Sám doma a bohatý

Ri¢hie Ri¢h

Sám doma a bohatý

Komedie / Rodinný

USA, 1994, 95 min

Tady pozor na český název. samozřejmě, že s původním Sám doma, to nemá vůbec nic společného. Snad jen to, že ústřední hrdina přijde o své rodiče. Tenhle film je postaven na v Americe velmi populární postavičce Richieho Ritche (setkal jsem se s českým ekvivalentem Ríša Boháček), objevujícího se v komiksech a animovaných seriálech. Ale film je to koukatelný. Sice předvídatelný, ale pro nedělní odpoledne a na zabavení dětí stačí. A pak je tu skvělý Jonathan Hyde, který filmu dodává své kouzlo.(31.10.2008)

• Paity

Pokus o reinkarnaci skvělých filmů Sám doma z roku 1990 a Sám doma 2 z roku 1992 se nepovedla. Asi každý z nás si někdy představoval, jaké by to bylo, kdyby byl tak bohatý, že by si mohl dovolit vše, na co si vzpomene. Američané k tomu samozřejmě přidali jejich oblíbený apel na morálku a kamarádství a vyšlo něco, co si snad ani jednu hvězdičku nezaslouží.(30.5.2012)

• Elin

Všechno má dvě strany mince. A to, že dobrej film může vydělat spoustu chcechtáků, na jednu stranu dodává producentům dostatek odvahy, aby zacvakali na pohled krásné a efekty dech beroucí velkolepé podívané, tak na druhou stranu značka úspěšného filmu dává nezřídka vzniknout pokračování, které zdaleka nedosahuje kvalit předchozího dílu. Spíš ho ještě poškozují. Tohle je rozhodně ten případ. Naprostá kravina beze špetky vtipu. Jedna hvězdička za všechny ty hračičky co měl k dispozici a které ve mě vyvolávali hořkou pachuť závisti. Jinak blbost olbřímích rozměrů.(20.2.2008)

• WolfR

Film Richie Rich, počeštěno Sám doma a bohatý, si myslím byl natočen prakticky kvůli Macualayovi Culkinovi, protože jeho dětský ksichtík rychle stárnul, tak aby si zahrál ještě nějakou takovou dětskou roli. Příběh je průměrný a některé momenty jsou trapné. Ale někdy jsem se i zasmál, ale už to není ten Culkin jako Kevin ze Sám doma. V tomto filmu, ale zaexceloval jiný herec a to byl Jonathan Hyde jako sluha Herbert Cadbury. A i díky tomu dávám 2 hvězdy.(16.8.2010)

• Yardie

Celkem slušný rozjezd, kdy jsem se celkem bavil a to především u činností dospělých, které dělají děti. To mě bavilo. Nicméně potom se film přelil spíše do filmu pro děti, které určitě ty dětské vychytávky, atrakce apod. museli hodně bavit. Krom první zhruba půlhodinky, kdy to bavilo i mě je to film určený pro hodně mladé publikum. Howgh!(28.12.2010)