Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spolupráce Nedobyla s Herzogem je stále užší a oběma prospěšnější. Nedobylův předák Pilát se marně pokouší přemluvit kočí a stájníky, aby si společnou akcí vynutili zvýšení mezd. Prosadí pouze sbírku na nemocného druha. Karel Pecold je odsouzen k desti letům žaláře. Anka je odhodlána čekat také proto, že čeká dítě. Za Míšou Bornem přichází Kiesel a sděluje mu, že se stal úředníkem pražské tajné policie. Vysvětluje to tím, že chce právě na tomto místě bojovat za „německou věc". Míša, který mu nikdy nepřestal věřit, se dobrovolně stává jeho konfidentem. Mezi Míšovými spolužáky se vyhrotí proti němu podezření. Míša při poslední návštěvě u Kiesela zjišťuje, že ho obelhával a že od něj požaduje sprostou provokatérskou práci. Chce s ním skoncovat, ale Kiesel pohrozí, že řekne studentům a otci o jeho dosavadním donášení. Míša je zničen a zklamán Kieslem. Navíc zjistí, že byl sledován a že je pro spolužáky padouch...

Do vězení, kde odpykává trest Karel Pecold, je přiveden těžce nemocný Háfner. Vězeňský inspektor nabízí Pecoldovi zkrácení trestu, jestli od Háfnera vyzví jména soudruhů, kteří unikli zatčení. Ale Karel odmítne... (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

kingik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Divák si s tímhle seriálem odpočine od přemíry krimi seriálů, které už  po dlouhá léta zaplavily tv obrazovky. Výsostně trefné herecké  obsazení dělá z každé epizody seriálu poutavý zážitek. Na scénu se vrací mistrně manipulativní lotr Kiesel (Luděk Munzar), který mezitím povýšil z gymnazijního učitele na úředníka pražské tajné  policie. A plně využije naivitu Míši Borna (Otomar Krejča ml), aby ho vlákal do svých sití a udělal z něj donašeče citlivých informací. A ten po následném prozrazení spáchá sebevraždu. Pokračuje také nelehký osud Karla Pecolda (Václav Postránecký). I on se ve vězení má stát  informátorem, pokud na to přistoupí, bude mu zkrácen trest. František Filip dokázal  se svojí geniálně citem ovládanou televizní režií zaujmout, ačkoliv jeho seriál nedisponuje nikterak vysokým tempem. Většinou se obrazy střídají v jednom nastaveném tempu, které představují velmi často perfektní herectví. Míša Born, respektive jeho představitel, je sice až směšně přestárlý, Krejča vypadá, že co nevidět vstoupí  do klubu čtyřicátníků, ovšem jeho příjemné civilní ztvárnění jedné ze stěžejních postav mělo něco do sebe. Jiří Vala v téhle epizodě byl odsunut do pozadí. Přijde mně, že je celkem válcován zajímavějšími osudy ostatních seriálových kolegů. A po Zlé krvi, kterou nese i název seriálu, s takovým přístupem může být brzy definitivně odsunut na vedlejší kolej. Celkově se seriál vyplatí sledovat. 8/10 ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Byť je v díle vidět řada dobových věcí, které jsou udělány hezky, tak procházka po pražských chodnících, které jsou s asfaltovou silnicí nic moc. A dějově ne tak zajímavé, jako některé předchozí díly. ()

Reklama

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Praze na Anenském náměstí, Žižkově a Vinohradech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama