Lovecká sezóna

Open Season

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 82 min

• nash.

Povedená animace, nepříliš originální příběh, přesto s potenciálem dobře pobavit. Výsledkem je však přesto hodně slabá zábava. Boog s Elliotem byli totiž jen špatnými klony Shreka s oslíkem, kterým k překonání tohoto hendikepu chybělo to podstatné, totiž humor. Navíc neměli oporu ani v příběhu, který zůstal křečovitý a nezáživný tak, že to těch pár vedlejších postav, co občas zaperlily, nebo scén, které pobavily, nevytrhlo a celé mě to, přes občasné pousmání, těžce nebavilo. Závěrečná bitva sice byla svižnější a občas pobavila nějakou citací či filmovým odkazem, zachránit celkový dojem už však nedokázala.(22.1.2012)

no,.. nemůžu si pomoct, ale prostě tomu musím dát 4*.. nevím jakto, ale prostě mě to dostalo, řehnila jsem se od začátku až do konce.. i když mi hlavní dvojice hodně připomínala shreka s otravným oslíkem, nic to nemění na tom, že to byla, jak lister říká, bžunda prča hlína!! jo a zajíci jako plynové masky byly GENIÁLNÍ!!:)(27.10.2008)

• corbeau

Svižný animák, přetékající humorem, ovšem humorem tak slaboduchým, že jsem se zasmál opravdu zřídka. Nejvíc mě ale štvalo (kromě hrozně otravného dabingu Elliota), jak film vykrádá Shreka. Nejenom, že tvůrci neumí vymyslet nic pořádného sami, ale i plagiátoři jsou to mizerní. No, ale abych jen neplival - závěrečný boj s lovci byl dost dobrý, za ten bych dal i ****(15.8.2010)

• Dudek

Příšerný animák bez jednoho jediného byť úplně maličkého nápadu. Celou dobu jsem nadával na trapný humor a plno několikrát viděných situací, dokonce i charaktery jednotlivých postav jsou pouze kopií hrdinů z jiných - a mnohem zábavnějších - snímků. Ohromná nuda, nesympatičtí hrdinové, dementní zápletka od odpadu tenhle snímek dělí jen chloupek, neboť pár situací se mi celkem líbilo, ale k dalšímu zhlédnutí mě asi už nikdo nedonutí.(5.4.2007)

• Cervenak

Asi hodinu smrteľná nuda bez jediného dobrého nápadu a fungujúceho vtipu, iba s bizarnými psychopatickými zvieratkami a medveďom, čo na vás bľaboce hlasom Martina Lawrenca. Potom príde scéna "noc v lovcovej chate v štýle Evil Dead", ktorou sa už blýska na lepšie časy. Záver má zopár vtipných momentov a aký-taký švih. Ale dohromady je to snáď najslabší digitálny animák, aký tu v poslednej dobe bol.(12.6.2008)

• - První počítačem animovaný počin studia Sony stál 85 milionů a během prvního víkendu (29. – 1. 10. 2006) promítání v USA utržil 23,6 mil. dolarů. Pro studio byla Lovecká sezóna rekordní jedenáctý film, který v roce 2006 debutoval na prvním místě. Na to, že snímek nepochází od známého animačního studia Pixar či DreamWorks Animation, je to solidní úspěch. Zajímavostí je, že při debutu Lovecké sezóny se na druhé příčce žebříčku návštěvnosti ocitla další novinka s Ashtonem Kutcherem, Záchranáři (r. Andrew Dawis). (imro)

• - Film je zlehka inspirován komiksem "In the Bleachers". (D3VIL)

• - První film studia Sony v 3D IMAX kinech. (D3VIL)