Lovecká sezóna

Open Season

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 82 min

• JJ.Gibson

Pár povedených scén bohužel nezachrání celý film. Lovecká sezóna je sice hezky provedená, ale nemá ten správný náboj ostrovtipu a legrace. Nevím čím to je, ale poslední dobou animáky ztrácejí schopnost bavit diváka od začátku až do konce nebo aspoň v prostředku :) Takže se z toho stávají, nudnější filmíky, achjoo....(17.8.2008)

No rozhodne jeden z tých slabších animákov. Vtipných hlášok nebolo až tak veľa, ani hlavné postavy sa mi veľmi dizajnovo nepáčil. Ale zas nebolo to až také zlé :) Slovenský dabing celkom v pohode, najlepšia hláška bola asi "tanečník z Lúčnice", na tom som sa fakt že zasmial. Dal by som aj 2 hviezdičky, ale filmy hodnotím radšej väčším počtom takže dávam tri (51%).(1.7.2010)

• Ridick

ubohe, trapne, nudne. jeden z mnoha nepotrebnych animakov o opat blbych zvieratach. mam taky pocit, ze animaky sa robia uz len pre vytiahnutie penazi z vrecka rodicov a jedine pixar je schopny urobit poriadny animak. utarany jelen a civilizovany medved netvoria tu naj zostavu, a ani ti ostatni ucastnici nevyhravaju. blbost pre 5-rocnych.(2.2.2007)

Ak by som mal stále porovnávať len holú kostru príbehu, tak by som musel dávať polovice filmom podpriemerné hodnotenia. Tento sa našťastie o niečo originálne ani nesnaží, v pár momentoch to tak možno vyzerá a tie aj potešia, ale čo zachraňuje príbeh sú postavičky a ich nápadité humorné charaktery. Dabing mi nesadol a v poslednom čase sa v animákoch viac teším na slovenský ako český a aj toto je ten prípad. 65%.(8.4.2008)

Rozhodně to není jeden z nejkvalitnějších animovaných filmů posledních let, ale řadí se mezi mé naprosto nejoblíbenější. Sledovat trampoty domestikovaného medvěda Booga v divoké přírodě mě strašně bavilo při každém shlédnutí. Prostě animace rozhodně není dokonalá, příběh také ne, ale tak nějak na Loveckou sezónu nedám dopustit.(9.12.2012)

• - Na filmu se pracovalo tři a půl roku. (D3VIL)

• - První film studia Sony v 3D IMAX kinech. (D3VIL)

• - Film je zlehka inspirován komiksem "In the Bleachers". (D3VIL)