Big Hit

The Big Hit

Veľký záťah

Komedie / Akční / Thriller / Krimi

USA, 1998, 91 min

Pěkná ujetá akční komedie, u které jsem se celkem pěkně pobavil. Film, který prostě odsypává, žádné zbytečné natahování. Spousta akce, spousta vtipu, taková zábavná jednohubka. A proč se vlastně divit, když v tom má prsty J. Woo a W. Snipes. Parta kamarádíčků unesou dívku významnému bossovi. Vše se ale zvrtne a z doteď velkých kamarádů se stávají soupeři na život a na smrt. Mark Wahlberg válí. Vlastně celá parta byla sympaticky metrosexuální.(23.7.2016)

• Kaka

Tragicky hloupý film. Vtipný sice někdy je, ale je to spíše díky velké porci hlouposti, kterou tento kousek oplývá. Bohužel nejhorší je, že je tato jízda nefunkční i jako akční film. Svižnější scény jsou vyloženě k smíchu - absolutně nepřehledné, tragicky sestříhané, totálně zprasené. Snažil jsem se brát to s nadhledem, ale místy to bylo opravdu neúnosné. Neuvěřitelný sajrajt.(18.5.2008)

Úplná šialenosť. V produkcii Johna Woo a Wesley Snipesa vznikla kombinácia Hongkongského akčňáku a sitcomu, v ktorej občas neveríte, na čo vlastne pozeráte. Melvin Smiley (Mark Whalberg) je zabijak trpiaci depresiami z toho, že môže existovať človek, ktorý ho nemá rád. Má problémy so snúbenicou, milenkou, bývalí kolegovia mu idú po krku a navyše musí vrátiť do videopožičovne videokazetu s filmom King Kong Žije. Obrovské množstvo absurdných scén v drvivom tempe si buď zamilujete, alebo znenávidíte. Ale chladným vás určite nenechajú. vrcholne zábavný mix hongkongu a hollywoodu.vynikajúci film ktorý sa bohvie prečo nestal slávnym.Keď naňho náhodou narazíte nenechajte si ujsť.9/10(23.5.2003)

Pro milovníky akčních komedií hotové hody. Scénář narvaný humorem a akcí. Scény z rodiného oběda(Elliot Gould je tady dokonalý), či ve vidopujčovně mají neskutečnně kultovní potenciál. Navíc celý film má dobře udělané akční scény, s perfektním mixem přijatelné brutality a nadsázky (to platí hlavně u úvodní akce nájemných vrahů). Navíc vrah-dobrák až na kost co ho každý obírá až na kost v podáni mladého Marka Wahlberga je sympaťák a držet mu palce jde samo. A ta mladá Japonka.....olaláááá. Vřele doporučuji.(24.4.2007)

Komedie jako vyšitá. Spád to má dosti zdatný a vtipu na rozdávání. Parodie na akční filmečky tohoto typu. Úvodní akční scéna je nezapomenutelná. Transformátor transformátorů transformátorů je věcička, která je prostě dokonalá. "Melvin, pal, the hundred or so people you've murdered over the past five years probably have relatives that don't think too highly of you."(4.12.2008)

• - Na soundtracku k filmu je mj. píseň "Don´t Sleep", kterou rapuje Mark Wahlberg. (5150)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38. (Zdroj: ČSFD.cz)