Sám doma a bohatý

Sám doma a bohatý

Komedie / Rodinný

USA, 1994, 95 min

• Milky.

Jako děcko jsem byl z tohohle filmu strašně zmatený a nikdy jsem nepochopil jak funguje superlepidlo. Když jsem později studoval na strojce, vrtalo mi to hlavou ještě víc. Jak tlustá vrstva ještě funguje jako lepidlo a jaká už jako gel, jak jej vyrábějí, jak jej balí, jak....ne, seru na to, tohle je prostě kokotina.(17.8.2016)

Film, ktorý má v sebe veľa nápadov. Veľa megalomanských projektov, niekedy prídu človekovi až sci-fi. Tento film patrí medzi moje obľúbenejšie. Najmä predstava života v takom dome, mať všetko, čo si zažiadam, na dvore obrovský lunapark, krásne aleje a záhrady, trezor v hore, obkukanej z jednej z najznámejších amerických pamiatok, prezidentov zobrazených v Mount Rushmore. Príbeh chlapca, ktorý pred peniazmi je ochotný zvoliť radšej priateľstvo a lásku k rodine a blížnym je krásny príbeh pre deti a pre nás výzva, aby sme takúto rozprávku podporili a možno si z nej aj niečo zobrali. Avšak aj na rozprávku tam bolo veľa hlúpostí, naivít a trápnych dialógov. Vizuálna stránka bola tiež niekedy pomaly nerealistická a nekvalitná. Celkovo to však patrí k tým lepším príbehom.(20.1.2012)

• sakko

Sám doma a bohatý_po prvých dvoch dieloch s Macaulay Culkinom vcelku sklamanie. Keď som bol ešte malý tak sa mi film vcelku lúbil, ale čím som starší tak sa mi zdá byť nudnejší a nudnejší. Tento film nemá s klasickými Sám doma skoro nič spoločné. Nudný dej, žiadne pasce, Culkin ani nie je doma sám, dej nieje cez Vianoce.(2.1.2012)

• anli

Film,který vznikl na námět kresleného seriálu ze 60-tých let a snaží se těžit s popularity Culkina po obrovském úspěchu"Sám doma" a český distributor ještě lákal na překlad názvu,který měl avizovat jakési pokračování"Sám doma1 a 2".No,pokračování se nekoná,neb jde o samostatný film i když také rodinnou komedii.Má poměrně jednoduchý scénář i režii a neoplývá nějakými zvláštními nápady.Ani Culkin tu není nijak výrazný,,snad jen Silvestriho hudba je standartně na výši.Takže je to taková podprůměrná rodinná podívaná,kterou si o trochu víc užijí děti a na kterou se rychle zapomíná a už se k ní nikdy nevrací.Dávám 40%,kromě jiného za Claudii Schiffer a několika málo dobrým scénám a nápadům.(1.9.2011)

Rozhodovala jsem se jestli dát 2 nebo 3 hvězdy. Nakonec dávám hvězdy 3, když se nebudu ohlížet na to, žeby to mělo něco společného se sérií Sám Doma 1 a 2, které jsou pro mě až kultovní :) Když tohle opomenu, je to celkem normální film, nic zázračného, ale vždy když přepínám kanál a vidím tento film, nechám to tam :)(29.12.2008)