Rituál

• USA The Wicker Man (více)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

Sherty

Jako oddechovka se to dá ještě překousnout... ale osobně hodnotím tento snímek mezi méně zdařilé. Ono ani ty herecké výkony nedostojí očekávání. Cage bere v posledních letech kde jaké Béčko. 35% ()

ExecutorQ3 odpad!

Tak nevím nevím. Tímhle filmem si to u mě celkem slušně rozházel. Vím, že „každej musí nějak splácet hypotéku“, ale tohle bylo na můj žaludek až moc… Je teda pravda, že poznámka na obalu „Herecké výkony Vám naženou husí kůži“ měla docela pravdu. Jen ne takovým směrem, jak si to asi režisér filmu představoval. Herecké výkony rovny 0, na pohled více než směšné scény, předvídatelné a naprosto stupidní dialogy, … Už i „Bojiště země“ snad bylo lepší než tohle. Odpad! Nevím co říct víc. ()

hrabě_olaf

Rituál…no, to je potácející se Nicolas Cage po loukách a lesích (když mu dojdou síly půjčí si kolo), občas hystericky vykřikující a v závěru hynoucí… Původní záměr natočit dynamický remake se vůbec nezdařil – překombinovanost a zaroveň průhlednost děje je obrovská, nelogičnosti, chybějící atmosféra a gradace….to je Rituál. Za chuť tvůrců dílko dotočit - 11% ()

BadJoke

Cely film sa tvari ze na konci bude mat nejaku zavratnu pointu, ktora vas prinuti vyskocit na nohy a pustit si tento film odznovu (co by bola velka chyba). Po cely cas si zachovava nejake tajomno, ktore ani nie je temne, skor taky mishmash roznych zahadnych obrazkov, ktore dokopy neznamenaju nic. Cely film vyznieva tak...nijako. Asi tak ako Nicolas Cage v ulohe detektiva, ktory sa snazi byt strasne nad drsny. Pozera sa na neho trapne, a vobec, cely film bol strata casu ()

Eddy178

Zacalo sa to ako nejaka psychologicka drama kde hlanvy hrdina zazije nejaku tu stratu a ma vycitky. Pokracovalo to ako trochu nudna detektivka na Sekta ostrove . Ale ten koniec to bola parada. Dobrych 70% ()

vinceC

Bohužel, tentokrát Nicolas Cage obchodoval s nudou a slabým scénářem a se vším s čím vůbec obchodovat jde:( ()

Hall900

Nicolas Cage v nejlepší formě,s miliardovými dluhy.Kdo to neuvidí neuvěří.Animovaný remake by stál za to. :-) Nemůžu se zbavit dojmu že opravdu nikdo kdo se podílel na tvorbě filmu,neměl potuchy co vlastně natáčí.Děj se točí okolo opravdu špatně napsané postavy policisty hledajícího na jakémsi ostrově mimo civilizaci(a hranice mého chápání) svojí dceru kterou nikdy neviděl(měl ten film vůbec scénář??).Praktycky to vypadá následovně:prášky naládovaný Edward Malus se bezcílně hodinu čtyřicet potácí po kopcích ostrova a když náhodně potká domorodé čarodejnice,prohodí hlášku která by se dozajista uchytila i v béčkovém sci-fi filmu z padesátých let,čimž pokaždé automatycky vyvolá okolní salvu smíchu(mu he he!!).Pokud by se jednalo o volné pokračování Robot Monstera byla by to geniální imaginace.XD Poslední dvacetiminutovka se vymiká čemukoli co můžete v dané kategorii vidět.Nicolas Cage křičící,plačící,plný vzteku,pobíhající v kostýmu medvěda,tuny násilý na ženách a malých děvčátkách,včely,a zjištění jak se věci doopravdy mají vás opravdu porazí.Za tu ůžasnou podívanou jsem nedal ani korunu.Nestydím se za to.A pokud by mě za to někdo žaloval neváhal bych obratem žalovat tvůrce. ()

Tal_Rasha

Mne sa to páčilo. Celkom som to prezival. Pácila sa mi hlavne ta postava Nicolasa a hlevne koniec, celý čas sa mi to správanie tej jeho ex-snubenice nezdalo ale, az ten koniec ma dorazil. Hlavne sa mi páčilo to že to neskoncilo Happy Endom ako to v týchto amerických filmoch býva. Nechápem toto žalostne nízke hodnotenie. Pre mna 70% ()

Lucius.15

Jeden z mála filmů v hlavní roli s Nicolasem Cagem, který mi moc nesedl. V tomto mysteriózním thrilleru se toho podle mého názoru moc nedělo, alespoň ne natolik, aby to upoutalo moji pozornost. Nápad byl možná dobrý, ale provedení se nezdařilo tak, jak by mohlo. N. Cage zde běhá od ničeho k ničemu. Moje hodnocení : * ... ()

jarmil8 odpad!

Špatný film ve všech ohledech. Cage byl asi po celý film sjetý, LaBute nezvládá akční ani hororové scény... vlastně žádné scény, protože všichni herci tu nakonec vypadají nechtěně hloupě a k smíchu. Bohužel zklamala i zcela konvenční Badalamentiho hudba. ()

Rococo

Celou dobu jsem chtěl dát 3-4 hvězdičky, za docela povedený akční film, ale ten konec je prostě na prd. Pořád jsem čekal, že ho někdo zachrání... Už odjakživa prostě nemám rád filmy se špatným koncem. ()

milada008

To by jeden neřekl, co všechno je Cage ochoten natočit. Jediný pozitivum filmu bylo, že neseremed turbo uhořel a nekonal se žádný americký happy end. ()

schindler

,,TRUPEC MUSÍ ZEMŘÍT!!! TRUPEC MUSÍ ZEMŘIT"!!! Bože můj do čeho se to zase Nicolas Cage namočil, toto se fakt nepovedlo, ale má to jedno pozitivum a to, že další jeho film může být jenom lepší. Začátek je ještě akceptovatelný doufajíc, že přibývajícím časem bude líp, ale ouha. Místo, aby film gradoval, noří se do furt a furt větších sraček. Na DVD obale je výkřik nějakého recenzenta, cituji:,,Herecké výkony vám naženou husí kůři". Měl recht. ()

teseth odpad!

Zase něco co se naprosto nepovedlo. Remakovaný scénář, který se naplnil bezduchou břečkou keců a naprosto patetických dialogů, nelogických rozuzlení a trapných zápletek. Herecké výkony, za které by se styděli i ochotníci a to vše korunovala kamera, která tomu dala punc toho nejhorší co mohlo být natočeno. Mít takovou smůlu a natrefit na dva filmy tohoto typu jako jsou Gulliverovy cesty a Rituál ve dvou dnech můžu mít fakt jenom já. Brak brak brak. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti