Reklama

Reklama

Tou wen zi D

  • Hongkong 頭文字D (více)
Akční / Krimi / Drama / Thriller
Čína / Hongkong, 2005, 107 min

Obsahy(1)

Takumi již od třinácti let rozváží autem ranní zásilky tofu pro obchod svého otce. Nyní je mu konečně osmnáct a on získává řidičský průkaz. Jeho jízdy pravidelně vedou přes místní horu jménem Akina, na níž se často pořádají závody aut. Takumi však nemá o závodění zájem, protože jezdění průsmyky této hory vždy bral jako pracovní povinnost a ne jako zábavu. Jednoho dne je ale proti své vůli přihlášen do turnaje a po hladké výhře začíná zjišťovat, že se mu závody začínají líbit. Postupně tak přicházejí výzvy od stále silnějších a lepších soupeřů. Ti ovšem záhy zjišťují, že Takumi není jen tak ledajaký řidič. (Brady)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (48)

Shit 

všechny recenze uživatele

Srovnávat Rychle a zběsile s Initial D podle mě neni tak úplně dobrý, jelikož zatímco Rychle a zběsile je udělaný hodně na efekt a pro zábavu, tak tohle je takový hodně navážno, opět s hodně velkým důrazem na prostředí a rodinu, nicméně samozřejmě největším lákadlem i částí filmu jsou závody a ty, ač nemaj nablejskaný zelený superkáry, tak jsou skvěle dynamicky a akčně natočený s asi milionem driftů, že daleko převyšujou ty, co byly v Rychle a zběsile, krom toho jich je tady hned několikero kvalitních a jelikož jsou tady přes opravdu velkou většinu stopáže, tak je o zábavu celkem postaráno ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tohle je vlastně zfilmovaný remake japonského animovaného filmu Initial D: Third Stage (2001), který volně pak zapadá do tří sérií úspěšného animovaného seriálu. Tomu jsem jako obrovskému nadšenci do japonských "anime" prdnul 5*, u filmu jsem byl samozřejmě mnohem kritičtější. Děj je v podstatě úplně totožný s animovanou předlohou, stejně jako postavy a prostředí. Je zde ale jeden velký rozdíl v postavě otce hlavního hrdiny (Anthony Wong), který je opilec a břídil ... ke konci filmu se ale vyjeví jako naprostý frajer. V animované verzi byl otec dobrák a slušný muž. Tři hvězdy dávám za film jako takový, ale čtvrtou hvězdu přidávám za absolutně dokonalého (jako vždy ...) Anthony Wonga, který je fakt úžasný ve všech rovinách své role, zejména v závěru je to prostě fakt frajer. Plus navíc závěrečný závod, který je fakt adrenalinovou-dopaminovou-serotoninovou záležitostí. Parádní oddechovka!! ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrá akčná športovo ladená komédia. Má výborný príbeh o mladíkovi, ktorý svojmu otcovi, bývalému špičkovému pretekárovi pomáha prevážať tofu na rodinnom zastaranom aute, pričom využíva obľúbenú trasu nelegálnych pretekárov a keď jedného z nich s ľahkosťou predbehne, postupne sa stáva hviezdou pretekov, ktorá hlavne v zatáčkach nemá konkurenciu. A navyše rieši aj svoj prvý vzťah. Spracovanie sa mi páči, ešte úvod je menej výrazný, ale zase skvelo zoznámi so všetkými aspoň trochu dôležitými postavami, hlavným hrdinom a jeho otcom, ich spoločné scény sú teda zvláštnym spôsobom zábavné, bavil ma aj jeho kamarát, ktorý si myslí, že je najlepší pretekár a pritom je neschopný a ostatní, takže sa na to dobre pozerá aj na začiatku, ale len predsa ten skutočný náboj to získa po výraznejšom začlenení pretekov do deja a potom sa je stále na čo pozerať, nenašiel som tu žiadne nudné miesto, zaujímavo pôsobí aj romantická línia, ktorá dostala ideálny priestor, takže nie až tak moc, aby v športovom pojatí filmu prekážala. Chválim aj to, že film neobsahuje prakticky žiadneho záporáka, všetci to berú športovo, aj súperi sú priateľmi a to napomáha k výrazne pozitívnemu dojmu z filmu. A zaujal ma aj záver, ktorý nie je v tomto žánri práve najtypickejší. Akcie je tu pomerne dosť a vo svojej kategórii je výrazne nadpriemerná. Tento typ naháňačiek celkovo až tak moc nemusím, ale tu ma to bavilo, síce sa všetky preteky odohrávajú na tom istom mieste, takže o rozmanitosť tu vôbec nejde, ale celé to pôsobí nadmieru dynamicky, hlavnému hrdinovi sa nedá nefandiť, až na pár slabších efektov je to vizuálne výborne zvládnuté a chválim zaujímavú hudbu, ktorá tie preteky ešte dosť zlepší. Spokojný som aj s humorom, je síce dosť jednoduchý a stále sa drží približne rovnakých tém, ale bavil som sa, postava otca je zaujímavo vykreslená, rovnako aj postava kamaráta, takže ich humorné scény sa vydarili, ale aj tak ma vždy najviac dostávalo znudené šoférovanie hlavného hrdiny, ktorý aj počas zívania predbiehal snažiacich súperov. Herecké obsadenie je vydarené, je tu plno mojich obľúbencov, Jay Chou v hlavnej úlohe, Anthony Wong Chau-Sang, Edison Chen, Shawn Yue, Chapman To, všetci v dobre zvolených úlohách, tu nemám čo vytknúť. Réžia a technická stránka pôsobia väčšinou vydareným dojmom, ale pár detailov mi moc nesadlo, hlavne to občasné zastavovanie obrazu, ktoré je úplne zbytočné. Initial D je jeden z najlepších filmov na tému automobilových pretekov, zaujalo ma to neporovnateľne viac, ako napríklad americké Rýchlo a zbesilo. 77% ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Initial je po technické stránce velice dobrý po zvukové výborný a po stránce příběhu mizerný. Tvůrci se snažili držet předlohy podle stejnojmenného anime a opravdu se jim to povedlo, až na menší odlišnosti, které pro film museli být přidány . Driftování je zde natočeno velice dobře a komediální prvky taky nechybí, takže o zábavu bude postaráno. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

V Initial D nepobíhají kolem aut vnadné roštěnky, káry nejsou tak nablýskané, ani v něm řidiči zuřivě nemačkají nitro, přesto žánrově spřízněný Fast and Furious válcuje. Děj vně automobilových honiček tu nepůsobí dojmem vaty určené jen k naplnění filmové stopáže. Nemluvě o lepší a dynamičtější řemeslné stránce. Dravé honičky v točitých horských serpentinách mi evokovaly soutéž v driftech v Need for Speed Underground 2 říznutou Burnoutem. Anthony Wong už po několikáté potvrzuje svou příslušnost k asijské herecké extratřídě. Chová se jako Hrabalův pábitel, ale dejte mu do pracek výkonný motor, jímž může zvýšit výkon své zamilované káry, a uvidíte... :) ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama