavil tak na 50% ()

burg

ÁÁÁÁ šajze!! Co to mělo proboha být? Původně jsem si myslel, že se jedná o nějaký dementní seriál, ale došlo mi, že 3(!) hodiny by takovou kravinou nikdo seriál nenazýval. Proboha zahrabte to někam a ztraťte klíč! ()

VagaBunda

Jako většinu ostatních mě nalákal odkaz na Forsythovu knihu, a jako většina ostatních jsem byl dost zklamanej. I když Swayze nikdy nepatřil mezi moje oblíbence, tak takovej konec jsem mu teda nepřál. Totální televizní béčko, navíc se šílenou stopáží a spoustou nelogičností. Spojitost s knihou se limitně blíží nule :( ()

andy60

Jako celek to působí jako těžko uvěřitelné, v některých scénách až naivní. Nemohl jsem se ubránit dojmu, že to místy připomíná spíš parodii, než politické drama. ()