Pro některé obyvatele New Yorku je Central Park místem procházek a nedělních pikniků, pro jiné domovem a posledním útočištěm. Romulus Ledbetter, dříve geniální hudební skladatel, takhle obývá už několik let uprostřed zeleného srdce New Yorku jeskyni. Opuštěn přáteli i dcerou tam žije sám, jen s fantaskními výplody svého pološíleného mozku. Jeho život se však rázem změní, když v den Sv. Valentina najde na stromě v blízkosti své jeskyně zmrzlého mladíka. Romulus se vydá hledat vraha...ale kdo by věřil šílenci, který vidí to, co jiní ne? (oficiální text distributora)

dagyšpandr

Vskutku originální detektivka s dosti vyšinutým hlavním hrdinou. Musím pochválit velice originální ztvárnění halucinací a serafínů uvnitř hlavy. ()

antragus

Na celkovou stopáž to, nejspíš i díky povíceru dějových linek, slušně odsejpá. Samuelovi bych uvěřil asi i ty paprsky, šílence hraje perfektně, rovněž hudba je skvělá, za tu má u mě film tu finální pátou hvězdu. Rozuzlení, které jsem rozhodně nečekal, celkově velice fajn dojem, který si zaslouží ty zbylé 4 hvězdy. ()

Spike86

Tento thriller je opravdu netradiční a originální dílko. Pološílený Samuel L. Jackson s dredy nakonec přijde na kloub vraždě. Možná trochu přitažené za vlasy, ale je to zajímavě natočeno. Realita protkaná záběry, které jsou buďto jen v jeho hlavě nebo jako zkreslená realita, anebo černobílými záběry. Toto ale na mě nepůsobilo zmatečně, dalo se to bez problémů odlišit a nevadilo mi to. Kromě kamery a střihu dále stojí za to určitě vypíchnout hudbu a hudební podkres, který ve filmu zní. Je to na lepší 4*. 80% ()

Pecca007

Tato kriminálka je velmi originální a to mi nikdo nevezme! Už jen to, že řešíme případ spolu s šíleným bezdomovcem, který má věčně halucinace mi příjde zajímavé a originální. No a když nás ještě k tomu režisérka Kasi Lemmons zasvětí do jeho života a my prožíváme jeho náhle halucinace díky střihům, které přicházejí z ničeho nic, už tu mám detektivku, která pořádně vybočuje ze zaběhnutých kolejích a tohle já cením! Navíc nám Samuel L. Jackson a Aunjanue Ellis předvádí neskutečně dobré výkony, takže já jsem ve výsledku spokojený. 70 %. ()