Dr. Kinderová (Kathleen Turnerová) je ambiciózní ředitelka firmy vyrábějící dětské zboží. Vlastní však i tajnou laboratoř, kde se s dr. Heepem (Christopher Lloyd) snaží porozumět řeči nemluvňat. Když jedno uprchne, je nutné dopadnout je dřív, než vše vyzradí.
Všechny děti se rodí se znalostí tajemství vesmíru a se schopností komunikovat jedno s druhým. Co dospělí nazývají dětským žvatláním, je ve skutečnosti sofistikovaná konverzace. Dr. Elena Kinderová je tvrdá ambiciózní ředitelka společnosti BABYCO, největšího světového výrobce dětského zboží. Co je ovšem široké veřejnosti utajeno, je fakt, že společnost vlastní také výzkumnou laboratoř, kde se dr. Kinderová spolu se svým společníkem dr. Heepem snaží porozumět řeči nemluvňat o jejíž existenci je nezvratně přesvědčena. Když však nejšikovnější z nich Sly z laboratoře uprchne, dvojice ho musí dopadnout dříve, než jejich tajemství rozhlásí do světa. Netuší ovšem, že Sly už organizuje všechna mimina ze široka daleka, aby je osvobodil ze zajetí a definitivně překazil ďábelské plány dr. Kinderové. V hlavních rolích rodinné sci-fi komedie režiséra Boba Clarka uvidíme Kathleen Turnerovou a Christophera Lloyda. (oficiální text distributora)

anli

Rodinna sci-fi komedie,ktera doplaci na opravdu infantilni scenar-coz je skoda-a na neschopnou a nenapaditou rezii.Malinko to zachranuji Kathleen Turnerova a Christopher Lloyd,ale ac se snazi sebevic,film nezachrani.I kdyz detem se libit bude a asi se u nej i pobavi.Za to mu davam detskych 10%. ()

smolicek04 odpad!

Si robíte srandu alebo čo? Nechápem a ani nechcem chápať. Je to dosť hnusné nechápem ako sa to môže niekomu páčiť. Veď to sa nepáčilo ani mojej malej sester. ()

blackJag

Příliš geniální a zaměstnaní, než aby přestali srát pod sebe :-) Přitom, nebyla by to první věc, kterou by každý tvor, procitnutý k rozumu, udělal? Naučil se chodit s pískem? 10% ()

Paity odpad!

Právem jeden z nejhorších filmů na ČSDF.cz. Tohle je tak odporně stupidní, že i nesvéprávný by si raději šel vyřídit pas a odjel na opuštěný ostrov bez televizoru, kde by nehrozilo, že to uvidí. ()

peetriss odpad!

Filmový sci-fi instant neumětelsky parazitující na sérii Kdopak to mluví! (ale i jiných) a pohybující se mentálně někde na výši Teletubbies. Předškoláky možná dokáže na chvíli zaujmout, starší děti už méně, ještě starší publikum však ubíjí. ()

Garch

Pitomina, ale zase ne odpad. Je to ad absurdum, takže jsem to s capartem skoro dokoukal. Proti vymývárnám Dády nebo TeleTubies je to ze zlata :-) ()

Martinius odpad!

fuha... spolu s dvojkou su to skutocni kandidati na najhorsie filmy vsetkych cias. take nieco sa len tak casto nevidi. unikat, ktory by sa dal vyuzit ako zbran hromadneho nicenia. ()

-soch- odpad!

Zneužiť deti na takúto "rodinnú komédiu" bolo fakt drzé a v tomto prípade bol i ten obyčajný dabing lepší ako film. ()

Murysek

Nic, co by jsem od toho nečekal, bylo to tak blbé, až to bylo vtipné. Musím uznat, že ty děti podávali chvílemi rozhodně lepší herecké výkony, než někteří dospělí v jiných filmech. ()

rafix

Neviděl bych to tak černě. Je to spíš pro malé děti jako večerníček před spaním. A mě se docela líbilo. ()