Epizody(4)

Tato čtyřdílná minisérie je adaptací stejnojmenného románu od Elizabeth Gaskell. Do průmyslového města Milton na severu Anglie přijíždí z pořád ještě starosvětského jihu se svými rodiči Margaret Haleová (Daniela Denby-Ashe), která zde poznává úplně jiný, moderní způsob života. Najde si přátele mezi dělníky a setkává se také s charismatickým továrníkem Johnem Thorntonem (Richard Armitage), ke kterému cítí nejprve silnou antipatii pro jeho někdy až hrubé chování k jeho zaměstnancům, ale později poznává, že nic není jen černé a bílé... Film se zabývá také spory mezi majiteli továren a jejich zaměstnanci, stávkou a vznikem prvních odborů. Po uvedení série v Británii bylo BBC, které sérii vysílalo, nuceno zrušit diskuzní stránky k tomuto seriálu, protože byly zahlceny nadšenými ohlasy žen, které okouzlil představitel hlavní role. (maku1304)

Cyly84

Plánovala som dať 4 hviezdičky, no posledný diel to pokazil. A hlavne tá natvrdlosť Margaret mi prišla niekedy neznesiteľná. Za čo dávam ale veľké plus je hlavná mužská postava a nádherná hudba. ()

lesotho

Produkce BBC opět nezklamala. Vynikající minisérie, skvělí herci, výborná výprava, pěkná hudba. Jak už bylo napsáno, trošku podobné Pýše a předsudku od Austenové. Daniela mi taky občas připadala, že je někdy na míle daleko. Ale o to víc to dohnal Richard, jak ten byl báječný. Ten jeho přísný a zarputilý výraz a na druhé straně jeho měkký milý usměv. ()

Revelate_17

Hodně záleží na tom, v jakém rozpoložení a denním či nočním čase budete tenhle seriál sledovat - a mně se všemi těmito atributy trefil přesně do doby, kdy jsem něco takového asi potřebovala vidět a uvěřit - z toho důvodu dávám 5*. Ač na tyhle romantické věci nejsem úplně stavěná, North & South je skvělý (Britové tyhle věci umí točit; jinak schválně používám originální název, protože "Láska v bílém pekle" ho spíše dehonestuje) a ty čtyři hodiny co zabere, vám utečou jako nic. Seriál dobře vykresluje tehdejší atmosféru v Anglii a srovnává starosvětský a spíše zaostalejší jih a moderně smýšlející sever - i s jeho temnějšími stránkami. To vše doprovází neskutečně podmanivá hudba - třikrát hurá jejímu tvůrci.//// Jen možná škoda toho konce - byl až moc předvídatelný - mohli to ještě trochu zkomplikovat ;-) //// A herci? Richard Armitage prostě umí. Umí hrát, umí zaujmout, je jistý a jeho charisma z něj doslova stříká na všechny strany. Věřím, že po téhle sérii se našlo gigantické procento žen, které by chtěly mít doma takového svého Johna Thorntona :) ()

angelle

Táto mini séria sa mi páčila každým dielom viac a viac. A výber hercov bol vážne podarený, chémia medzi hlavnými hercami bola čarovná. ()

romoren

Tá hudba! A ten Richard Armitage! Nádherná chuťovka pre romantikov (a možno nielen pre nich). Za mňa oveľa lepšie ako Austenovky, a to som fanúšik Jane Austenovej, ale v tomto príbehu ide o niečo iné, niečo viac. Najmä ak si človek prečíta aj knihy E. Gaskellovej, podľa ktorých je miniséria natočená. Hoci je seriál krásny, kniha tiež nemá chybu a má mnohé nádherné pasáže. Len teda sa v nej ťažko vyskytne charizmatický Armitage s tým svojím hlasom a tiež tá nádherná hudba. V podstate ale celé herecké obsadenie je veľmi podarené, aj keď na hlavnú hrdinku som si chvíľu zvykala.. Každopádne, zimomriavky ako na bežiacom páse a veľký zážitok, dosahovaný opakovane. ()

Maju20

Tuto minisérii jsem objevila až nyní úplně náhodně a musela jsem si ji pustit hned dvakrát v jednom měsíci. Jelikož mám ráda Pýchu a Předsudek, tak toto zpracování a příběh se mi velice líbilo! Hlavní představitel byl však více charismatičtější a zarputilejší než pan Darcy. Titulní píseň nádherná. A za to 4*! ()