Medvěd grizzly Boog je zlenivělý domácí mazlík patřící laskavé lesní strážkyni Beth, s níž vystupuje na různých akcích. Bydlí v garáži, z níž má udělaný pohodlný pokojíček s koupelnou a záchodem. Jeho jediným problémem je zlý lovec Shaw, který na něj má dlouho políčeno. A právě on se nepřímo stane příčinou změny Boogova života. Osudným se mu totiž stane mladý jelen Elliot, kterého Shaw chytil. Nejprve Booga přemluví, aby ho osvobodil, a pak ho zláká k výpravě do města, která skončí likvidací místního obchodu. Průšvihy, do nichž se medvěd kvůli Elliotovi dostane, nakonec vedou k tomu, že ho Beth musí odvézt do divočiny. Jenže Boog nemá se životem v přírodě zkušenosti a příliš užitečným pomocníkem se mu nestane ani Elliot. Však jsou také místním zvířátkům jen pro legraci. Ta je však brzy přejde. Za pár dnů totiž začíná lovecká sezóna. Tentokrát však bude překvapivá. Zvířátka se pod vedením Booga a Elliota rozhodnou lovcům postavit. Vyzbrojí se vším, co najdou v ukradeném karavanu postarší manželské dvojice, připraví pasti a vymyslí řadu lstí. A Boog konečně najde své místo v životě. (TV Nova)

oerdnj odpad!

Další plytká kopie Shreka s oslíkem. Bohužel bez jakéhokoli nového nápadu, takže výsledkem je příšerná nuda, kterou jsem ani nezvládl dokoukat do konce. ()

Vonter

Jeden z nejlepších animáků, tedy alespoň pro mě, dle celkového hodnocení. Kupa skvělých a jedinečných postav, pěkná animace a hlavně vynikající humor. Sledovat tohle lesní dobrodrůžo je prostě děsná hlína. A komu se Lovecká sezóna nelíbí není milouš. ()

EYO EYO

Jedna z najlepších rozprávok ktoru som vydel!!! Super bláznivá akcia ktorá pobavila svojim humorom a super zvieracími postavami ,síce som uvažoval či mám dať 4 hviezdy za ten miestami otravný scenár ale keď si spomeniem na bláznivého pána klobásku musím dať 5* /95% za ten scenár ()

Filmao

Ach, ty vzpomínky. Pamatuju si když jsem tento film viděl poprvé. Bylo mi 8, byl jsem v 1. třídě a hned jsem si tento film zalíbil. Viděl jsem ho minimálně 100x krát. Nejvíc se mi vryla do paměti ta překrásná muzika od Paula Westerberga. Nejlepší byl asi Elliot a Boog, nebo ten ježeček, který říkal ,,Milouši''. Jen škoda, že pokračování už nejsou tak dobré jako jednička. Na odregování dobrý. Zařadil bych klidně tento film do těch lepších animáků. 80% ()