Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

noi

Dlouho mne nic tak nezklamalo. Děj byl strašně roztříštěný, nikam se neposouval, snad nejhorší střih, jaký jsem v poslední době viděl. Dost dlouhou dobu jsem se neorientoval v příbuzenských vztazích hrdinů a často jsem nechápal motivy jejich jednání. Zachraňoval to snad jen solidní výkon Václava Postráneckého a to, že se to točilo (včetně interiérů) na mé oblíbené Brnčálce. ()

Bow-Z

Poměrně dlouhá stopáž napresovaná rádoby vtipnými scénami na jejichž úkor se pak celek jeví dost nelogicky. Neustálé pendlování hlavních postav mezi Prahou a venkovem (jakokdyby to bylo 10 minut tramvají), "cool hudební prostřihy" Konečného s Vojtkem, žádná dějová linie není ani z poloviny dotažená do konce, křečovité pokusy o gagy a mohl bych pokračovat. Ve filmu nefunguje naprosto nic a tím je degradován na úroveň Troškových Kameňáků, u kterých alespoň víte, co očekávat. Dokonce mě nedojaly ani smutný oči dětskýho hrdiny. Díky několika úsměvným scénám dávám 1* ()

-ETIENNE-

Tento film zďaleka nie je taký zlý ako tu o ňom všetci píšu. Tá socialistická nálada z prvých dvoch filmov série sa už predsa nedala uplatniť ani ničím nahradiť. Dej je logicky zasadený do iného prostredia. A myslím si. že ani výkony hercov nie sú zlé, rovnako ako celková atmosféra filmu. Moje hodnotenie: 75 percent. ()

Leila75 odpad!

No ,tak to je přesně to,čeho jsem se bála,nepodařený pokus o znovu vzkříšení parádních komedií jako je S tebou mě baví svět,Jak dostat tatínka do polepšovny a jim podobné.Dvakrát do stejné řeky nevstupuj!!!Zvlášť pak po 30 letech,a co měla znamenat rodina Koudelků jsem fakt nepochopila,holt odpad je odpad! ()

corax8

Marně si lámu hlavu, proč dříve byli filmy M. Poledňákové vtipné a už nejsou. Krokodýli jsou jasný důkaz. Mrzí mne to, ale nezaslál jsem se snad ani jednou. Tedy pokud nepočítám nezamýšlenou trapnost. ()

Halloboys

Má bolest plynoucí ze shlédnutí tohoto filmu je o to vězší, že vím, že autorkou tohoto snímku není nikdo menší než Marie Poledňáková. ()

Candyman6

Kdyby byl film natočený jako samostatný rodinný film a né jako třetí díl úžasných Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, bylo by mé hodnocnení o trochu lepší. ()

cachanell

X-té díly po x-letech - to nepovažuji za nejlepší nápad. Tento film je mého mínění důkazem. Pro mne naprosto zklamání, i když Eva Holubová mě bavila. ()

navision00

Hvězdičku dávám za krásný interiery a exteriery. Další za malýho Koudelku. Snaha o věrné pokračování předchozích filmů tu byla, ale nemůžu si pomoct vadilo mi to, že v roce 2006 by Vaškovy a jeho sestře bylo o mno víc než tady a děda by byl už asi v pánu. Když vypustím tu příšernou rodinu Nekonečný, Laurinová a spol, dále vše co se týče dědy, jeho "přítelkyň", celé vesnice a pitvoření Nadi Konvalinkové, tak to bylo vcelku koukatelné. Věřím, že dětem se to určitě libí. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková