poster

Tou wen zi D

 • Hongkong

  頭文字D

 • Hongkong

  Tau man ji D

 • anglický

  Initial D

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Čína / Hongkong, 2005, 107 min

Scénář:

Felix Chong

Střih:

Hoi Wong

Zvuk:

Kinson Tsang

Scénografie:

Silver Cheung
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RAiken
  ***

  Zajímavé a možná i lepší než Rychle a zběsile. Zatímco výše jmenovaný se snažil zahrát na efekt především silnými a krásnými auty, lahodící očím i uším, a až přespříliš "přetuněnými" vozy, sází Initial D na jistotu, v podobě té správné adrenalinové jízdy, která je navíc umocněna skvělou kamerou a efektním střihem. Přidejte si ještě krásnou ústřední melodii při závodu a spoustu skvělé a pro Číňany netradiční muziky a výsledkem je poutavá akční jízda na horských silničkách, které vévodí stařičká Toyota Trueno. A nakonec i ten nezávodní děj má něco do sebe.(23.4.2006)

 • kikuka
  ***

  Spočiatku dosť podtočené, ale postupne sa otáčky dorovnali a Initial D sa dostal do roviny príjemného filmu, kde sa nič zbytočne nerieši, na nič veľké sa nehrá a je to pohoda.Škoda, že rozbeh trval cca tretinu filmu a že sa hudobne občas ťahal k niečomu "drsnejšiemu".Priznávam, pozrela som si to najmä kvôli Shawnovi Yue a Edisonovi Chen, ktorí si v konečnom dôsledku - podobne ako aj Jay Chou svoje roly užívali od začiatku. Na Anthonyho Wonga som si chvíľku musela zvykať a dostal ma až v momente, keď "ožil".Takže taká fajn one night drive.(28.10.2008)

 • tombac
  ****

  V Initial D nepobíhají kolem aut vnadné roštěnky, káry nejsou tak nablýskané, ani v něm řidiči zuřivě nemačkají nitro, přesto žánrově spřízněný Fast and Furious válcuje. Děj vně automobilových honiček tu nepůsobí dojmem vaty určené jen k naplnění filmové stopáže. Nemluvě o lepší a dynamičtější řemeslné stránce. Dravé honičky v točitých horských serpentinách mi evokovaly soutéž v driftech v Need for Speed Underground 2 říznutou Burnoutem. Anthony Wong už po několikáté potvrzuje svou příslušnost k asijské herecké extratřídě. Chová se jako Hrabalův pábitel, ale dejte mu do pracek výkonný motor, jímž může zvýšit výkon své zamilované káry, a uvidíte... :)(18.6.2006)

 • Real Tom Hardy
  ****

  "WHEN HE DRIVES, EVERYTHING ELSE GETS SLOWER AND SLOWER, BUT IT WASN'T HIS EYES, IT WAS HIM GETTING FASTER AND FASTER." -------- Ďalšia filmová záležitosť, ktorá mi potvrdila kvalitu a čerstvosť ázijskej kinematografie. Na film je počas celých 107 minút radosť pozerať sa. Kamera si to vyslovene užíva, je to vidieť takmer v každom zábere. Značne sa sústreďuje na prostredie, na krajinu a na tváre, čo pri racingu nie je moc zvykom. Hudobný podkres a réžia je taktiež dobrá. Ležérny postoj & znudený výraz protagonistu počas celého filmu je úplne over. Porovnávať s F&F je zbytočné, toto je o niečom inom. Initial D je o láske a pocte k japonským autám. Žiadne hypervozítka s triliónom úprav a kufrom plným dusíku. Len jedna božská Toyota AE86 a za hrsť legiend motorizmu.(8.6.2017)

 • Pluhy
  ****

  Pokémoni s autama, aneb chyť je všechny se starou Toyotou na hoře Akina. To, že jsou asiati blázni do aut se ví od dob Gran Turisma a Ridge Raceru (kdo nehrál, ať napraví), ale nových filmů o autech zase tolik není. Tento vyniká perfektním zobrazením závodů a dokonalou technikou smykování, kde nezáleží na nabušenosti a vytuningovanosti aut ale závodníkovo umu. Jediné co ve filmu zamrzelo byla nedotaženost některých příběhových scén. Naprosto mi to ale vynahradil perfektní soundtrack, zpracování závodů a konec snímku. Vžuuuuuum....(18.10.2011)