Big Hit

Veľký záťah

Komedie / Akční / Thriller / Krimi

USA, 1998, 91 min

• Kaka

Tragicky hloupý film. Vtipný sice někdy je, ale je to spíše díky velké porci hlouposti, kterou tento kousek oplývá. Bohužel nejhorší je, že je tato jízda nefunkční i jako akční film. Svižnější scény jsou vyloženě k smíchu - absolutně nepřehledné, tragicky sestříhané, totálně zprasené. Snažil jsem se brát to s nadhledem, ale místy to bylo opravdu neúnosné. Neuvěřitelný sajrajt.(18.5.2008)

Komedie jako vyšitá. Spád to má dosti zdatný a vtipu na rozdávání. Parodie na akční filmečky tohoto typu. Úvodní akční scéna je nezapomenutelná. Transformátor transformátorů transformátorů je věcička, která je prostě dokonalá. "Melvin, pal, the hundred or so people you've murdered over the past five years probably have relatives that don't think too highly of you."(4.12.2008)

• Nin

Překvapivě špatný film. Kdyby mi někdo převyprávěl příběh, včetně popisů šílených postav a komických scén, tak čekám nějakej skvělej úlet. Jenže zpracování je strašný. Nepovedený casting (jediný Wahlberg je v pohodě), hrozně natočené, že potencioně vtipné vtipy jsou "on screen" naprosto nevtipné a pak desítky nelogičností a stupidit, které i s koňskou dávkou nadhledu zůstávají pořád stupiditami. Je vidět, o co se film pokouší (o cool akční střelenou komedii), a o to tragičtější je sledovat, jak se mu to naprosto nedaří. (4/10)(2.8.2008)

Mierne nadpriemerná akčná komédia, ktorá má jednu chybu - nerežíroval ju John Woo (namiesto toho je v titulkoch uvedený ako executive producer). I keď sa ho Wong snaží v niektorých (väčšinou akčných) scénach napodobňovať, príliš sa mu to nedarí a celkovo to pôsobí dojmom lacnej kópie Johna Woo. Osobne mám radšej originály ako kópie...(23.7.2006)

Řekněte Asiatovi, který celý život točí doma, že má jen jednu jedinou šanci ... a on vám za mrzký peníz předvede nezapomenutelnou galashow. O to cennější, že vyskočí i nějaká ta kozička, s mrtvolami se pohazuje v pytlích a finále s nezničitelnou károu v lese je opravdu neopakovatelné. A taky nej film Marka Wahlberga.(12.12.2010)

• - Na soundtracku k filmu je mj. píseň "Don´t Sleep", kterou rapuje Mark Wahlberg. (5150)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38. (Zdroj: ČSFD.cz)