Beru to jako rozhodně ne zavrženíhodný pokus o modernější variantu Kristiána, zasazeného do socialistických poměrů. V kontextu s většinou tehdejších, ale i současných českých rádoby komedií mi děj připadal vtipný (zvlášť oceňuju dvojznačný název, který evokuje docela jiný zámek ). Film nepostrádá ani společenskou satiru (načerno šijící krejčí nebyl ve své době zas tak výjimečný). Herci naprosto přirození (navíc Petr Kostka byl v mládí vážně frajer) a ani dialogy poplatné době nezněly v tomhle filmu nijak tendenčně. Inu, začínala zlatá šedesátá léta.(4.12.2014)

• argenson

Snesitelné snad jenom jako doklad, že i u nás jsme měli fešáky srovnatelné s tehdejšími zahraničními idoly (Petr Kostka). Ovšem jako film (potažmo komedie!) dost o ničem.(22.5.2012)

Vydávání se za kapitána tůčka přinese spoustu komických situací, které kulminují ke konci, kdy se pilot ke své lži přiznává, ale nikdo mu nevěří a naopak ho všichni utvrzují v tom, že je opravdu pilot. V rolích pilotových dívek dvě krásky 60. let Stivínová a Chadimová. Hlavně Stivínová ve své úloze sestřičky na dětském oddělení neobyčejně sympatická a půvabná. I obsazení dalších i drobných rolí vynikající.(23.1.2016)

Petr Kostka coby mladý seladón. Cvičně balí každou sukni, zjišťuje, že když má zajímavé povolání a oblečení, úspěch je zajištěn. Tak se začne vydávat za letce-kapitána, a trošku se mu to zamotá. Atmosféra radosti ze života a mládí vůbec, nehledě k mírnému budovatelskému nadšení. Docela příjemná komedie plná zajímavých žen...70%(16.1.2015)

Vyborne natoceny film s dobrym hereckym obsazenim a hlavne dobrym scenarem. I diky stopazi ma film slusne tempo bez hluchych mist. Kostka v roli falesneho pilota je fantasticky, povedene dialogy a dostatek vtipnych momentu. Skoda, ze zrovna tento film zustal zapomenut.(15.11.2015)

• - Režijní debut Stanislava Strnada. (M.B)