Zvědavý George

Curious George

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

• mandes

rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $69,834,815(19.6.2008)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $58,640,119Tržby Celosvetovo $70,114,174Tržby za predaj DVD v USA $48,239,196 //počet predaných kusov 3,005,343║ milé roztomilé prekvapenie, pekná animácia a uletené zábavné dobrodružstvo, som to zhltol ako malinu a to som čakal z prvoti otravnú kreslenú banalitu /80%/(7.2.2009)

Takový fajn animák, který má docela dobré postavy, na něž je možné se soustředit. Samotný opičák vás bude docela bavit, ale není až tak dobrý. Příběh je velmi předvídatelný, což se bohužel dalo čekat. Je to takový ten film, který nenadchne ani neurazí, ale může potěšit plejádou známých herců v hlasových projevech postav.(28.8.2015)

Syn se krásně bavil a nechal mě hodinu a čtvrt v klidu, takže bych měla možná přidat i tu pátou hvězdičku, ale tak dobré to zase nebylo. I když některé hlášky se moc povedly :-) "Jsi jako syn, kterého jsem nikdy neměl." "Ale tati!? Já jsem přece tvůj syn!" "To jo, ale tebe jsem měl." A má to úžasnou muziku, soundtrack J.Johnsona pouštím Mikimu na usnutí...(19.2.2007)

7,0/10 Škoda toho slaboduchého príbehu, a zvlášť pasáží, ktoré majú dej posnúť ďalej - aspoň trochu si na nich mohol niekto dať záležať. Silné stránky tohto animáku sa však objavujú v podobe neuveriteľne roztomilej opici (ak si ju nezamilujete už v úvodnom intru, tak asi nikdy) a prekvapivo príjemnej hudbe (dá sa niekde zohnať soundtrack?). Poteší aj zopár vizuálnych nápadov. Dlho som sa však nevedel zmieriť s pomerne gýčovou animáciou, tá ale v konečnom dôsledku zodpovedá samotnému filmu.(21.4.2007)