Reklama

Reklama

Obsahy(1)

John Lear se syny Jackem a Dylanem se přistěhovali do Oaklandu. John začal v místní televizi vysílat svou show, skládanou z bizarních historek a ze stařičkých hororových filmů. Poměrně senzitivní Jack se baví pozorováním sousedů, mezi nimiž jsou různé zajímavé postavy. Je mezi nimi i chladný pan Strick, přezdívaný Zombie, který se stále víc projevuje jako agresivní rasista až nacista. Leary mu odmítne odvysílat předvolební příspěvek a od té doby mezi nimi začíná soukromá válka. Po jednom incidentu zmizí malý Dylan podle výpovědi sousedů ho údajně Strick naložil do auta a odvezl. John je v šoku a spolu s policisty i policií syna hledá. O několik dní později je Dylan nalezen v lese živý a zdravý, jenže utrpěl nějaký šok a přestal mluvit. Strick zmizel neznámo kam. Zdeptaný Leary je na pokraji sil a začíná pít (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Matně si vybavuju, že jsem tenhle film před šesti lety viděla a líbil se mi, bohužel nejsem schopná si vybavit detaily - šlo o mírně komediální, dojemné drama se slušnými hereckými výkony Dannyho DeVitta, Garyho Sinise i dětských představitelů. Docela ráda bych to někdy viděla znovu, ať můžu přihodit hvězdičku;-). EDIT: Hmm, druhé podívání a hvězdičku s čistým svědomím přišoupnout nemůžu. Slušné rodinné drama střihnuté thrillerem, ovšem tak nějak neučesané, roztříštěné... postava G. Sinise mi přišla malinko absurdní, takový nelogicky jednající strašák. Krátce po rodinné tragédii mě film emocionálně zasáhl, s odstupem skoro sedmi let už to není tolik silné, z tématu se dalo vytřískat víc: více slz i více napětí. Třetí pokoukání mě neláká, přesto pěkných 65%. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Zajímalo by mě, kde čeští překladatelé filmových názvů přišli na Jackovu ukolébavku...:-) S Reese Witherspoonovou jako by se v poslední době roztrhl pytel. Nic proti tomu však nemám, hezky se na ni dívá. Překvapilo mě obsazení Garyho Sinise, z jehož potenciálu mohli tvůrci vytěžit daleko víc, když už ho jednou měli k dispozici. V konečném zúčtování se jedná o pohodový snímek do předvánočního času. ()

Reklama

Juto 

všechny recenze uživatele

Je to príbeh, ktorý horko-sladko sleduje pohľad na radosti i bolesti.Týmto rozpracováva závažné problémy a zároveň má istý humor. Napriek humornej stránke tento film nie je v žiadnom prípade komédiou. Je to veľmi emotívny a poučný príbeh o bojoch jednej rodiny, výzvach a tragédiách. Obsahuje úprimné posolstvá života a je možné ho vnímať ako symbolický príbeh, ktorý stojí za predpokladom, že dospievanie nie je nikdy ľahké. Niekedy je to bolestivé. Niekedy to desí. 8/10 ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

John Leary (Danny DeVitto) to nemá vůbec jednoduché - kromě toho, že se živí natáčením pořadu o béčkových hororech (což na autoritě dvakrát nepřidá), musí se sám starat o své dva syny, mladšího Dylana a staršího Jacka, který si právě prochází obdobím první lásky. Jejich život ale ještě více naruší jeden z jejich sousedů, Norman Strick (Gary Sinise), kterému John šlápne na kuří oko, a který se rozhodne pomstít a mladšího Dylana unese ... Film dělá určitě čest svému jménu (alespoň v české variantě), neboť mne dvakrát ukolébal ke spánku. Fakt jsem se více než tři čtvrtiny filmu hodně nudil, a až ke konci se začíná konečně něco trochu dít. Na druhou stranu musím pochválit Dannyho DeVitta - fakt jsem nečekal, že bych zrovna jeho viděl v nějaké nekomediální roli ... ()

dogma97 

všechny recenze uživatele

K uzoufání blbé, kalkul čouhá téměř z každého záběru. De Vito v rolích svérázných právníků a jiných pitoreskních postaviček se mi líbí, jako trpasličí taťka - klaun připomíná jen křečovitého šaška. Čas, kdy malý Dylan zase promluví, jsem odhadl na minutu přesně. Ještě deset minut před koncem bych dal 2*, ovšem závěrečná thrillerová taškařice poslala celý tento paskvil definitivně ke dnu. Jednu hvězdu dávám za solidní výkon mladého Roberta J. Steinmillera (Jack - hlavní role). // Zajímavost: ve své první velké roli (míša kulička Dylan) se nám ukázal Miko Hughes, zakrátko velká dětská hvězda (např. autistický svědek v Mercury). ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama