Tripp (Matthew McConaughey) není ani v pětatřiceti letech ochotný vyletět z rodného hnízda. Jeho zoufalým rodičům ale právě došla trpělivost. Domluví se proto s rozkošnou Paulou (Sarah Jessica Parker), která má chytrý plán jak jejich synáčka konečně postavit na vlastní nohy. Taková je výchozí situace romantické komedie režiséra Toma Deye (Showtime, Rytíři ze Šanghaje) a zároveň nový trend, který se začal šířit mezi svobodnými třicátníky po celém světě. "Proč by se měl Tripp stěhovat od rodičů, když mu u nich nic nechybí, ve svém pokoji má všechno, co potřebuje k životu, a máma mu pere špinavé prádlo?" říká McConaughey. Jeho pohled na svět se změní, když potká Paulu, která ve všech směrech splňuje parametry ideální ženy. Až na to, že se jedná o profesionální konzultantku, která Trippa sbalí jen proto, aby ho vyhnala od rodičů. Jenže co se stane, když se do své oběti zamiluje? Matthew McConaughey (Sahara, Jak ztratit kluka v 10 dnech), kterého prestižní časopis People zvolil nejpřitažlivějším mužem na světě, sice nevypadá jako typický maminčin mazánek, ale díky zkušenému scenáristickému duu pohodlnosti jeho postavy snadno uvěříte. Ostatně stejně jako celému příběhu, který má na první pohled rozměry standardní romantické komedie, a přesto je velmi originální. "Lemra líná má velmi klasický rozjezd ve stylu komedií Billyho Wildera, kdy je ústřední romance postavená na podvodu. Sbližování a rozchody jejích hrdinů mají ale docela dramatické a závažnější podtóny, než je u podobných komedií obvyklé," říká režisér Tom Dey. Skvělé vedlejší postavy (asociální Paulina kamarádka, excentričtí Trippovi rodiče nebo jeho potrhlí kamarádi) se ale starají o to, že se ani ve vážných chvílích nepřestanete smát. Kromě "nejpřitažlivějšího chlapa na světě" a hvězdy seriálu Sex ve městě Sarrah Jessiky Parker se v Lemře líné objeví i Kathy Bates, držitelka Oscara za film Misery nechce zemřít, Zooey Deschanel (Stopařův průvodce po Galaxii) nebo Stephen Tobolowsky (Garfield). (oficiální text distributora)

Zrzavakocka

v roce 2006 kd\ž to přislo tak se je to jevilo jako spravna komedie bohuzel v dnesni dobe tvrda realita spratkove mladi nechtej z baraku ()

Bruce0659

Typická romantická komédia s McConaughey. Záver je väčšine divákov jasný už na začiatku. Ale zvoliť si tento film ku vareniu nedelňajšieho obeda je ideálne. Téma o synovi, ktorý býva u rodičov ešte vo veku 35 rokov nie je zaujímavá pre každého. Ja som sa až tak príšerne nenudil, aj vďaka sympatickým hercom, takže 55% ()

onevoice

Úplna pohoda film. Ja som sa dobre bavil. Nie je to vôbec až také zlé. To čo som od toho očakával som aj dostal. Film na vypnutie a odreagovanie sa od každodenných problémov. Niektoré scény so zvieratami síce riadne uletené, ale mne to vôbec nevadilo. ()

Hidan

Pustil jsem si to náhodou a nic od toho nečekal (což je vždycky dobře) a ve finále jsem viděl ... komedii. V pohodě obsazení, perfektní motiv filmu, s herci taky spokojenost, decentně romantiky (hádám, že nějaká tam při romantické komedii být musí) a ... nic. Ale mně to stačí, pustil jsem si romantickou komedii, viděl jsem romantickou komedii. Dodnes mi zůstala v hlavě většina scén. Já jsem s filmem spokojen. ()

ElGrantorino

Strašně nesympatický mamánek a nesympatická postava jeho protějšku, jak si k sobě hledají cestuv nestandardní situaci, kdy on se nechce odpoutat od rodinného zázemí a ona má rodičům tak jako tajně pomoct. Mno vlastně celou dobu jim přeju, aby se dali dohromady, protože oba si sami sebe zjevně zaslouží, on lemru a ona jelito. Akorát člověk kroutí hlavou, co všechno může pro někoho být problémem. Naštěstí to tak vidí i scénář, takže je z toho výborná komedie pro nás ostatní a zachraňuje to tím, že mamánek je poměrně vynalézavý v tom, jak se nenechat vyprášit z kožichu. Trochu mě zklamal ten happyend, kdyby se nakonec nedali dohromady a nevyšlo to, tak by mě američani nadchli aspoň pro jednou. Takhle nuda, dávám zklamaně tři hvězdy za to, že někdo nemá odvahu skončit to taky jednou jinak než obvyklým "a žili spolu šťastně až do smrti smrťoucí". ()

NinetyOne

Každej film s Matthew McConaugheym je prostě dobrej. Sice příběh se dal odhadnout už z popisku na Netflixu, ale i tak se na to dalo dobře dívat. Sarah Jessica Parker se docela do tý role hodila. Jinak to neni nic, co bych musel vidět dvakrat. 70% ()

pepazapo

Film Lemra líná sleduje Trippa ,kterého hraje Matthew McConaughey Tripp stále bydlí u rodičů a jim už došla trpělivost a proto se rozhodnout najmout Paulu s tváří Sarah Jessica Parker   aby rodičům pomohla dostat Trippa konečně z domu jenomže se z práce kterou Vykonává pro Trippovi rodiče stane místo hraného vztahu vztah opravdový film mě osobně pobavil a užil jsem si ho. 65% ()

Keti

Většinou se na hodnocení s ostatními plus minus shodnu. Tady teda ne. Skoro si říkám, jestli třeba většina neviděla většina film s dabingem. A ten dabing nebyl špatnej. Nebo naopak já jsem nerozumněla v originále všemu, čemu jsem měla? Viděla jsem satiru tam, kde ji autor nezamýšlel? Nevím.  Protože ten originál, teda druhá půlka (první ještě musím dokoukat) me fakt bavil. A ne nějak romanticky prvoplánově. Místy jo. Místy to skákalo do americké slaďárny. Ale místy je to podobné spíš Woody Allenovi a třeba jeho Noci v Paříži. Nebo nevím. Za mě dobré plus jedna. ()

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006