Mezi mužem a ženou

• Česko Rozhovor s jinou ženou (více)

Neviděli jsme se už někdy? Romantická komedie „Mezi mužem a ženou“ vypráví podmanivý příběh jednoho páru, který se náhodně potká na svatební hostině. Začnou spolu flirtovat, povídat si a postupně zjišťují, že si velmi dobře rozumějí. V průběhu hovoru muž ženě vypráví o svých vzpomínkách, jako by je prožili oba dva. Pomalu vzájemně zjišťují, že se možná znali už dříve, když byli mladší. Tím se otevírá prostor pro spekulace o tom, jaké povahy vlastně je jejich vztah. Jejich hovor pokračuje dál a dál a minulost vychází na světlo. Dvě strany jednoho zamilovaného příběhu. Oba se náhodně setkali po létech. Po svatebním veselí, kterého se zúčastnili jako hosté, tráví noc v hotelovém pokoji až do rána trvající konverzací. Povídají si o zdánlivých maličkostech, které však více než co jiného ukazují rozdíl mezi ženským a mužským pohledem na věc. Hovoří o svém minulém i současném vztahu, který během let prošel nejrůznějšími peripetiemi. Dva lidé v jednom hotelovém pokoji tráví noc, o které žádný z nich neví, má-li už skončit, nebo tvat věčně. Trochu drama, trochu komedie, špetka nezbytné romantiky, ale každopádně film, který vás okouzlí svým netradičním provedením a výbornými hereckými výkony Aarona Eckharta a Heleny Bonham Carter. (oficiální text distributora)

BOURQUE

Tento film ma veľmi prekvapil! Pánovi Canosovi sa do 84 minút podarilo natočiť príbeh so života bez zbytočných klišé momentov (skratka, také príbehy skutočne existujú). Rozhovory sú dobre vypracované, scény sú dobre zvládnuté a herecky (H. B. Carter a A. Eckhart) je to perfektne zahrané. Ako to píše užívateľ Gemini – „Není to pro každého, ale je to silný zážitek“. PS: Rozdelenie „obrazovky“ na dve časti počas celého filmu, ktorá sa spojí až na konci samotného záveru, je veľmi dobrým a originálnym ťahom. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

MickeyStuma

Romantický snímek se značně jednoduchým příběhem neobvykle natočený v split-screen. Dva se potkali a jak to bylo dál. Jedná se o konverzační příběh, který z počátku může nudit, ale pří pozorném sledování dokáže chytit. Místama jsou dané dějové situace velmi naivní, ale to je pro takový žánr typické. Známá šablona tu však tentokrát použita není. Snímek rozhodně není určen pro mužské oko. Unudil by se k smrti. Tohle je tentokrát ryze dámská filmová záležitost. ()

Dvoja

Za skvělý nápad rozdělení obrazovky na dvě poloviny, každá s jiným pohledem kamery či vedle sebe postavit minulost a skutečnost jejich "vztahu" uděluji čtyři hvězdičky. Dále musím pochválit dobré obsazení...tento film mě zkrátka příjemně překvapil. ()

MissSimm

Originální, zajímavé. Divák se vše dozvídá postupě, což je jen dobře. Brilantní a sympatiční herci. V podstatě nemám co vytlnout. Ale můj osobní dojem je: strašná nuda. Bohužel si nemohu pomoci. ()

chrispe

Velmi dobře napsaný konverzační film, který se mi trefil do nálady i rozpoložení a já jen tleskám. Zajímavě pojatá kamera, trefné dialogy a jedna zastávka v životě muže a ženy, možná v životním kontextu nakonec nevýznamná a možná ne. Skvělé. Jediné co mě mrzí je to, že jsem to viděla nadabované. ()

arkie

Veľmi podarená konverzačka "wildovského charakteru". Zaujímavá technika zobrazenia rozdelenosti oboch hlavn=ych postáv skrz rozdelený obraz, kedy sú obaja snímaní inou kamerou. Rozhodne sa oplatí vidieť. ()

Perr

Velmi originálně pojatý dialog mezi mužem a ženou, který díky krátké stopáži a skvělým hercům dokázal udělat film z ničeho ()

SHA

Wow... Úžasné... Film, který velmi rychle proběhne a člověk je tak fascinován, že až na konci si uvědomí, že úplně zapomněl dýchat. Takže vydechne až na konci, a to ještě velmi pomalu a váhavě, protože neví, co si přesně myslet a co si z toho odnést. Herecké výkony - silný nagprůměr. ()

vikino1

Taková konverzačka "ze života". Ničím nepřekvapí, ale vidíte obyčejné problémy - obyčejných lidí. Film si na nic nehraje. Celkový dojem trochu kazí styl jakým je příběh vyprávěn. To rozdělení obrazu na dvě poloviny působí dost chaoticky. Konec je až moc ze života.... ()

Brinkley

Velice, velice intimní, nostalgická a něžná romance. Konverzační, ale zdaleka ne ukecaná. Na rozdvojené plátno jsem si musela nějakou dobu zvykat, výrazně mě však nerušilo. Navíc nebylo použito samoúčelně - jako diváka mě bavilo sledovat výraz postavy a zároveň pro daný moment důležitého detailu či jednání obou hrdinů v jiné místnosti v tentýž okamžik. ()

klasik79

Vztahovka jako každá druhá, zajímavej nápad s kamerou, kterej mě zezačátku hodně štval, nakonec jsem si zvykl, ale žádnej přínos to pro mě nemělo spíš naopak ... trochu zmatku neuškodí :) a konec jsem nepochopil tak snad třeba příště. ()

mira.l odpad!

Ne, ne a ještě jednou ne. Strašný. Strašně rušivé dva obrazy v obraze, ze kterých mi po pár minutách šly oči šejdrem, doufám, že to na mně nezanechá nějakej následek v podobě rozpolcené osobnosti bo tak něco. O tom, že ten film je obsahově zcela o hovně, snad pomlčím, to je ve stínu dvouobrazu celkem detail. ()

e(l)a

Velice zajímavý a silně nadprůměrný film stojící rozhodně za vidění. Nevtíravý, perfektně natočený film. ()

maruli

Jaké to je, zkoušet se dívat zpátky a vědět, že napravit chyby lze jen učiněním dalších chyb? Jaké to je, vybírat mezi láskou a láskou? Potkat někoho, koho jste dokonale znali - a (ne)víte, zda/že před vámi stojí někdo úplně jiný. A přeci stejný. Film tak civilní, tak skutečný, tak reálný, tak lidský, tak bezmocný... až se srdce svírá. Co je to vlastně šťastný konec? A je lepší litovat toho, co jste udělali, nebo toho, co jste neudělali? "Good for you. It's good to be happy. 'Cause it's so fucking hard, you know.." Geniální. ()

HarqAlAda

Príjemná konverzačka pomaličky, šikovne a zaujímavo odhaľujúca pozadie jednej konverzácie. Strih a práca s kamerou mi sadla. Žánrovo viac dráma. Silno odporúčam. ()

wege

Do té doby, než došlo na postel, to byl skvělý film. Pak to šlo do prdele, najednou se začali chovat (zejména on) jinak a přestalo to být originální, nad věcí a chybělo tomu vše, co to mělo v první polovině. Z příjemného filmu se stal velmi nepříjemný. Dokonce to sami ve filmu vystihli, když říkali „Takhle fáze je hrozná, něco jako umírání.“. Měli pravdu. Umíralo to, i když na konci se to na chvíli trošku zvedlo, bylo to málo. ()

jafuska

průměrný film o povídání si s bývalou láskou, on a ona, setkána na svatbě, krásná holka, docela dobrý děj ()

Lennie

Byla jsem naprosto uchvánecna hereckými výkony jak na "mužské" tak "ženské" straně. Rozdělení obrazu do dvou polvin mi sice zpočátku ztěžovalo sledování, ale v konečném důsledku to je ten hlavní fakt, který dělá film výjimečným. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna