Na počátku 40. let věřili nacisté, že okultismus skrývá tajemství věčného života… Projekt profesora Wirtha zatáhl nevinné lidi do smrtonosné hry. Po několika desetiletích se na stopu podivného experimentu dostávají dva bratři. Netuší ovšem, jak děsivé věci skrývá minulost. Jejich pátrání se brzy změní v boj o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Bobik9

Tak za prvé se skutečně jedná o strašlivou kravinu. Za druhé, a to je důležitější, se jedná o dosti zábavnou kravinu. Joel Schumacher určitě udělal lepší filmy, ale určitě i horší. Tady se jedná o svižný, akční a relativně napínavý snímek, který totálně nedává smysl a jeho zápletka je vskutku k smíchu. Kdybych si myslel, že to Schumacher myslí vážně, tak to asi ohodnotím jinak, ale vzhledem k tomu, že tomu nevěřím, tak jsem nadmíru spokojený. Výborné herecké obsazení se nedá nezmínit. Purcell, Cavill, Fassenberg, Booth, Collins a Miller, kterého jsem bohužel nepostřehl. Je to blbost, to ano, ale pod 50% si to nezaslouží. ()

Phietros

Zas taková tragédie to nebyla, maximálně obrovské zklamání! Začátek hodně slibnej, ale pak to šlo celé s kopce, hlavně po doražení bratrů na farmu! Ale jako béčkový mysterák na večer bez přemýšlení to stačí! Nebudu říkat že je to průměr protože vím o lepších. Na druhou stranu nemůžu říct ani odpad, nebo nekoukejte na to, jelikož to za shlédnutí stojí! 48% ()

zdenny

Tento film měl dvě úrovně. Mysteriózně-mystickou, která se pak zvrhla v horrorový thriller. Přiznávám, že ta první úroveň se mi líbila víc, ale bylo jí věnováno podstatně méně než té druhé, která byla pro tvůrce důležitější. Takže úvod filmu byla jen taková vábnička. Jenže já jsem do toho šel s tím, že uvidím horror a toho se mi dostalo. I když spíš bych to nazval již výše zmíněným horrorovým thrillerem než čistě horrorem. Na rozdíl např. od filmu "Jeepers Creeper" měla zde postava totálního zabijáka logické opodstatnění, zahalené v hávu tajné nacistické minulosti. Ostatní samozřejmě již byla značná fantazie, ale i o tom horrory jsou. Navíc se mi film líbil jak po vizuální, tak i po hudební stránce. Velice efektní byl útok koně v domě a i postava hlavního záporáka vypadala vizuálně velice slušně. Navíc vše bylo neustále v pohybu, každá postava měla neustále něco na práci, nic nestagnovalo, takže i divák byl tímto tempem unešen a v některých situacích byl opravdu napnut. Mému hodnocení by se hodily i tři hvězdy. Jenže já jsem si tento film fakt celkem slušně užil. PS: Celkem šokující bylo zjištění na závěr, že v poměrně úzkém okruhu existuje ještě dalších osm bestií. Navíc byla jasně nastíněna "dvojka", kdy mladší z bratrů se vydá na cestu lovce oněch bestií, kdežto bratr starší zřejmě stane na straně zla. PS: Celou dobu mě něco trápilo, takže po +týdnu snižuji hodnocení na tři hvězdy, protože si myslím, že tak je to spravedlivé. ()

ghatos

Není to nic extra, ale nezklamalo to. Chápu, že režisér to postavil na akci, leč je to na úkor atmosféry. Ta není tak silná, flashbacky by vytvořili hustější atmosféru. Potenciál byl na to zde slušný. Zklamáním je doplňující námět - "bratr v armádě, který se stal v Iráku hrdinou". To si mohl Joel Schumacher odpustit. Herečka co ztvárnila hlavní ženskou roli selhala. Naštěstí to vyvažuje hlavní hnusák. Je to idealista, co věří ve vědecký okultismus :) . ()

mrx.friend

Tři hvězdy jenom za to, že to nebyla taková nuda a dalo se to přežít díky akci, jinak děravý příběh plný logických hovadin (dva roky pohřešovaný bratr se zčistajasna objeví, ten druhý se ho prakticky ani neptá, kde byl, co se mu stalo, ale ihned se řídí jeho pokyny sehnat kupu zbraní a vyrazit s ním na odvetu, aniž by věděl, do čeho jde, co za bubáka to před nimi stojí). Říká se, že když dáte Joelovi nízký rozpočet, udělá vám ve výsledku megafilm, když vysoký, tak sračku. Tady ten rozpočet zřejmě velký nebyl, a sračka to je, tak co se stalo...? Už aby tu byl chystaný projekt Twelve s Kieferem Sutherlandem, který bezpochyby zase zaboduje a napraví Schumacherovi reputaci... :) ()

klima777

Kdyby se Blood Creek netočil kolem nacismu a okultismu, řekla bych, že se jedná o takový příjemný rodinný film s hezky otevřeným koncem... Škoda, že celkem vydařená atmosféra je narušována okamžiky, jež jako by vypadly z (třetího?) oka Neprůstřelného mnicha. Příště více podprahového děsu (např. scéna s papouškem byla hrozivá) a méně výletů do hájemství comixové estetiky, prosím. 2,5*. Zároveň mám velmi neodbytný pocit: Dám-li 3 hvězdy, bude to moc a pokud jen 2, bude to nespravedlivé... A nejen proto, že Blood Creek se snažil o jakési závažné sdělení, leč tvůrci zvolili poněkud neadekvátní formu. V případě 23 mysteriózní skoro-drama morfovalo v tuctovou detektivku; co se týká Krvavého potoka, karty byly od začátku rozdány poctivě, divák se mohl cítit zklamán (což se mě netýká), ale nikoliv podveden. ()

