Sám doma a bohatý

Ri¢hie Ri¢h

Sám doma a bohatý

Komedie / Rodinný

USA, 1994, 95 min

Rozhodovala jsem se jestli dát 2 nebo 3 hvězdy. Nakonec dávám hvězdy 3, když se nebudu ohlížet na to, žeby to mělo něco společného se sérií Sám Doma 1 a 2, které jsou pro mě až kultovní :) Když tohle opomenu, je to celkem normální film, nic zázračného, ale vždy když přepínám kanál a vidím tento film, nechám to tam :)(29.12.2008)

• Paity

Pokus o reinkarnaci skvělých filmů Sám doma z roku 1990 a Sám doma 2 z roku 1992 se nepovedla. Asi každý z nás si někdy představoval, jaké by to bylo, kdyby byl tak bohatý, že by si mohl dovolit vše, na co si vzpomene. Američané k tomu samozřejmě přidali jejich oblíbený apel na morálku a kamarádství a vyšlo něco, co si snad ani jednu hvězdičku nezaslouží.(30.5.2012)

• filmmovier

Viděl jsem to už před mnoha lety, společně s jedničkou a dvojkou Sám doma. A zatímco dva jmenované díly jsou fantastické i teď, tohle mi už v raném dětství připadalo jako jedna dlouhá, otřesná a nezajímavá nuda - a to už je co říct. Ovšem asi dvě vtipné scény si vybavuji ještě teď, a tak je to aspoň za jednu hvězdu. Jinak je to ale děs a hrůza....(24.3.2014)

• Brano

Slováci a Česi opäť plný fantázie pri vymýšľaní názvu filmu, pretože sa to volá Ri¢hie Ri¢h a so Sám domá to nemá absolútne nič spoločné. Tento film hodnotím ako veľmi nudný snímok, kde medzi absolútnym dnom mi to zachránili herecké výkony hlavných hercov a to najmä Culkina, ktorý ako jeden z mála detských hercov V rodinných komédiách nevyznel trápne. Inač podobné filmy, kde vystupujú detský "hrdinovia" veľmi nemusím a sú určené skôr pre tých menších. /45%/(17.1.2015)

a: "Ty vole, máš fakt krutej bejvák"--- b: "Bejvák?!?" --- c: "Domnívám se, pane, že jde o slangový výraz označující dům. Je to idiom." --- b: "Aha." --- a: "Proč mi říkáte idiom?!" Neřekl bych, že je to tak špatné. Zdejší hodnocení je podle mého názoru dost zaujato všeobecnou tendencí posuzovat několikeré pokračování hůře nežli předchozí díly. Tomuto stereotypu se samozřejmě dá čelit jen do jisté míry - ale co byste ještě chtěli, vždyť v tomto případě se jedná o kompletně inovovaný film.(31.12.2007)

• - Obrovská socha obličejů rodiny Richeových je inspirována památníkem Mount Rushmore memorial, který se objevuje i v jiných filmech - např. Lovci pokladů: kniha tajemství  (2007) nebo Na sever severozápadní linkou (1959). (Narcis)

• - Když je Rich (Macaulay Culkin) ve 24. minutě ve škole přistižen, jak faxem posílá obrázek spolužákovi, tak hned v dalším záběru rychle schovává důkazní papír z faxu pod stůl. Ale v dalším záběru leží papír opět na faxu. (Amper01)

• - Pohádkový zámek rodiny Richových je ve skutečnosti Biltmore House, který byl ve druhé půlce devatenáctého století vybudován železničním magnátem Georgem Washingtonem Vanderbiltem. Je často označován za největší soukromý dům na území USA. (DexMASTER094)