Hvězdná srážka

• Itálie Scontri stellari oltre la terza dimensione (více)

Z trestanecké planety jsou propuštěni vesmírní pašeráci Akton a Stella Star (Caroline Munro). Sám Císař je omilostnil, aby se vydali na nebezpečnou cestu - mají vypátrat úkryt zlotřilého vévody Zarth Arna a najít loď ve které ztroskotal jediný císařův syn (David Hasselhoff). V doprovodu šéfa galaktické policie Thora a robota Ella navštěvují planetu amazonek, planetu ledu a planetu neandrtálců, zatímco se schyluje k rozhodujícímu střetu mezi Císařem a Zarth Arnem... Svérázný příspěvek italské kinematografie k žánru space opery volně kopíruje scénář Hvězdných válek Nové nadějě, ne však jejich technické provedení a tak vyznívá značně béčkovitě a roztomile naivně. (Ertai)

blackJag

"OSUD GALAXIE JE VE VAŠICH RUKOU" Trashová estetika rádoby soft erotické produkce, ve které hlavní hrdinka pod jménem Stella Star pobíhá a bojuje s celulitidou posázenou zadnicí ve vesmírných plavkách (nejvýraznější z tohoto misogynního nazírání ženských postav v kosmu byla, a vždy bude, BARBARELLA, jež ostatně je, jako tato o 10 let starší záležitost, také italskou koprodukcí), po boku s bagoidní vědmou Aktonem a s hodně chatrnou trikovou složkou za zády. Primitivní zadní projekce, překládání obrazů, roztřesené miniatury a políčková animace (Harryhausen by se smál na celé kolo), mají zde naprosto vyrovnaný poměr, jen jejich kloubení je mírně řečeno těžkopádné. K tomu připočtěte účast Christophera Plummera s ježíšovským výrazem v roli císaře, rozkývaného kudrnatého mameluka Hasselhoffa jako jeho syna, hláškujícího robota ("JE CHVÍLE PRO TROCHU ROBOTÍHO ŠOVINISMU") nebo nezbytnou ukázku šermířského umění se světelným mečem a máte tu šlehu edwoodovské stylizace, nad kterou se v případě správného omezení zdravého vkusu můžete krásně pobavit. Ital Luigi Cozzi je prostě něco jako Albert Puyn, jen toho nenatočil tolik, dnes už ani netočí a hlavně nezískal takový “věhlas“ jako jeho americký kolega… Bez nadsázky nejlepším prvkem filmu je hudba Johna Barryho, která i v případě nemilosrdného divákova soudu musí film zachránit ode dna. 50% ()

Luksa

Hodně špatné až směšné sci-fi béčko s mizernými triky, herci a hodně hloupým scénářem. Ty dvě hvězdičky jsou z nostalgie (fakt se mi to jako capartovi líbilo!) a za náááádhernou hudbu Johna Barryho. ()

Pucimka

Smích, spánek, smích, spánek... Výborné dialogy, úžasný David Hasselhoff, sexy oblečky Amazonek, okouzlující opálený úsměv Aktona, úchvatný vesmír. To vše si zaslouží jednu hvězdičku. Plus jednu za krásnou Caroline Munro. ()

Ironfood

Pokus přiživit se na Hvězdných válkách a zároveň ohrozit Eda Wooda na pozici nejhoršího režiséra všech dob. Bohužel je to příliš roztahané, takže to nemá tu správnou zábavnost špatných filmů. Některé dílčí věci nicméně pobavily, zejména vesmírná torpéda s lidskou posádkou, která snímku zajistila druhou hvězdičku. ()

lewwin

Další z výborných komedií. Pokud si tento skvost navíc vychutnáte v kině a se simultánním dabingem (jak poznamenal jeden z diváků: "No ty vole. Je to se simultánním dabingem, kterej významě zvyšuje atmošku), budete se skvěle bavit. David je příšernej. A nejen on. ()

misstake

Jak mi mohl takový film tak dlouho unikat? David Hasselhoff se světelným mečem? Star Wars zkřížený s Barbarellou a Turkish Star Wars. V roce 2022 snad ještě zábavnější než v době vzniku 1978. ()

Angelino

Žáner sci-fi z konca 70 rokov naznačuje vizuál veľmi zlej počítačovej hry na ATARI. Béčková kategória zasa naznačuje výkony hercov a hĺbku príbehu. No pustite to v kine kde presne toto ľudia v polnočnej projekcii očakávajú (áno, LFŠ 09). Potlesk a pískot, ktorý sa prehnal sálou keď sa prvý krát na scéne objavuje David Hasselhof prebral aj spiacich a celá scenéria bola dotvorená simultánnym dabingom do slúchadiel. No nechajte si niečo také ujsť. Len by som vážne rozmýšľal o zaradení do kategórie paródií. Toto nikto vážne myslieť nemohol :-) ()

TERRORDROME

Úžasne stupídne vesmírne dobrodružstvo bez hlavy, päty aj ostatných častí tela. Slobodu celého vesmíru ohrozuje diabolsky sa rehotajúci zlosyn s vyzážou černokňažníka z divadenej hry a pomôcť môžu len neohrozený kozmický dobrodruhovia . Nadprirodzenými schopnosťami a vyfúkaným három obdarený, priblblo sa usmievajúci hipisácky pako a jeho v bikinách odená kolegyňa Stella Star sa vrhajú po hlave do každej akcie za asistencie hláškujúceho robota, čo je zároveń najväčší sympaťák filmu ( "som šovinistický robot" ) a bojujú na rôznych planétach proti amazonkám či neandertálcom. Triky sa vzhľadom na rok výroby a taliansku produkciu dajú zniesť, najviac ma rozosmiala tá srandovne rozpohybovaná, nemohúcne sa potácajúca obria robotická ženština s mečom na planéte amazoniek. Rovnako zábavne blbé je aj to keď imperiálny vojaci ( tí dobrý ) dobíjajú vesmírnu základňu v tvare ruky tak že sa do nej nechávajú vystreliť v torpédach rovno cez okná. Rozbité okno vo vesmíre nie je podľa talianov žiadny problém, nejaký ten vesmírny prievan tu nikto nerieši. Ako bonus sa tu vcelku bez úžitku popromenáduje David hasselhoff a dokonca príde aj na sveteľný meč. No a keď ten srandistický robot vyskočí do vesmíru s výkrikom "ííííííhááááá", tak nie je čo riešiť a len so podľa možností užívať tú kravinu. ()

Jacek odpad!

Distribuováno pod názvem "Hvězdná srážka", přičemž kvalita filmu - je to jeden z bezkonkurenčně nejhorších snímků, které jsem kdy viděl - vede k překřtění té úžasné blitky na (bez pardónu) "Hvězdnou sračku" ("Star Trash"). Z pohledu milovníka běsů ovšem perla - dokonale příšerná věc. Takže - do boje, mí golemové! ()

krvavamera

Taky se vám zdálo, že Hvězdné války jsou málo sexy, že hrdinové nejsou dost opálení, že se málo usmívají a že vesmír není dost barevný? Pak je tu pro vás Hvězdná srážka! Místy vtipné, ale spíš trapné/úsměvné, s nějakou výstavbou příběhu či charakterů a kauzalitou si netřeba lámat hlavu, hlavně, že to odsejpá! (Ehm, o tricích a hudbě udělejme-to-jako-Williams-ale-aby-to-nebylo-poznat-jenom-aby-to-znělo-hodně-podobně-a-co-nejvic-pompézně raději pomlčím.) Nejvíc se asi budete jako já bavit tím, že budete odhalovat, které všechny slavné snímky se tímhle filmem "nechaly inspirovat" - a že tato hutná kaše vydala na několik skvělých scifek! :DD Dlouho jsem si myslela, že nekonečně dlouhé nohy / hluboké výstřihy a pobíhání po vesmíru Stelly Star nic nepřebije, dokud se na scéně neobjevil imperátorův onlyson - na Davida Hasselhoffa pobýhajícího se světelným mečem nemá ani Barbarella. Vesele naivní šok, který by mě bavil tak do deseti let věku - a věřím tomu, že hodně. Rozkošné. Zábavné. Sexy. (Pobřežní hlídka + Nástrahy velkoměsta + Hvězdné války + Flash Gordon) ()

Blue.Shark

Totálně naivní béčko, u kterého se s chutí zasměje úplně každý. Nemá to hlavu ani patu, ale je to tak špatné, až je to vtipné. A přece jen je to jeden z prvních filmů, kde se objevil David Hasselhoff. ()

arcticsky

Pološílená sci-fi. Zaujmou jen pornooblečky hlavní hrdinky a Amazonek ( pro zajímavost - pobřežní místo setkání s Amazonkami silně připomíná místo slavné finální scény Planety opic - že by?). Jediná jakžtakž vtipná scéna je s neandrtálci, kde je bizár doplněn odhalením masky pod kterou se nachází...chvíle napětí...sám David  Hasselhoff! ()

Israha

No, ty vzpomínky, které jsem na Hvězdnou srážku měl z dob dětství a videopůjčoven, byly až moc shovívavé, tenkrát mě to bavilo nějak víc. Spoře oděná Caroline Munroe a hláškující robot mi v paměti neutkvěli, (přeci jen jde o záležitosti, co školou povinné dítě úplně nedocení), stejně tak jsem se nedokázal bavit nad tím šíleně okatým vykrádáním Star Wars; naproti tomu příběh, akce a efekty dokázaly dětskou mysl zaujmout více, než byl jejich reálný potenciál :/. První půlka je i z dnešního úhlu pohledu ještě docela fajn, to bláznivé střídání lokací bez jakéhokoliv smyslu a logiky má prizmatem trashové pokleslosti něco do sebe...co se ale součástí děje stane Hasselhoffova postava, nastává všeobecná a dost zmatená nuda, ze které se jakoby zcela vytratilo to kouzlo naivity, prolínající se s nadsázkou, a zůstalo jen to první. ()

Psycho.R odpad!

Dá se říci, že český název byl vymyšlen, aby v divácích vzbudil asociaci k alternativě Hvězdná srač.... A je to vlastně takový bonus. Že jde o vykrádačku o rok starší Nové naděje je jasné, Darth Vader je tu ultimátní homosexuální tlusťoch v sado maso oblečku, který se ďábelsky směje jak postavička z animované grotesky. David Hasselhoff vypadá, že si nemůže vzpomenout kde zapakovat Kitta a hlavní dvě postavičky se nedají popsat, to se musí vidět. A abych na to nezapomněl, jejich přítel robot, to je undergroud :D. Takže nulu dávám z toho důvodu, že je to tak špatné, že je to sranda sledovat. ()