poster

Nemotorové

 • Kanada

  Meatballs

 • Slovensko

  Padavky

Komedie

Kanada, 1979, 99 min

 • Georgex
  ****

  Ivan Reitman a Bill Murray byli začátkem osmdesátých let ve svých vrcholných formách, proto není divu, že spolu upekli skvělou letní komedii, která i v dnešní době dokáže vykouzlit úsměv na rtech a neztratila nic ze svého kouzla, ba naopak. Svůj podíl na tom má poměrně zdařilý scénář, pohodová hudba Elmera Bernsteina, ale hlavně zmiňovaný herec, který se zde doslova utrhl ze řetězu a sází jeden vtípek za druhým. Moje hodnocení 75%.(4.4.2016)

 • bobstock
  **

  Jakýsi feeling letní pohody na dětském táboře tam je, snimek ale po přiblížení diváckému oku působí spíše jako slepenec jednotlivých scén z pár dnů North Stár kempu, kde jde jen o souboj s konkurenčním táborem. Žádné velké osudové postavy a chytré propletence nečekejte. Harvey Atkin pouze pro přemísťování ve stavu spícím. Jeden okatý depresivní kluk na objednávku, pohledné praktikantky na ostro a šílený Bill Murray, který si své excentrické umění náležitě užíval s dětským obecenstvem. Mimoch. úvodní písnička zpívaná dětmi mi rvala uši, ještě, že ji tam použili asi jen třikrát. :) 50%(25.9.2020)

 • JohnnyD
  ***

  Z čias, keď Bill Murray bol kráľom komédií a dievčatá zásadne nenosili podprsenky. Nenáročná letná oddychovka, ktorá síce nenatrhne bránicu, ale má úžasnú pohodovú atmosféru letného kempu. No finále s olympiádou je vynikajúce! Prekvapí Bill Murray, ktorý je nevídane uvoľnený. Zrejme ho vtedy ešte hranie v komédiách tak nesralo ako už o pár rokov neskôr...(29.4.2011)

 • Vajonek
  ***

  Bill Murray je zde ve skvělé formě, je vidět, že si to náramně užívá, je uvolněný, předvádí vícero zábavných poloh, které mu všechny jdou (vedle takové té jeho "uřvanější" právě z jeho mladších let vidíme už i tu umírněnější s typickou výmluvnou tlumenější mimikou a gestikulací a chytrými bystrými hláškami - tu mám mnohem radši a myslím, že právě ta dělá z BM vysoce nadprůměrného (nejen) komika). Murray se mi hodně líbí i ve vážnější, kamarádsko-otcovské poloze, kterou ve filmu předvádí ve scénách se svým malým outsiderským svěřencem. Celkově je tenhle film ale spíš takovým souborem více či méně zábavných letních příhod, které zhlédnete, ale kdybyste to neudělali, taky se vůbec nic nestane (až tedy na to, že přijdete o nějaké ty minuty skvělého herectví BM, což je skoro vždycky škoda:D). Snímek postrádá nějaký výraznější příběh, zápletku, chybí mu směr, kterým by s ním divák mohl jít. Prostě takové to dílo na jedno podívání, které vám asi dlouho v hlavě neutkví (nemá krom BM totiž moc čím). 55 %.(15.6.2020)

 • inutihar
  **

  Představte si, jak vám dva až tři lidi líčí zážitky z nějaké akce, kde jste vy ale nebyli. Oni skákají od příhody k příhodě, překřikují se, smějí se a vy nechápete. A pak vám řeknou něco jako "no, to bys tam musel být". Přesně stejný pocit mám z tohoto filmu, který vypadá, jako náhodně slepené scény z táborového seriálu. Bill Murray je výborný, je vidět, že ho to baví, že má verbální i fyzickou komiku zajetou z SNL a někde evidentně volnostylově improvizuje, ale zbytek herců a hereček vedle něj je vysloveně marný, nemluvě o tom, že některé postavy řeknou za celý film jednu, dvě věty.(6.11.2017)

 • - Keith Knight v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

 • - Matt Craven v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)