Tou wen zi D

Takumi je jako ostatní chlapci: chodí do školy, líbí se mu děvčata, ale má jednu zvláštní schopnost - umí perfektně s otcovou Toyotou AE86 projíždět zatáčky v místních horách. Podědil to po svém otci, který mohl být první mistr světa z Japonska, ale bohužel se oženil. Jednou při rozvážení tofu Takumi předjede GTR a je z toho poprask. Začnou se o něho zajímat ostatní jezdci a snaží se ho porazit na "jeho trati". Roli Takumiho otce si střihnul Anthony Wong. (sheen)

RAiken

Zajímavé a možná i lepší než Rychle a zběsile. Zatímco výše jmenovaný se snažil zahrát na efekt především silnými a krásnými auty, lahodící očím i uším, a až přespříliš "přetuněnými" vozy, sází Initial D na jistotu, v podobě té správné adrenalinové jízdy, která je navíc umocněna skvělou kamerou a efektním střihem. Přidejte si ještě krásnou ústřední melodii při závodu a spoustu skvělé a pro Číňany netradiční muziky a výsledkem je poutavá akční jízda na horských silničkách, které vévodí stařičká Toyota Trueno. A nakonec i ten nezávodní děj má něco do sebe. ()

Toshiro

Kam se hrabou The Fast and the Furious a podobní. Tohle je výbornej film nejen o pouličních závodech a tunningu. Působí skvěle reálně a i nezávodní děj má dost do sebe. Výborná hudba a prostřihy víc záběrů do sebe. Škoda jen, že japonský auta se mi moc nelíbí. Okamžitě musim nainstalovat nějakou závodní gamesku :). ()

A.Fish

Poněkud divný film. Chvílemi šíleně ulítlá komedie, ale ve finále je to vlastně drama. Problém je, že ta ulítlost se dá pochopit v anime, ale v hraném filmu působí až trapně, což je škoda. Ale na ty závody je radost pohledět. ()

neoBlast

Klasická formulka: příběh o obyčejném klukovi (dosaďte loser/mladík či jiné obměny), který se snaží, i přes své vlastní problémy (variujte rodinu/lásku/přátelství), to (dosaďte libovolný sport/činnost) dokázat. I přes použití tohoto vzorce "volavkové" duo na režisérské stoličce servíruje atraktivní prostředí ilegálních závodů podané v ještě atraktivnějším a moc slušivém vizuálním kabátku (na Hire si při sledování závodů určitě také vzpomenete). 65 % ()

VanTom

Čínské Rychle a zběsile? Vlastně ani moc ne - tedy, jsou tu vytuněná auta. :-) Ale místo drsňáckých póz na hranici zákona nás čeká v přátelském duchu vedené soutěžení několika teenagerů v horských serpentinách, bez vyložených záporáků, naopak se spoustou nadhledu a komických postaviček. Celé je to velmi slušně, dynamicky natočené, v takovém tom asijském pestrobarevném disko stylu; také potěší, že až na jednu havárii se nejedná o žádná digitální autíčka, ale o reálné kaskadérské výkony (a že předváděné drifty jsou fakt na úrovni). Ještě musím zmínit naprosto nečekané vyústění romantické linie, které fakt překvapí. ()

NoFiction

Nemastne, neslane. Par dobrych zaberu, ale na r.v. 2005 tam mohli vytahnout trosku lepsi auta, nez ty vraky. Jinak kralove driftu jsou i nadale Japoncici. Nemam nic proti GT-R ()

Dreadd

Příběh by se dal lehce shrnout do jedné věty. Neoslní ani nablýskanými auty nebo naditými dekolty spoře oděných krásek. V čem však exceluje je práce s kamerou během závodních scén a Itsukiho humorem a klidně může konkurovat i mnohem známějšímu Fast & Furious. Akorát si mohli odpustit tolik zvracení a ten zamilovaný / retardovaný pohled Takumiho. ()

NALBERTik

Možná kdyby byla vypuštěna ta "romantická" linka filmu dal bych i za 5*, ale vyloženě mi lezla na nervy... závody fakt namakané...kam se hrabe Rychle s Zběsile.... záběry a kamer a střihy taktéž nadupané...ale když se zrovna nezávodilo, a řešilo co kdy komu řekl otec, první nesmělé polibky.... todle mi tam prostě nesedělo :) ()

bloodvomit

Po nesmyslných slátaninách typu Rychle a zběsile přichází film z prostředí pouličních závodů, který dává smysl. Akční scény jsou pěkně zpracované a lze si i všimnout výrazného vlivu komiksové předlohy. Rozhodně nadprůměrný výtvor. ()

ZkuKol

Kouzelně nenápadný film. Tvůrci Volavky potvrdili své kvality a natočili snímek, který se do diváka zakusuje velmi nenápadně, takže si ani neuvědomí, že už vykrucuje zatáčky s hlavním hrdinou, obdivuje křivky a vlastnosti AE86 a prožívá každý drift, jak kdyby ho sjížděl po vlastním zadku. Nenápadnost z filmu čiší při pohledu z jakéhokoli úhlu: vizuál se tváří z počátku až nezávisle a postupně ukazuje svá kouzla (průlety při závody!) a nemáte šanci poznat, že se na něm podíleli 3 lidé, láska k autu hlavního hrdiny se rodí taky podpovrchem, obsazení hlavních charakterů je výborné a přitom nejde o velké hvězdy (Green Hornet to ovšem změní) a pak je tu soundtrack, jenž dokáže vrnět jako motor úřed startem stejně jako řvát jak v nejvypjatějších chvílích downhillu. Přesto je příběh občas až příliš zkratkovitý (adaptace seriálu se prostě prozradila), závěr je až příliš otevřený a některé komické momenty měli asi zůstat v animované verzi. Takumi se docela rád projíždí po místním kopci a ne zrovna pomalu, všimnou si ho místní závodníci a vyzvou ho, než se ale pustí do nich, musí se vyrovnat s otcem, láskou a přiblblým kamarádem... 80% ()

kenkaku

na Initial D se podívá někdo kdo zná japonské anime nebo fanoušek do aut. Nikdo jiný k tomu nemá prakticky důvod. Fanoušek anime bude pravděpodobně naštvaný (protože "Tau man chi D" je práce Číňanů ne Japonců) a proto se tak úplně nedrží "předlohy". Druhý skupina se bude celkem dobře bavit a užívat si dobře natočených závodů. Docela by mě zajímalo kolik lidí si po shlédnutí tohoto filmu chtělo Trueno také koupit ;). ()

Rssa

Opravdu dobrý závodní film, trošku více v dramatičtějším a intimnějším podání než F&F. Každopádně s velmi dobrou hudbou je to moc dobrá chuťovka. 80 % ()

Mafiapau

Poměrně dost schíza sračka co se střihu, hereckých výkonnů a snesitelnosti týče.. Co se týče závodů.. a přepokládám že hlavně kvůli nim tu všichni jsme.. Tak jsou natočeny dobře, nijak vám toho moc neuniká, ale soundtrack no.. řekněme že tam není EUROBEAT :/. Každopádně.. KROMĚ DVOU POSTAV/Herců (Takumi a Natsuki).. jsou tam na zabití snad všichni.. Anglický dabing tomu taky moc nepomohl (A už vůbec nepomohlo to, že jsem zjistil že to není Japonský, ale Čínský film.. Což v podstatě zkazilo celý film) Postavy známé z Anime Initial D, jsou dost solidně zkurvené hereckými výkony, a střihač tak nezodpovědný a nekompetentní, že pokud by jste neviděli 3 série Anime Initial D, tak občas absolutně nevíte co se děje.. proč se něco děje, a proč se to vůbec stalo (Navíc, střihy které se linou celým filmem. kde se obraz najednou zastaví aby to divákovy připadalo víc "Akčnější" tak mají spíš opačný efekt a jen vás to bude pekelně  srát do očí.. stejně tak jako zbytečný low-fps spomalovačky).. Taktéž nejodpornější postava (pokud jste viděli Initial D Anime) je Bunta AKA otec Takumiho.. To je snad to největší zkurvení charakteru z předlohy co jsem viděl za posledních několik let. Příběh si sice udržuje linku z Anime, a poměrně hodně kvantuje.. protože nacpat několik sérií anime do filmu co má ani ne hodinu a tři čtvrtě, je poměrně obtížné.. Bohužel.. Pokud by se scénáristé rozhodli z tohoto filmu udělat jen live-action short-film kde by se jen závodilo, tak bych byl mnohem radši.. mno.. na závěr jen řeknu.. TOHOHOLE SE MĚLI UJMOU JAPONCI. - Alternativní název filmu - Toluen Zív. ()

York

Dost dobrej film, jenom mu trochu uskodilo, ze je natocenej podle dvou serii anime, a smestnat 20 hodin deje do 107 minut dost dobre nejde, proto to pusobi trochu chaoticky, spoust veci je nedotazenych nebo nevysvetlenych atd., taky se od anime v necem mirne odlisuje. Kazdopadne rozhodne doporucuju shlednout stejnojmenny serial. ()

system

Reziser mnou opevovane trilogie Volavka a variace na poulicni zavody vychazejici z comicsu ci mangy chcete-li. Zajimava kombinace a nutno rict, ze to bez nejakych mensich chybicek funguje skoro na 100%, film ma potrebny rozjezd a povestne "koule", takze nudit se rozhodne nebudete. Pro priznivce herni serie Need For Speed si prictete 1*:-) ()

Jayem

Zatial som nevidel originálne anime tak to neviem porovnať. Tento film však nieje žiadny zázrak a čakal som viac. Čo ma najviac zaujalo bola vedlajšia úloha Anthonyho Wong Chau-Sanga, ktory je genialny herec. Film mal len jednoduchy dej. Samotné preteky, ktorých tu bolo dosť, boli točene všetky na jedno kopyto, aj ked kamera a strih boli zaujimavé. ()

M.E.K.Y

Asiaté se zřejmě inspirovali známou sérii F&F a nechali tak vzniknout vlastnímu filmu z prostředí automobilových závodů. Ale vštěpili tomu svůj osobitý styl a výsledkem je pak Initial D. Film s prostým příběhem, jednoduchými pravidly, obyčejnými hrdiny a do jisté míry i s obyčejnými vozy. A světe div se? Ono to funguje! Abych pravdu řekl, tato verze se mi líbí více, než "hollywoodská" F&F. To mě opravdu těší, že lze vytvořit film čistě o "závodění", bez nabušených a nablízkaných kár, vrtících se sexy zadečků a silných řečí. Ta skromnost a jednoduchost, kterým se tento snímek vyznačuje velmi oceňuji, protože i takto film neztrácí. Navíc poutavost, hlavně tedy závodů, je velice slušná, díky akci, jež je dobře nasnímaná, trať v horách je atraktivní a hudba nezůstává pozadu. Když se nezávodí, tak se tlačí dopředu jakási romance hlavní postavy, ale když už se buduje, tak by bylo příhodné dovést vztah do šťastného konce a ne utnout to tak nějak nemastně neslaně. To je jediná výtka. Závěr? Když odejmete všechno vizuálně krásné z F&F (auta, herci, sex-appeal, grafika) nezůstane vám nic? Omyl, zůstane Initial D, bez pozlátka, ale se skromností a jednoduchostí sobě vlastní. ()

Echelon1

Nie len slabé, ale aj veľmi nepodarené. Ak si nechcete kaziť dojem z fantastickej anime sérii, nepozerajte to, zabudnite na to. To mali byť intenzívne jazdy? Si pozrite prvotné diely Rýchlo a zbesilo (pre porovnanie s driftom hlavne Tokyo Drift) či Need for Speed (ktoré tu má nepochopiteľne nižšie hodnotenie ako toto!!!). Proste žiadna šťava, žiadna intenzita, otrasná réžia, postavy.....postavy ako tradiční Aziati – bolesť počúvať, bolesť sledovať. Otrasný strih (hlavne tie neustále zastavovačky, hnus), kamera bez dynamiky, ozvučenie slabé, namiesto fantastického eurobeatu - neodmysliteľnej súčasti Initial D, tu hrá nejaký nechutný Hip Hop a iné voloviny...Nejdem ďalej porovnávať s anime, prečo je to tak a to tak, ale sú tu také blbosti až mi je zle (vidí všetko spomalene, postupne sa naučil sám driftovať – jasné, po stopäťdesiatich autách a v dvadsiatom siedmom živote). Ani neviem začo tá druhá *. Proste nie, Initial D anime je naprosto fantastické, i v amerických počinoch všeobecne je radosť sledovať jak závodenie, tak naháňačky v akčných filmoch. Ale toto proste nejde. Podľa komentov nechápem, jak ľudia môžu z toho byť tak nadšení. ()

Kubinn

Na rovinu, kdyby tentýž film natočili v USA, tak to bude nekoukatelný. V podání Hong Kongské produkce, je však hrozná jenom hudba, postavy, příběh a většina dialogů... Závody a ježdění v autech vůbec je ale zpracováno kvalitně a celkem věrohodně. Žádná plešatá hora svalů tu nikomu necpe nesmysly o tom jak má řídit, řadit a mačkat nitro. Místo toho tady všichni kroutěj zatáčky hezky pata-špička... ()