Hvězdné války podle Turka

(neoficiální název)
  • Turecko Dünyayı Kurtaran Adam (více)

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii zuřila za hudby a záběrů vykradených z Hvězdných válek vojna mezi zlým diktátorem se zlatou papírovou helmou a dvěma pohlednými frajerskými stíhači ovládajícími bojové umění a la Douglas Fairbanks. Diktátor a jeho robot s majáčkem byli ale silní, velmi silní a tak museli oba hrdinové po nouzovém přistání na planetě zotročované diktátorovou armádou masopustních masek, chci říct příšer, nejdřív podstoupit tvrdý trénink zahrnující tlučení holýma rukama do skal a kopání do balvanů, ale především spoustu skákání na trampolíně a teprve potom se mohli vydat definitivně zúčtovat se zlem. Ať je provází síla!

Kultovní ultralevná odpověď na Star Wars, kterou má na svědomí doma uctívané enfant terrible tureckého filmu režisér Cetin Inanc. V hlavní roli populární turecký herec (a autor scénáře), bývalý cirkusák Cuneyt Arkin. (choze)

dr.horrible odpad!

Neopísateľne strašné. Vlastne som sa celkom tešil, existuje totiž niekoľko ultranepodarených "filmov", ktoré ma v rámci guilty pleasure dokázali celkom zaujať (The Guyver, Boll-ovky) a niektoré dokonca výborne pobaviť (Lady Terminator, The Room). Toto ale prekonáva všetko, aj tie Woodové nudné sračky, aj väčšinu slovenských seriálov, Kučerovky a dokonca aj Forced Entry, ktorý som až doposiaľ považoval za najhorší film vôbec. A prekonáva ich tak stonásobne. Že je to neskonale tupý, nehanebný plagiát by som ešte prežil (konieckoncov keď uprostred "bitky" zrazu prebehne len tak pár prestrihov na stormtrooperov, je to celkom sranda) a rátal som aj s tým, že ide o vykrádačku, aj s tým, že ide o jeden z najhorších filmov všetkých čias. A ozaj je tu všetko. Megabrutal dementné dialógy, skoky šesť metrov do výšky, plyšoví záporáci... a je to fakt (zvrátená) sranda, tá ale po chvíľke omrzí a zostane iba pocit odumretých mozgových buniek. Po chvíľke to prestane baviť a uvedomíte si, že sledujete film bez príbehu a bez deja a vlastne bez všetkého, čo normálne robí film filmom. A začnete sa nudiť. Vo výsledku sú Turkish Star Wars zhruba rovnakou urážkou kinematografie, ako stratou času. Najhorší film vôbec. A myslený vážne. ()

LION-MR.T

Masky jako ve studiové pohádce,i Corman měl lepší příšery a to je,už dost co říct. Ve filmu je všechno průhledné s příbhěm začínaje a končíje vlastně vším. Dvorní herec Arkin režiséra Inanc,zajímalo by mě jak se tihle dva k filmu dostali. Připadá mi to,že Turci by neměli své vlastní hudební studio a tak kradli,když jsem slyšel hudbu z Indiána Jonese při i u céčka trapného tréninku,neříkal jsem již nic,protože to nemělo cenu. Turci stejně jako Italové se drželi hesla. Pokud chceš udělat sci - fi a nemáš na něj,udělaj budoucnost úplně zničenou. Lidé živoří,kolem tebe poušt a ruiny. Film se skládá jen z bojových scén,kdy oba borci se tváři jako ti nejlepší a všichni jejich protivníci jsou úplní antitalenti. Aha já zapomněl,že tihle dva borci jsou pro tenhle úkol nejlepší. Citoval bych jiné,přesto se mi nějaké scény líbily a akce bylo dostal. A víte,kdy jsem si nejvíc smál. Arkinův kolega vypadá přesně jako Steve Roudcs ze seriálu Ženatý se závazky,takže já tam furt viděl jeho a čekla až se objeví Marci a zbytek seriálu. :-) ()

Frajer42 odpad!

Málo drog... Tedy já měl málo drog. Zato tvůrci jich měli evidentně více, než by běžný člověk vůbec zvládl ustát bez totálního a nevratného pobláznění neurotransmiterů. V téhle šílenosti byste ovšem na běžného člověka narazili dost těžko. Už úvodní titulky byly těmi vůbec nejdebilnějšími, které jsem za svůj bohatý filmový život viděl. Kostýmy a masky jsou něco příšerného. Dokonce se mi zdálo, že ti ti turečtí retardi celé nejdřív natočili a pak nějak dodatečně dodal postavám hlasivky. Snad by bylo i lepší, kdyby se na ty hlasivky vysrali. Postavy třepou ze svých úst neskutečné debilismy. Nejvíce jsem se nasmál u tréninku a v podstatě to byla jediná pasáž, kde jsem se zasmál. Nejdříve pan chytil u kamínků epileptický záchvat. Až byl rozehřátý, tak si rekreačně přesekl menší kamínek. Na závěr vytáhl eso z rukávu, když si pan připevnil na nožky dva oblázky a skákal jako klokan. No, prostě paráda. Zbytek filmu je totálně debilní, až mi bylo všech zúčastněných upřímně líto, že jsou součástí něčeho tak příšerného. Příběh byla nesnesitelná nuda o záchraně života, vesmíru a vůbec. Jo a asi nejdůležitější poznámka. Předpokládám, že většinu diváctva film naláká právě tím, že by se snad mělo jednat o něco jako Hvězdné války. Tak na to rovnou zapomeňte. Chybí tu pár maličkostí. Světelné meče a vlastně i úplně všechno ostatní. Však se na tu debilitu koukněte na vlastní nebezpečí sami. Myslím si, že jsem člověk, který má pochopení pro humor a nadsázku. Tento počin byl však daleko za hranicí jakékoli divácké snesitelnosti. Ve velkém stylu mě to celé nebavilo a nezajímalo. Odpad je hodnocení, které moji úrovni zhnusení sice neodpovídá, ale nejvíce se ji blíží. Fuj. ()

DJ Lonely

Tenhle film je prostě perla znalců! Zelený medvědi, kostlivci, roboti, modrý medvědi, zombíci, ČERVENÝ MEDVĚDI (ty jsou nejvíc!!!), mumie, ostnatej meč ze staniolu, co se dá přetavit na rukavice, Ali Skywalker, Millenium Falcon, Mustafa Solo, kantýna v Mos Eisdtambulu, polystyrénový balvany, geniální dialogy, fatastická práce s originálními hudebními motivy a občas (zřejmě jen náhodná a vzdálená) podoba se záběry z nějakých druhořadých scifáren. A spousta dalších hodnot. Kung-fu, karate a podobný legrace samozřejmě nechybí, stejně jako love story... Tam je prostě všecko, jak v irským guláši! Navíc tenhle film se prostě musí vidět v předrevolučním rychlodabingu, kterej tomu dodává šťávu (ne že by mu nějaká chyběla). ()

boshke

Odpad si tahle kolosální slátanina rozhodně nezaslouží. Při projekci jsem byl sice střízliv, což filmu dozajista nepomohlo, neb je dle mého dobře stravitelný pouze v stavu podnapilém, leč i tak musím turecké autory ocenit. Děj je vskutku snůška žvástů, často mi přišlo, že scény na sebe ani nijak moc dějově nenavazují... Mám v plánu dát Dünyayi kurtaran adam ještě jednu šanci, a to když se předem s přáteli náležitě posilníme omamnými látkami. Za střízliva si to však více nezaslouží... 50% ()

MikeCool odpad!

Jeden z největších filmových bizárů, co kdy vnikl. Film, ze kterého mi začalo hrabat po 2 minutách zhlédnutí. Chápu dominanci v žebříčku nejrozporuplnějších filmů, protože tohle je svým způsobem neskutečně kvalitní propadák, co nemá obdoby. ()

Spinosaurus odpad!

Toto byl můj první turecký film, jaký jsem kdy viděl a doufám, že také poslední. Turecká kinematografie by měla být odstrašující laťka toho, kam až se dá ve filmařské demencii dostat. Nechť si z toho upadající česká kinematografie vezme příklad a tak hluboko nikdy neklesne (Kozí příběh je už hodně blízko). O filmu nemá cenu mluvit. ()

Zodd odpad!

Film bizarnější než je rozkročmo hlavního hrdiny na posteru, ovšem se střízlivým pohledem odstrašující případ, kdy ukradené materiály záběrů i hudby vytvoří kultovní film. Byť otrlou ironií a přes existenci mnohem více turksploitation filmů, kvůli čemuž se pravděpodobně nikdy nepsalo o žalobě za porušení autorských práv. Červení medvědi byli maratonem pro mojí bránicí, to se musí nechat.;) ()

Němi odpad!

Nejhlubší dno celé kinematografie. Jediná scéna by nešla ani při největší snaze natočit hůře. Film slovy nepopsatelný, otravný, unavující... ()

Nettrass

Dünyayı Kurtaran Adam - To je přesně ten název jabloňové odrůdy, co dostal Adam od Evy v Ráji ke svačině. Nedoporučuje se jíst, neb se po pozření začnete zrychla oblékat. ()

Flego odpad!

Filmy z krajiny Šeherezád a Onurov nepoznám a po tomto neuveriteľnom "skvoste" sa dám zrejme na chlast. Nazvať to inak ako totálnym paskvilom by bola urážka pre tisíce ľudí na svete, ktorí milujú film. Šialené prestrihy medzi jednotlivými scénami umocňujú ukradnuté hudobné motívy Dobyvateľov stratenej archy, Flash Gordon alebo Ben Hur, akčný hrdina mláti dookola podivne maskované plyšové kreatúry a presekáva ich na polovicu či primitívne triky typu horiaceho kusu papiera v popolníku sú ponúkané v tomto zlepenci akčného sci-fi karate filmu s úžasnou prirodzenosťou a ľahkosťou. Toto mohol natočiť jedine zfetovaný derviš. Potrebujem zabudnúť, idem sa napiť. ()

Pejpr odpad!

Ach můj 5000. film, jaký jiný bych mohl zvolit než ten nejrozporuplnější? Asi nemám, co dalšího dodat k již napsaným komentářům - totální kravina, vykrádačka Star Wars a Indiana Jonese a neuvěřitelná amatéřina (i studentské filmy z Písku mají větší kvalitu), hlavně po "trikové" (viz skákání na trampolíně, apod.) stránce. Celý film je natočený tak chaoticky a nudně, že se tomu ani nejde smát. Taky nechápu, jak to, že je někdo nežaloval za autorská práva, protože tohle by neprošlo ani na youtube. Děj jsem vůbec nepochopil, stejně tak jsem nepochopil, jak se tohle může někomu líbit a co je na tom vlastně rozporuplného. Turecké hvězdné války jsou prostě špatné a dle mého rozhodně ne úmyslně, a i kdyby, tak na natočení schválně špatného filmu nevidím nic obdivuhodného. ()

rikitiki odpad!

Já to dopracuji, teď jen pár poznámek pod čarou - vizuální báseň v próze (Kradeš informace svojí krásou, Člověk nemůže žít bez světa a svět bez člověka, Ženy nemluví o své lásce, řekni jim, že sem je měl rád. Ukuli meč se silou hory (překližka a zlatěnka), Odkud pochází síla a odpor mozku?) Důraz na racionalitu, zatímco na plátně se odehrává bezbřehé iracionálno. Mučení papundeklem. Výprodej tureckých kožešinových závodů - pěkný aušus. Krádež v Náprstkově muzeu - výstavy Masky primitivních národů a Masopust našich předků. Bojový styl rozcapená ropucha. Nepohnutá šedá vlna. Kečup v akci. Ježíš Kristus vedl lidi, kteří stavěli sedmipodlažní města pod zemí - moderní špica. Titulky jak ze školky. Ukradená pirátská VHS nebo nákup na černém trhu? Barevný rastr jak od Zemana. ()

HellFire odpad!

No teda! Při sledování tohohle filmu má opravdu člověk tendenci k epileptickému záchvatu. Neustále se opakující záběry napodobující známé filmy mísící se s rychlým střihem, nesmyslnými záběry téměř na cokoliv, k tomu hrozná turecká hatmatilka, "herci" předříkávající dialogy někde doma v pokojíčku a k tomu všemu jako třešnička na dortu scénář jako od 4letého dítěte. Fjůůůůůůůůůů. ()

902 10

jeden z filmu, u kterych bohate staci videt trailer. turecke hvezdne valky jsou chaotickou zmeti na prvni pohled zabavnych, na treti nesnesitelnych spatnych triku a prekvapive docela sviznych bojovych scen, ktere oceni zejmena vsichni fanousci v cechach nesmirne popularniho cuneyta arkina. ()

Morholt

Připravit se můžete na náhlej atak průjmu, brzký těhotenství nezletilý dcery nebo na to, že to Standa fakt myslel upřímně, ale nikdy nemůžete čekat podobnej masakr, jako je tahle věc. Film naprosto mimo kategorie a procenty takřka nevyjádřitelnej. ()

PanCitron

Tak tuhle dementní Tureckou vykrádačku všeho co bylo zrovna v té době k mání jsem viděl jednou, ale myslím, že na to do smrti nezapomenu. Tenhle slepenec všeho jemuž vévodili červení plyšoví medvědi, Master všeho možnýho, nepřátelský robot, ženská s jedním úsměvem a nezapomenutelné velké Finále, u kterého pokud se vám to nepodaří ještě před tím stoprocetně spadnete smíchy ze židle. Prostě jak jsem psal je to blbý a demetní, ale vždy jen vzpomínka na to mě rozesměje na hodiny, proto hodnocení zatím 5*. Jednou si snad uvědomím... ()

Marek1991 odpad!

Pri tomto filme beriem akékoľvek iné hodnotenie než odpad ako nepodarenú recesiu, či snahu túto kuriozitu zachrániť pred tým, čo jej náleží. Obrovská vykrádačka plná nevkusu a útrpného deja, kde scenáristi vyrobili niečo hodné nezainteresovaných škôlkarov, ktoré prekonáva všetky hranice znesiteľnosti svojimi nezmyslami. Nevadí mi, že nemali peniaze na efekty, či iné veci, no mám pocit, že si nedali záležať na ničom. Oblečenie, kulisy, bojové scény, herecké výkony, zábery kamery, proste nezmysly a otrasné spracovanie vo všetkom. Tie pózy už boli veľa, no napríklad bojová scéna, kde muž chytí meč do zubov a zlomí ho po stranách úst seknutím rúk, to hovorí za všetko. Okrem domácich videí som film ešte netočil, no myslím, že toto by som zvládol podobne urobiť. Podľa mňa ich ani rok výroby neospravedlňuje, lebo lepšie sú podľa mňa aj niektoré krátke filmy z 19. storočia. Najhorší film histórie to podľa mňa nie je, poznám horšie, no aj toto bolo utrpenie sledovať a podľa mňa ani komické nie je. Nechápem ako niečo také mohli pustiť do sveta. ()

Cubinho odpad!

Nezapomenutelné. V hlavní roli mistr světa ve trojskoku Cüneyt Arkin, který svým dokonalým pojetím boje jeden na jednoho zachraňuje Svět. Se svým krásným přítelem, který má slabost pro ženy, zachrňují tento Svět před zlým čarodějem. Ten se jej snaží zničit, ale brání mu v tom molekuly z lidských mozků, které udělaly bariéru kolem Zeměkoule. A proto se náš milý čaroděj pronásledovaný těmito dvěma hrdiny snaží získat zlatý mozek, který obsahuje všechno lidské vědění a kdo ví co ještě, aby krom své neuvěřitelné síly a zla, které je v něm nahromaděno, získal i inteligenci, díky které by mohl Svět porazit. Hlavní hrdina se zamiluje do turecké nemluvné blondýny (a provaděpodobně i do jejích malého syna), kvůli které nasazuje holý život a bojuje proti červeným medvědům a černým medvědům a ještě něčemu, co má prý vypadat jako kostlivec. Aby tyto potvory porazil, musí zvládnout trénink, kdy mlátí dlaněmi do skal a kope do balvanů. Ale hlavně co je důležité - trénuje skákání - to je právě hodně důležité při bojích jeden na jednoho. Náš hrdina používá taktiku, kdy nepřítele třikrát přeskočí a až při skoku čtvrtém jej kopne do hlavy... Hudbu k filmu složil John Williams. Pokud chcete vědět víc, tak se na film podívejte, protože to opravdu stojí za to... -10/-10 ()