Noir mám rád, a tento má v sebe aj silné scény, ale bohužiaľ neprekročil priemerné vody.(14.10.2014)

Temné město má skutečně hodně temnou atmosféru. A ta ruka s tím prstenem ta byla úplně super. Některý scény byly jako vystřižený z hororovýho filmu.(18.2.2010)

Dalsi kvalitny film noir, a opat detektivka. Noir zaner spojeny s detektivkami doslova milujem, aj klasicke atributy noir filmov /temne nasvietenie scen, temne charaktery, krasne femmes fatales, dialogy, kulisy/ - a tu su vsetky atributy noir filmov v plnej nadhere a krase. Noirov som videl uz dost a rozhodne sa mi nezda, ze je to priemerny film, tam bych osobne zaradil Sleep my Love 1948, Berlin Express 1948, pripadne s Joan Crawford The Damned Don´t Cry 1950. Film potiahli do vysokeho nadpriemeru najma herci ako Charlton Heston /Wellesov Dotyk Zla, Planeta Opic 1968/, dalej skvela Lizabeth Scott /Podivna laska Marthy Iversove/, vyborna bola aj Viveca Lindfors /Creepshow 1982, Takovi jsme Byli 1973/ a vsimol som si aj slusneho Jacka Webba /Sunset Boulevard/. Samotne vysetrovanie je zaujimave a rovnako aj vyrovnavanie si uctov s gangom : 85 %(30.8.2016)

Škoda, že Dark City není až do konce tak "dark" jako jeho první dvě třetiny, protože takhle krásně depresivní noir jsem už dlouho neviděl. Heston se svými kámoši v kartách obere o prachy chlápka, který následně spáchá sebevraždu. Nikdo z party netuší, že bratr zasebevražděného je poněkud psychicky vyšinutý a začne se mstít...(3.5.2008)