Guzo

Nebudu tu psát, jak je Joel Schumacher rozporuplný režisér, radši se rovnou dám do hodnocení Town Creek. "Drama" v popisu filmu je zastoupeno během prvních pár minut, které jsou příšerně nudné a mohly by být natočeny stokrát lépe, Už jsem si říkal, na jakou kravinu se to zase koukám. Nicméně po nudném úvodu se film pomulu rozjíždí a ke konci je to spíš trošku akčnější horor, nic na přemýšlení, ale bavil jsem se docela dobře. Hlavní záporák je alespoň trošku odlišný od ostatních (záporáků, ne hlavních hrdinů) a nacistický okultismus taky není v každém druhém hororu. Vlastně, co si tak vzpomínám, byl jen v Bunkru a při tomto porovnání je na tom určitě Town Creek lépe.. ()

JohnSmith

Superman vs Magneto. Jen vtipná narážka. Horor o nacistickém zombie v Americe. No žádná hitparáda a těžký podprůměr. ()

zolo23

Ale ano,pozerať sa na to dalo, ale určite je to najhorší počin J. Schumachera. Neviem čo ho donútilo natočiť takýto druh filmu... Treba určite pochváliť vizuálne efekty a to, že dej pekne rýchlo odsýpal bez jedinej hluchej minúty. 5/10. ()

The Viper

Film má velmi rychlý spád a proto se nestačíme ani začít nudit. Nacistický zabiják puštěn ze řetězu a proto je zde Dominic Purcell a Henry Cavill aby bestii zabili a poslali do samotných pekel. Strhující atmosféra a sice jednoduchý, leč efektivní příběh navozuje filmu perfektní korunu a proto si zaslouží vysoké hodnocení._70% ()

sedm.1

Joela Schumachera mám jako režiséra moc rád, natočil několik opravdu perfektních, až nezapomenutelných bijáků (viz 8mm), připsal si i pár opravdových škraloupů, též nezapomenutelných (viz Batman a Robin), a tak jsem byl moc zvědavý, do jaké skupiny se zařadí s Krvavým potokem, zvlášť s ohledem na to, že čistokrevný horor si ještě nevyzkoušel. No a dopadlo to nad očekávání dobře. A v první řadě musím konstatovat, že horor s tak kulervoucím spádem jsem už dlouho neviděl. Ta necelá hodinka a půl měla vážně neskutečné grády,od prvních minut se najelo na ostré tempo a postupně ještě navyšovalo obrátky, zkrátka Krvavý potok je jeden velký tobogán událostí, které fakt baví . Se samotnou kvalitou zápletky je to pak už sice horší, nicméně není příliš tuctová, má napětí a slušnou atmosféru a i postavy a jejich představitelé jsou charismačtí a mají ve filmu co říct. Trochu hůř je na tom Krvavý potok s efekty, kterých je zvlášť ke konci poměrně hodně, ale jejich kvalita je dost kolísavá, nicméně pořád dostačující a párkrát se i docela slušně přitlačilo fajnově na pilu. Já jsem zkrátka ze Schumacherova hororového pokusu poměrně nadšen, má to sice celé spíš béčkové parametry s hodně jednoduchým dějem, ale přesto funguje nadprůměrně zábavným a chvílemi až strhujícím dojmem. ()

pavcas

Kombinace toho nejblbějšího scénáře, zápletky a hereckých výkonů, které nezachránilo ani hvězdný obsazení. Nechápu jak na tohle Michael Fassbender nebo Henry Cavill mohli kejvnout, možná si přečetli jen jméno režiséra a zbytek neřešili. Děsná slátanina a to jsem toho viděla hodně... ()

iXtr3m3

Slabšie, ako by som čakal. Pozrel som to kedysi kvôli sympatickému obsadeniu na čele s ešte nie až tak známym Cavillom ale aj Fassbenderom a Purcellom. Žiaľ slabota a na to, kto to točil, tak dovi dopo. Na druhú stranu, hodnotím to späťne, lebo som film nevidel 12 rokov, takže som možno až príliš prísny. Technicky to bolo slušné, ale čakal by som viac gore scén. ()

AngiS odpad!

No já vám dám mysteriozní hororovej film, že ste to neviděli. Tohle byla ale brutální slátanina. Fascinující byla část, kdy tomu psychopatovi začlo rašit na čele třetí oko, svlíknul se jak had a hodil se do imiče Lorda Voldemorta. O části, kdy z pěti bodů na mapě nějak záhadně dokázali vytvořit svastiku ani nemluvě.. No tak.. už nikdy více. NIKDY, NIKDY NIKDY. ()

Holina

Schumacher, kterého jsem se většinou zastával, se zřejmě dočista zbláznil a vypustil do světa plitkou a bezduchou sračku o... o... o ničem. Je to jako film od Winorskiho jenom voňavější. Chvílemi mi to připomínalo seriál Lovci duchů. A ať je ten seriál jakýkoliv pro tenhle film to není dobrá vizitka. ()

vorenus

Ten člověk za kamerou se snad zbláznil!Nemůžu uvěřit, že stvořil Telefonní budku a Volný pád.I obsazení lákalo toho, kdo je seriálový fanda, ale tohle jsem si nezasloužil.Všechny varuji po první půlhodině VYPNOUT.A ten otevřenej konec.To snad plánovali dvojku? ()

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)