Tripp (Matthew McConaughey) není ani v pětatřiceti letech ochotný vyletět z rodného hnízda. Jeho zoufalým rodičům ale právě došla trpělivost. Domluví se proto s rozkošnou Paulou (Sarah Jessica Parker), která má chytrý plán jak jejich synáčka konečně postavit na vlastní nohy. Taková je výchozí situace romantické komedie režiséra Toma Deye (Showtime, Rytíři ze Šanghaje) a zároveň nový trend, který se začal šířit mezi svobodnými třicátníky po celém světě. "Proč by se měl Tripp stěhovat od rodičů, když mu u nich nic nechybí, ve svém pokoji má všechno, co potřebuje k životu, a máma mu pere špinavé prádlo?" říká McConaughey. Jeho pohled na svět se změní, když potká Paulu, která ve všech směrech splňuje parametry ideální ženy. Až na to, že se jedná o profesionální konzultantku, která Trippa sbalí jen proto, aby ho vyhnala od rodičů. Jenže co se stane, když se do své oběti zamiluje? Matthew McConaughey (Sahara, Jak ztratit kluka v 10 dnech), kterého prestižní časopis People zvolil nejpřitažlivějším mužem na světě, sice nevypadá jako typický maminčin mazánek, ale díky zkušenému scenáristickému duu pohodlnosti jeho postavy snadno uvěříte. Ostatně stejně jako celému příběhu, který má na první pohled rozměry standardní romantické komedie, a přesto je velmi originální. "Lemra líná má velmi klasický rozjezd ve stylu komedií Billyho Wildera, kdy je ústřední romance postavená na podvodu. Sbližování a rozchody jejích hrdinů mají ale docela dramatické a závažnější podtóny, než je u podobných komedií obvyklé," říká režisér Tom Dey. Skvělé vedlejší postavy (asociální Paulina kamarádka, excentričtí Trippovi rodiče nebo jeho potrhlí kamarádi) se ale starají o to, že se ani ve vážných chvílích nepřestanete smát. Kromě "nejpřitažlivějšího chlapa na světě" a hvězdy seriálu Sex ve městě Sarrah Jessiky Parker se v Lemře líné objeví i Kathy Bates, držitelka Oscara za film Misery nechce zemřít, Zooey Deschanel (Stopařův průvodce po Galaxii) nebo Stephen Tobolowsky (Garfield). (oficiální text distributora)

jeaq

Klasická romantická komedia akych je na tony,ale tato ma az tak neoslovila ako niektore ine.Jedine co ma tam bavilo bolo pozerat sa na Zooey Deschanel. ()

habertek

Skoro až do konce filmu jsem uvažoval, že dám 4*, ale ten konec byl dost trapnej! To promítání a jásání atd atd...Konec nic moc, ale film je jinak zábavnej a dobře se na něk kouká...taková lehká vtipná komedie. ()

PAVLIS

Čekal jsem, že bude hůř. Pravdou sice je, že hlavní romantická linka drhne, to ale částečně vyvažuje hustá omáčka okolo. Adamsovsky asociální Zooey Deschanel, škodolibá zvířátka či lehce ujetí kámoši hlavního hrdiny byli povedenou náplastí. Celkový pocit je proto pozitivní, přestože to objektivně na víc jak tři není. ()

kubilov

Blbé romantické komedie jsem ochoten akceptovat, a některé i vícekrát sledovat, jen pokud mají sympatické obsazení, alespoň trochu nápaditý příběh a jsou vtipné. Lemra líná u mě utrpěla díky špatné hlavní dvojici (Matt je super, ale v romantických komediích fakt ne, no a Sarah Jessica Parker je hrozná a hnusná kdykoliv a jakkoliv), dále pak i díky fakt zvláštnímu hlavnímu motivu a díky neexistujícím vtipům. Hlavní linie filmu je tak akorát zralá na maximálně 1*, jenže to by tu nesměly být tak fajn vedlejší role, protože jak příběh hlavní dvojice nestojí za nic, tak vedlejší role mě bavily snad všechny. Úžasně dokonalá Zooey Deschanel s fajn Justinem Barthou u mě bodovali na výbornou, stejně tak dobrodruh v podání Bradleyho Coopera a nespokojení rodiče Al Bradshaw s Kathy Bates. Celkově tak akorát na 2* + zjištění, že Zooey se na plýtvání vedlejšími rolemi vážně nehodí. ()

Bratr odpad!

Nevím, jestli je fér hodnotit film po shlédnutí jedné scény, ale musím. Viděl jsem pouze fantastický paintballový zápas proti třetímu týmu národního šampionátu. Co to do p..... bylo???? Naprostý výsměch inteligenci diváka posílá tenhle film do pekel, ačkoliv jsem ho vlastně ani neviděl. ()

migsee

Mně se to taky líbilo. Bylo to takový... milý, to je asi to správný slovo. Neurazí, neoslní, ale zasmála jsem se. Pár opravdu vtipných momentů tam bylo:) ()

Snapphanar

Americký hloupý film z tamního snad nej-žánru - "romantické komedie"... Smutné je, že příběh muže, který i po třicítce zůstává u maminky (občasným problémem je Oidipovský komplex), která se o něj do nekonečna stará jak o malého, je často reálnou situací. Není ani pak divu, že se toto téma stane skvělým námětem pro film, například i tento podprůměrný... ()

zdeci

Ta umělá plastiková parkovací buchta je možná reklamou na úplně nej boží život v USA, prostě pozlátko se žlutejma kozama. Jako herečka je to však tragédie antických rozměrů. ()

Broda84

Film, který pro mě neměl hlavu ani patu. Jedná se o romantickou komedii, ale moc jsem se nezasmála a také nic romantického sem na tomto tématu nenašla. Hrdinka je placená rodiči Trippa, aby s ním chodila a pak se s ním rozešla. Tak by se daný týpek osamostatnil a přestal bydlet u rodičů? Vážně? Tak trochu danou logiku nechápu. A když její plán začne selhávat, tak se s hrdinou vyspí, což neunikne jeho rodičům. Teď hrdinka vypadá jako lepší prostituka. Někteří píšou, že tato komedie neurazí ani nepřekvapí. Mě tento film překvapil svou naprostou nelogikou! Vím, že je těžké udělat dobrou romantickou komedii a já sem v bodování dost mírná, ale toto je moc. ()

lobo87

Nepozdáva sa mi tunajších 53%. Jasné, nie je to film roka, ale v rámci žánru to určite patrí k tým lepším a zaujímavejším kúskom. McConaughey vo svojej frajerskej polohe rovnako presvedčivý ako v serióznejších úlohách. S.J. nemusím, ale všetko zachraňuje namiesto nej Zooey Deschanel, ktorá je najlepšou a najzaujímavejšou postavou filmu. Geniálna bola jej scéna s Corddrym. Chémia fungovala, príbeh bol zaujímavý a film sa zaradil k tým pár rom-kom, ktoré si rád pustím aj v budúcnosti... 70% ()

calculus

Fešák Matthew McConaughey zametá se svými ctitelkami tak, že to skoro schytá i Sarah Jessica Parker. Parádní scénář pro homosexuály... Proč ne, jen kdyby to občas nebylo někde u hranice idiocie. Pro byla jednoznačně nejvěrohodnější vegetariánská ještěrka:-) ()

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006