Medvěd grizzly Boog je zlenivělý domácí mazlík patřící laskavé lesní strážkyni Beth, s níž vystupuje na různých akcích. Bydlí v garáži, z níž má udělaný pohodlný pokojíček s koupelnou a záchodem. Jeho jediným problémem je zlý lovec Shaw, který na něj má dlouho políčeno. A právě on se nepřímo stane příčinou změny Boogova života. Osudným se mu totiž stane mladý jelen Elliot, kterého Shaw chytil. Nejprve Booga přemluví, aby ho osvobodil, a pak ho zláká k výpravě do města, která skončí likvidací místního obchodu. Průšvihy, do nichž se medvěd kvůli Elliotovi dostane, nakonec vedou k tomu, že ho Beth musí odvézt do divočiny. Jenže Boog nemá se životem v přírodě zkušenosti a příliš užitečným pomocníkem se mu nestane ani Elliot. Však jsou také místním zvířátkům jen pro legraci. Ta je však brzy přejde. Za pár dnů totiž začíná lovecká sezóna. Tentokrát však bude překvapivá. Zvířátka se pod vedením Booga a Elliota rozhodnou lovcům postavit. Vyzbrojí se vším, co najdou v ukradeném karavanu postarší manželské dvojice, připraví pasti a vymyslí řadu lstí. A Boog konečně najde své místo v životě. (TV Nova)

lobo87

Trošku obohraná zápletka konfrontácie divočina vs. civilizácia, shrekovské buddy-duo, tradičné ponaučenie o priateľstve a skutočnom domove. Priemerný animák, ktorý ma však dobre pobavil. Animácia bola vkusná, malo to pár výborných momentov (stretnutie v lovcovej chate) a celkovo pôsobil film pri svojej dĺžke veľmi príjemne... 65% ()

blondboss

Open Season je len klasickým, ničím nezaujímavým animovaným snímkom, ktorý dookola omieľa to isté a v zásade nič nové neprinesie. Animácie síce fajn, avšak množstvo hluchých miest sa prejavilo na kvalite animáku. Tento snímok má tú smolu, že podobných sa natočilo už veľké množstvo a dokázali zaujať zaujímavejšou pointou, ktorá tu zásadne absentovala. Pre detské publikum určite fajn. 50 % ()

wobufet

Filmík je to pěknej, ale čím víc sem nad tím přemýšlel, tím víc sem objevoval jiné filmy. Ukecaný jelen (Osel ze Shreka) utíká před lovcem, čímž zavaří méďovi zhýčkanému civilizací (trochu připomíná Garfielda). Tím pádem musí medvěd do divočiny, na kterou není zvylý (Madagaskar). Jinak je to pěkný, gagu jsou vcelku na slušné úrovni a příběh spíše pro mladší publikum. Musím říct, že se vyplatí počkat do závěru, finále se povedlo. Je škoda, že to začátek tak zabíjí. ()

MRKMRK

Keby sa premiera tohoto filmu datovala k takym 5 rokom dozadu, bol by urcite z toho trhak. Dnes pod vplyvom inych doteraz odvysielanych filmov mam tendenciu prirovnavat a vysledkom je maly prinos tymto dielom. Vyslovene sa pri tom neda nudit, ale ani zostat z toho diela ohromeny a ocakavat ze si ho hned a zaraz odznovu pustim. Koniec koncov, prinosom moze byt vyrazne utlacanie zajacikov - v pripadnom pokracovani by som to videl na zaangazovanie Greenpeace. ()

mijano

Pre deti je to skvelá animácia, ale mne tam celú dobu čosi chýbalo. Musím priznať, že som si pri sledovaní fakt oddýchol, ale že by som sa pri tom nejak skvele bavil, povedať nemôžem. Takže taká stredná cesta. ()

Skeevee

Opravdu otrava, odcela smutný, že první vtip přijde až těsně před koncem, dybych nebyla opravdu odhodlaná to dokoukat, tak bych to po max 20 minutách vypla. Fakt mne pobavila kachna s těma klapákama a bobr s motorovkou, ale tím to tak haslo. Vtipy bych spočítala na prstech jedné ruky, pro malý děti možná dobrý, ale pro dospělý ani ne hezky nakreslená nuda =( Jedna z těch dvou hvězd je za snahu a za malý děcka (a přesně vtipy, kdy jsem si říkala, tak teď se děti zasmějou) a druhou hvězdu za kukuč medvěda na konci... ()

sAreOn

Dvě hvězdičky za ten konec, který byl velice povedený, což se bohužel nedá říct o zbytku filmu. Medvěd, který je rozmazlený, a jelen, který je velice trapný, se vás snaží dojmout, rozesmát, ale to se jim nedaří - vtípky jsou často velice infantilní, bez nápadu nebo dosti rozvleklé. O animaci nemá cenu mluvit, protože je jak už je docela zvykem povedená, ale chtělo by to už zase nějaký nový nápad - vzít pár zvířatek a trošku je potrápit už je ohrané. ()

pursuer

Nuda, trapas, občasné lehké gagy a animáčovské cliché v každém framu. Na jedno skouknutí až až. Zbytek rodiny při prvním shlédnutí usnul. ()

gezper

Nudné, fádní, neoriginální, animace ještě ujde. Po celou dobu téměř žádné vtipné scénky, pokusy o ně to ano, ale nesetkávajíc se s úspěchem. Ke konci se to má sice tendenci trochu odrazit ode dna, ale stále nic moc. Pro mě osobně dost utrpení, hrajíc těžce na rodinnou notu. Děti, které na to jdou pochopím, odrostlejší již moc ne - snad jako jejich povinný doprovod a nosiče popcornu s kolou. [40%] ()

Braga

Náhodné setkání zdomácnělého medvěda grizzlyho s ukecaným vyzáblým jelenem se stává jedním velkým průšvihem. Díky nastřádání se průšvihů musí méďa ne zcela vlastní vinou opustit svoje soužití s lidmi. Pro rozmazleného medvěda je jeho vyhoštění do přírody skutečným traumatem. Chudák si nedokáže ani odskočit na velkou do křoví, aby ho někdo nepozoroval a neměl narážky. Vše se však v průběhu mění a z bojácného medvěda se stává ten pravý organizátor bojů proti lovcům. Svými hláškami zde excelují i veverky, bobři, zajíci a všelijaká lesní zvěř. Za zmínku stojí určitě i trošičku přihřátý ježek (či ježura), který sem tam vykoukne za stromem a pronese větu se slovem „milouš“. Dabing si určitě zaslouží výbornou! V závěru se odehraje bitva zvířátek verzus lovci, kteří proti nabitým podprsenkám dobře umístěných v paroží jelenů jako praky, nemají šanci. ()

Lefiath

To, že je to jasná vykrádačka Shreka a že grafika na rok výroby vypadá naprosto uboze a odporně, by mi nevadilo, ale ono to ani není vtipné. Animované filmy mám rád a u Shreka nebo Jak vycvičit draka jsem se bavil výborně - tady prakticky vůbec. Jediná opravdu pozitivní věc je soundtrack, a ten si můžu poslechnout bez nutnosti se koukat na TOHLE. ()

Cazzysvjet

Praštěnější Shrek s praštěnějším oslíkem v praštěnější šarádě, s nejkýčovitějším dějem všech dob. Pokud nemáte své děti rádi, tak jim to rozhodně pustte. Do dvojky a trojky nemám moc odvahu. 60% ()

LencaN

Drobné SPOILERY: Nejlepší ze všechy byli stejně ti zajíčci, ti byli vtipní za všech okolností :D ale jinak to bylo malilinko uvadlé. Některé vtípky sice měly tu správnou razanci, např. rozhovor bobrů "Tak co máš dneska na oběd?", "Dřevo. Co ty?", "Dřevo" :D, snahu o usednutí na Olymp si budu pamatovat asi navždy :D a dikobrázek s tím jeho "Milouši!" byl taky rozkošný. Ale jinak vás ty vtipy asi napoprvé párkrát rozesmějí, ale napodruhé už vám to nepřijde tak vtipné, což je škoda. To co z Lovecké sezóny čiší je asi snaha zaujmout hlavně malého diváka, příběh tomu odpovídá. Ale na druhou stranu jako oddechovka, u které můžete vypnout svoje mozkové závity to poslouží. Animace mi přišla jako nadprůměrně dobrá. Co se zvířátkům nedá upřít jsou nápady jak odradit lovce, nálet skunčích slečen byl srandovní i zdomácnělý jezevčík to celé obohatil. ()