Úkladná vražda

Mini's First Time

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2006, 88 min

• godspeed

jestli by se dalo o filmu vůbec říct " chybí mu koule, je bezpohlavní", tak tenhle kousek je jasný adept na vítěze eunuchligy. nebo by také dalo říct, film nemastný neslaný, pokud chce být člověk opravdu velmi velmi zdvořilý. jestli bylo cílem filmu nevyvolat v divákovi jedinou emoci, tak u mne se to povedlo na výtečnou.(15.2.2009)

Rád bych začal tím, že ani po tomto filmu nevím co si mám myslet o A.Baldwinovi. Jestli je herec dobrý, nebo jestli neumí hrát vůbec. Schválně jsem se na něj zaměřil a prostě opět jsem na hranici :D třeba až konečně mrknu na Shadow, tak se rozhodnu. Moss, Wilson, Goldblum - dobré herecké výkony, Jeff a jeho giga uši :D Poslední si nechám na paškál hlavní postavu mladé nevlastní dcery, která je opravdu "zákeřná sviňe", nicméně herečka sice dobrý výkon, ale jinak už jen díky vzhledu a čemusi co dokážu popsat asi až po druhém shlédnutí (což se bohužel nestane) bych NIKDY kvůli takové young rašpli svou manželku nezabil. Dabing opět zabil, některé dialogy se cítí člověk fakt trapně :) No myslím, že na večerní kouknutí v pohodě, zlatý průměr 50/100 PS.: opět abnormálně dementní překlad názvu filmu, ale asi sme si už zvykli viďte :D celkem mazec hodit úkladná vražda ,když ten detektiv začne čenichat ihned a nakonec se ukáže ,že to celý posrali tu vraždu ,kdyz zapli motor a hned ji tam dali do toho auta (nedokázala by to ,když byla v bezvědomí určitou dobu). Nevím, jak je těžké napsat scénář a dohledávat potom logické chyby ,ale toto mě u filmu,kde hrají tak znamí herci a tváří se jako vážné drama/thriller vyloženě vytáčí.(21.9.2011)

• Enšpígl

Všechny trumfy filmu jsou hned na začátku. Spočívají v tom, že matka obtáhne nějakýho svýho náhodně zbalenýho nabíječe v posteli svý dcerunky a ta zase uleví svému nevlastnímu tatínkovi. Pak už je to jen rutina viděná mnohokrát a většinou lépe, ve stylu umím každýho ojebat a taky umím s každým vyjebat. Jinak bych si dovolil ještě mírně zchladit potencionální diváky z řad mužského rodu, pokud čekáte, jak bývá v těchto filmech zvykem, alespoň hezkou sexy kočku musím vás zklamat, hlavní hrdinka je mírně tlustá, s tunou make-upu na ksichtě, šestnáctiltá kráva romského původu /nic proti zdejší menšině /. Navíc pointa filmu je až směšně průhledná, já jí odhallil v ten okamžik, jak seděla se svým otčínem v tom autě. Schválně napište, při jaké scéně jste to odhalili vy, ať zjistímte, kdo z nás to odhalil dřív !(3.11.2007)

Jelikož sem se celkem nudila, tak se rozhodla, že na to kouknu. No, a zjistila sem, že už sem to kdysi viděla...snímek je nic moc, závěr vás taky ničím nepřekvapí (a to ani napoprvé), ale Nikki je neskutečná rozhoďnožka a taky pěkná mrcha a to mám ráda! :-) Sice sem ji v ničem jiným hrát neviděla a nemyslím, že je až zase tak krásná a úžasná, ale tahle role ji sedla! Tak já bych se asi taky s Alecem "pobavila" (na svůj věk je to celkem fešák! ;-)) No a "Trinity" tady ve zcela jiné roli - mě celkem pobavila (hlavně scéna u maséra, šukálisty! :-D) Jak říkám, snímek celkově nic moc, ale celkem dobré herecké obsazení a sem tam nějaká perverznost (píchat nevlastního tatíka už je teda asi běžnou záležitostí a ne perverzností...), ale nakonec je z toho pro mě slušnej malinkej nadprůměr.(17.6.2010)

• Morholt

Dcerunka a nevlastní tatík se chtějí zbavit věčně ožralé matky, aby si mohli užívat společný život. Unylé a nudné zpracování nijak zvlášť originální zápletky, které vynikalo pouze ve dvou věcech. Tou první je dekolt Carrie Anne-Moss, která k mému vzteku zatvrzele odmítá jeho odhalení a tady je jasné, že by se bylo na co dívat. No a za druhé je to rvačka mezi Baldwinem a Goldblumem, která by za normálních okolností asi tolik nenadchla, ale v téhle šedi to byl paprsek naděje. Možná by to bylo o něčem jiném, kdyby v hlavní roli nebyla nesympatická kikina, které přejete mučivou smrt takřka od začátku. Takhle je to jen za slabých 30%.(27.5.2014)