Úkladná vražda

Mini's First Time

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2006, 88 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +příběh, kvalitní herecké výkony, Nikki Reed, pěkně se na to (na ni) kouká, závěr -je to možná zbyčečně krátké, závěr není špatný, ale je trošičku urychlený, vadila mi Carrie-Anne Moss, přišlo mi, že přehrává/// Film sice stojí na známé zápletnce, ale tentokrát je zpracovaná kvlitně a s nadhledem. Film mě hodně bavil. To co se v něm odehrávalo se mi hodně líbilo. Největší dík patří hercům. (Alec Baldwin, Luke Wilson). Nechybý tady napětí, mrazení, očekávání jak to dopadne. Přitom děj slušně odsýpá, nějaká nuda se tu ani nevyskytuje. Tenhle film jsem si užil a řekl bych, že Nikki Reed se na thle roli pěkné mrchy dost dobře hodí. Rozhodně jim budete fandit./// Celkem 79%///(25.11.2008)

• josieaddms

Tak já nevím, mě takovéhle filmy neberou. Spíš to rozděluji na to, které mě víc naštvali, a které méně. Tenhle sice více méně nemá pointu, je poněkud zhysterizovaný, přemrštěný a smírným sklonem do trapnosti, ale místy se mi zdá docela zábavný. O hrozné matce a ještě horší dcerunce, s báječným otčímem, a s úžasnými mužskými a ženskými okolo. Zase, nebudeme se tvářit že jsou všichni hodní a skvělí. Nevadí mi že je to film o hnusných, zlých, vypočítavých sviních, protože takových je konec konců dost. Spíš mě vadí celý ten úhel pohledu filmu - proč nám to vlastně ukazují? Jinak rozhodně se nehodlám do osob ve filmu navážet jako tady uživatel Enšpígl. Nevím jestli chtěl být vtipný, ale já se moc nesmála. Celkově z toho člověk měl takový pocit neupřímnosti a nucení se do něčeho nepřirozeného. Tak nějak se to asi nepovedlo. Jeff Goldblum jako vilný soused, a Carrie-Anne Moss jako promiskuitní alkoholička byli samozřejmě báječní. Ovšem o zbytku moc nevím co si mám myslet.(2.7.2012)

Úkladná vražda je pro mě v mnoha ohledech podařený thriller a slovo thriller se zde zdráhám použít protože pod pojmem thriller si představuji film plný napětí, brutality a krve. Ani jedním však tento snímek nedisponuje a přesto mě zaujal. Více pojednává o nesourodé milenecké dvojici, která spáchá zločin a myslí si že na to nikdy nikdo nepřijde. To by tu ovšem nesměl být neuvěřitelně otravný vyšetřovatel, v neodolatelném podání Luka Wilsona, který vypečené dvojici ani trochu nevěří a tuší že se nejednalo o sebevraždu ale o vraždu. I další herci jsou neméně skvělí. Neskutečně namyšlená, sebevědomá Nikki Reedová je ta správná mrcha, které se dá věřit, že dokáže zničit každého muže, který padne do jejích osidel a Alec Baldwin snad nebyl nikdy přesvědčivější a nakonec na svou důvěřivost doplatí. Pro mě zajímavý skoro thriller, který mě svým pojetím překvapil.(16.2.2009)

Od takového slibného hereckého obsazení jsem po pravdě řečeno očekávala mnohem více, ale nic hercům samozřejmě zazlívat nechci a ani nemůžu. Byla to chyba scénáře. Nejlepší na celém filmu byly myšlenkové pochody té holky. Bylo nad slunce jasné, že pan podnikatel dá přednost mladší. Z matky se totiž postupně stávala troska, která holduje alkoholu a i kokainu. Chlap jako nepozná, že má v posteli svou nevlastní dceru?(5.10.2011)

• Morholt

Dcerunka a nevlastní tatík se chtějí zbavit věčně ožralé matky, aby si mohli užívat společný život. Unylé a nudné zpracování nijak zvlášť originální zápletky, které vynikalo pouze ve dvou věcech. Tou první je dekolt Carrie Anne-Moss, která k mému vzteku zatvrzele odmítá jeho odhalení a tady je jasné, že by se bylo na co dívat. No a za druhé je to rvačka mezi Baldwinem a Goldblumem, která by za normálních okolností asi tolik nenadchla, ale v téhle šedi to byl paprsek naděje. Možná by to bylo o něčem jiném, kdyby v hlavní roli nebyla nesympatická kikina, které přejete mučivou smrt takřka od začátku. Takhle je to jen za slabých 30%.(27.5.2014)