poster

Tou wen zi D

 • Hong Kong

  頭文字D

 • Hong Kong

  Tau man ji D

 • anglický

  Initial D

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Čína / Hong Kong, 2005, 107 min

Scénář:

Felix Chong
 • tombac
  ****

  V Initial D nepobíhají kolem aut vnadné roštěnky, káry nejsou tak nablýskané, ani v něm řidiči zuřivě nemačkají nitro, přesto žánrově spřízněný Fast and Furious válcuje. Děj vně automobilových honiček tu nepůsobí dojmem vaty určené jen k naplnění filmové stopáže. Nemluvě o lepší a dynamičtější řemeslné stránce. Dravé honičky v točitých horských serpentinách mi evokovaly soutéž v driftech v Need for Speed Underground 2 říznutou Burnoutem. Anthony Wong už po několikáté potvrzuje svou příslušnost k asijské herecké extratřídě. Chová se jako Hrabalův pábitel, ale dejte mu do pracek výkonný motor, jímž může zvýšit výkon své zamilované káry, a uvidíte... :)(18.6.2006)

 • maddy
  *****

  Čínske Rýchlo a zbesilo? Pochybujem... Spoločné to má akurát tie automobiloví preteky, inak je Initial D (Tau man chi D) natočený úplne inak. Preteky sú poriadne adrenalínové (a pôsobia oveľa reálnejším dojmom ako v spomínanom Rýchlo a Zbesilo) - budete mať pocit akoby ste na tých cestách naozaj boli, romantika funguje na výbornú (hlavne koniec na mňa poriadne zapôsobil, kedže sa filmu skvele podarilo vybudovať "vzťah" k daným postavám), nejaký ten dobrý humor sa tiež nájde (o ten sa prevažne postará skvelý Anthony Wong Chau-Sang v roli otca). Taiwanská megastar Jay Chou je kupodivu aj dobrý herec, obstojne i keď v menších úlohách mu sekundujú Edison Chen, Shawn Yue i Jordan Chan. AJeden z najlepších ázijským filmov roku 2005 ! 5*(14.8.2007)

 • Vavča
  ***

  Neníto vůbec špatné a vysoké hodnocení si tozaslouží, jenže jako človkě, který viděl anime sérii Initial D tomu více dát nemohu. Skvěle nasnímané souboje, celkem slušně vybrané hlavní obsazení. Ale ten duch anime série mi dost chybí, je tu sice trhlý humor jako v předloze, ale nějak mi nesedí hlavní hrdina. Na druhou stranu je třeba říci, že poslední filmy série Rychle a zběsile to překonává rozdílem třídy.(24.4.2009)

 • ladynka
  ****

  Filmy o automobilových závodech mi nikdy nepřišly dostatečně atraktivní, protože nepotřebuju vidět, jak si takhle někdo řeší existeční otázky nebo masíruje ego. Ale naštěstí tady se vyskytuje miminum plytkého mudrování a nadržených teenagerů a prostředí snímku působí takřka normálně a přirozeně. Naopak závody jsou efektně nasnímané a sestříhané a jako třešnička je tu Anthony Wong v kouzelné kreaci opilého tatínka :-)(20.4.2008)

 • Pluhy
  ****

  Pokémoni s autama, aneb chyť je všechny se starou Toyotou na hoře Akina. To, že jsou asiati blázni do aut se ví od dob Gran Turisma a Ridge Raceru (kdo nehrál, ať napraví), ale nových filmů o autech zase tolik není. Tento vyniká perfektním zobrazením závodů a dokonalou technikou smykování, kde nezáleží na nabušenosti a vytuningovanosti aut ale závodníkovo umu. Jediné co ve filmu zamrzelo byla nedotaženost některých příběhových scén. Naprosto mi to ale vynahradil perfektní soundtrack, zpracování závodů a konec snímku. Vžuuuuuum....(18.10.2011)