Sám doma a bohatý

Ri¢hie Ri¢h

Sám doma a bohatý

Komedie / Rodinný

USA, 1994, 95 min

od ságy Sám doma (mám na mysli první dva díly, to ostatní už pro mě není Sám doma) je znatelný pokles, ale Culkin už jako dítě měl velké charisma a hrát uměl. Díky čemuž tento film také dosahuje hodnocení 3*.... Vtipné scény a hlášky se zde objeví, ale někdy to postřádá šmrnc. V celku vzato je to hezká rodinná komedie na kterou se dá jednou za rok kouknout, když na to přijde chuť ;) 55%.(27.12.2010)

Sám doma a bohatý nemá vůbec nic společného se slavnou vánoční komedií SÁM DOMA, respektive se SÁM DOMA: ZTRACEN V NEW YORKU. Je to pouze česky vytvořený překlad. Vlastně ani překlad to není, jelikož film se v originálu jmenuje jako hlavní hrdina Richie Rich (MaCaulay Culkin). Takže na nějakého Kevina zapomeňte, je to prostě Richie a hraje ho pouze stejný herec. Film se ani nepodobá SÁM DOMA. Spíše patří do stejného brakového žánru jako MALÉ DOHAZOVAČKY se sestrami Olsenovými. I zde Richie má velice bohaté rodiče, dokonce ty nejbohatší. Bydlí si v paláci, který je možná i větší než Buckinghamský palác. K tomu patří vlastní zábavní park s horskou dráhou, vrtulník, letadlo, trezor ve skále, kterou zdobí obrovské vytesané obličeje rodiny Richiů po stylu amerických prezidentů. Je to velice snobský film, ačkoliv jsou místa, kdy se i zasmějete a rozhodně jej nevypnete. Ovšem dvakrát ho už vidět nepotřebuji. Podle mě je to film hodný pro večer udílení cen Zlatých malin, proto mne překvapuje, že získal pouze jednu nominaci, a to v případě MaCaulaye Culkina v hlavní roli. [25291. hodnocení, 295. komentář, 44%](26.2.2020)

• donkocicak

Opravdu slabý film. Co je nejdůležitější, nemá se sérii Sám doma nic společného. I když jako dítě jsem si to původně myslel, když jsem dostal VHS k Vánocům. Jistě se najde někdo, koho pobaví anebo rozptýlí ve volné chvilce. Mladé diváky bezpochyby, i já jsem takovým býval. Kdybych film hodnotil když jsem byl malý, určitě bych dal o dvě hvězdičky více.(25.7.2009)

• Skarface

Nemůžu říct že by se mi to nelíbilo ale prostě všecko jinak když už chtěli dělat toto "pokračování " tak měli místo Culkina obsadit jiného herce ! Jestli čekáte že se mužete těšit něco podobného jako je Sám doma 1,2 tak vám předem říkám že to nemá nic krom hlavního hrdiny společného . Ve "třetím" díle je z našeho malého kevina o něco starší Richie Rich rozmazlenej hajzlík ! Svou "akčnost" to sice má ale celkově to diváka zklame !! Asi záleží jak ten film berete. Jestli film berete jako pokračování předchozích dílu tak bude zklamaní , kdyby ste brali film jako jediný film s názvem sám doma tak vás to nadchne ale bohužel už se stalo a nedá se změnit(2.11.2011)

• Paity

Pokus o reinkarnaci skvělých filmů Sám doma z roku 1990 a Sám doma 2 z roku 1992 se nepovedla. Asi každý z nás si někdy představoval, jaké by to bylo, kdyby byl tak bohatý, že by si mohl dovolit vše, na co si vzpomene. Američané k tomu samozřejmě přidali jejich oblíbený apel na morálku a kamarádství a vyšlo něco, co si snad ani jednu hvězdičku nezaslouží.(30.5.2012)

• - Zkurumpovaný šéf bezpečnosti v domě, který sleduje kamerové záznamy, se v jednu chvíli dívá na film Na sever severozápadní linkou (1959). Zatímco závěr Hitchcockova thrilleru se odehrává na památníku Mount Rushmore, dějištěm finále tohoto filmu je obdoba monumentu, Mount Richmore. Jedná se tedy odkaz na tento klasický snímek. (PlayEasy)

• - Obrovská socha obličejů rodiny Richeových je inspirována památníkem Mount Rushmore memorial, který se objevuje i v jiných filmech - např. Lovci pokladů: kniha tajemství  (2007) nebo Na sever severozápadní linkou (1959). (Narcis)

• - Pohádkový zámek rodiny Richových je ve skutečnosti Biltmore House, který byl ve druhé půlce devatenáctého století vybudován železničním magnátem Georgem Washingtonem Vanderbiltem. Je často označován za největší soukromý dům na území USA. (DexMASTER094)