Lovecká sezóna

Open Season

Lovecká sezóna

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 82 min

Zrovna je víkend a já jsem se rozhodl, že si ho zpříjemním dvěma animáky. Po Mravenčí polepšovně je to Lovecká sezóna. Představte si příběh o jednom lenošném medvědovi do jehož života vstoupí až moc upovídaný jelen. Ten medvěda přesvědčí, aby se s ním vydal do přírody prožívat různá dobrodružství. Jenže zrovna v době, kdy začíná lovecká sezóna a oni jsou v lese. Film je protkán vtipnými scénkami. Např. když medvěd hledá místo, kde by se mohl vyprázdnit. Vizuálně a graficky na mě tento snímek působil zvláštně. Zvířata mě připadala, že jsou „plyšová.“ Rozhodně jsem viděl mnoho snímků s podstatně lepší animací. A to byly dříve natočené, než tento v roce 2006. Film nemohu hodnotit jinak, než slabými třemi hvězdičkami.(2.11.2008)

Sledovat tento film pro mně byla radost. Hodinu a půl čiré radosti a potěšení ze sledování bordelu, jakej v lese dělá domestikovaný medvěd, jelen, bobři, apod.... Fakt, že příběh víceméně neexistje, je zcela vedlejší, podstatné jsou drobné fórky, které jsou na nás chrleny se smrtelou kadencí. Scéna v obchodě, scéna s potřebou jsou skvělé, všechny variace na Medvědí ukolébavku jsou doslova geniální (rád bych ji slyšel v originále), dabing se ovšem taky povedl... a ten teplej dikobraz mě dorazil! Miloušiiii!! Film samotný za 4 hvězdy, hvězda navíc za 3tí rozměr - Loveckou sezónu jsem viděl 3D v IMAXU(26.11.2006)

• Dudek

Příšerný animák bez jednoho jediného byť úplně maličkého nápadu. Celou dobu jsem nadával na trapný humor a plno několikrát viděných situací, dokonce i charaktery jednotlivých postav jsou pouze kopií hrdinů z jiných - a mnohem zábavnějších - snímků. Ohromná nuda, nesympatičtí hrdinové, dementní zápletka od odpadu tenhle snímek dělí jen chloupek, neboť pár situací se mi celkem líbilo, ale k dalšímu zhlédnutí mě asi už nikdo nedonutí.(5.4.2007)

No rozhodne jeden z tých slabších animákov. Vtipných hlášok nebolo až tak veľa, ani hlavné postavy sa mi veľmi dizajnovo nepáčil. Ale zas nebolo to až také zlé :) Slovenský dabing celkom v pohode, najlepšia hláška bola asi "tanečník z Lúčnice", na tom som sa fakt že zasmial. Dal by som aj 2 hviezdičky, ale filmy hodnotím radšej väčším počtom takže dávam tri (51%).(1.7.2010)

Lovecká sezóna je priemerný animák, ktorý jednoducho pri veľdielach od Pixaru a skvelých animovaných filmoch z dielne Dreamworks zapadne prachom. Chýba mu hlbšia myšlienka, lepšie spracovaný príbeh a aj trochu viac originality, veď napríklad dvojica hlavná hrdinov tvorená z veľkého, sympatického medveďa a až nadmerne ukecaného jeleňa veľmi nápadne pripomínajú Shreka s Oslíkom. Ján Kroner a Dušan Cinkota sa postarali o vynikajúci slovenský dabing oboch hlavných hrdinov. (60%)(13.5.2011)

• - Všechny mobilní telefony jsou značky Sony Ericsson. (D3VIL)

• - Oba herci, kteří propůjčili hlasy hlavním postavám, účinkovali v minulosti v úspěšných sitcomech televize Fox. Martin Lawrence měl show nazvanou jednoduše – Martin, a Ashton Kutcher hrál ve známém seriálu That '70s Show, který je známý i na Slovensku. (imro)

• - Na filmu se pracovalo tři a půl roku. (D3VIL)