Tou wen zi D

Initial D

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Čína / Hong Kong, 2005, 107 min

Felix Chong

Filmy o automobilových závodech mi nikdy nepřišly dostatečně atraktivní, protože nepotřebuju vidět, jak si takhle někdo řeší existeční otázky nebo masíruje ego. Ale naštěstí tady se vyskytuje miminum plytkého mudrování a nadržených teenagerů a prostředí snímku působí takřka normálně a přirozeně. Naopak závody jsou efektně nasnímané a sestříhané a jako třešnička je tu Anthony Wong v kouzelné kreaci opilého tatínka :-)(20.4.2008)

Tak příjemnou a pohodovou záležitost jsem nečekal. Ačkoliv je to spletitý chuchvalec postav z několika seriálových stage, pořád to udrželo kouzlo, i přes to, že Čína to prostě pojala po svém. Třeba Bunta je z větší části úplně jinou postavou. Nicméně, tento film miluji, stejně jako celý seriál Initial D.(19.4.2013)

Spočiatku dosť podtočené, ale postupne sa otáčky dorovnali a Initial D sa dostal do roviny príjemného filmu, kde sa nič zbytočne nerieši, na nič veľké sa nehrá a je to pohoda.Škoda, že rozbeh trval cca tretinu filmu a že sa hudobne občas ťahal k niečomu "drsnejšiemu".Priznávam, pozrela som si to najmä kvôli Shawnovi Yue a Edisonovi Chen, ktorí si v konečnom dôsledku - podobne ako aj Jay Chou svoje roly užívali od začiatku. Na Anthonyho Wonga som si chvíľku musela zvykať a dostal ma až v momente, keď "ožil".Takže taká fajn one night drive.(28.10.2008)

Initial D docenia predovsetkym ti, ktory pri predstave poulicnych automobilovych zavodov vidia trosku viac ako len ultradrahe vytunene kary a kopu kuriev postavajucich povedla. Uz len fakt, ze "ustredny" automobil je stara Toyota AE86, nasvedcuje, ze tu ide len viac ako o efekt. A iked to aj tak cele treba brat s rezervou, zavody skutocne maju gule a posobia realisticky. Pribeh je stardartne len vyplnou, no svoj ucel poctivo plni a co je najdolezitejsie, zbytocne neodputava pozornost od hlavnej naplne. Ako perlicku uvadzam fakt, ze DVD, ktore vyslo v UK ma mimo originalnej hudobnej stopy aj kompletne novu urcenu, pre britske obecenstvo (kto je familiarny s britskou elektro muzikou, vie si spravit pribliznu predstavu). Nova hudba skutocne vylepsuje atmosferu zavodov, na druhu stranu je vsak velmi repetivna, nevraviac o tom, ze uplne zlyhava v dejovo zameranych okamihoh, ba dokonca meni vyznenie niektorych scen. Urcite vsak stoji za to film vidiet film aj s novou hudbou (aspon niektore sceny). Pred sa len, je to hlavne o zavodoch. (7.8/10)(18.6.2008)

Tohle je vlastně zfilmovaný remake japonského animovaného filmu Initial D: Third Stage (2001), který volně pak zapadá do tří sérií úspěšného animovaného seriálu. Tomu jsem jako obrovskému nadšenci do japonských "anime" prdnul 5*, u filmu jsem byl samozřejmě mnohem kritičtější. Děj je v podstatě úplně totožný s animovanou předlohou, stejně jako postavy a prostředí. Je zde ale jeden velký rozdíl v postavě otce hlavního hrdiny (Anthony Wong), který je opilec a břídil ... ke konci filmu se ale vyjeví jako naprostý frajer. V animované verzi byl otec dobrák a slušný muž. Tři hvězdy dávám za film jako takový, ale čtvrtou hvězdu přidávám za absolutně dokonalého (jako vždy ...) Anthony Wonga, který je fakt úžasný ve všech rovinách své role, zejména v závěru je to prostě fakt frajer. Plus navíc závěrečný závod, který je fakt adrenalinovou-dopaminovou-serotoninovou záležitostí. Parádní oddechovka!!(16.6.2012)