Lemra líná

Lemra lemravá

Failure to Launch

Komedie / Romantický

USA, 2006, 97 min

„Ty máš pivo?“ – „Hej.“ – „Tu predávajú pivo?“ – „Tu nie.“ – „Takže tu nie?“ – „Nie.“ Sarah Jessica Parkerová („Sex v meste“) a Matthew McConaughey (AMISTAD, KEDY ZABIŤ, SAHARA) nepatria k mojim obľúbeným hercom a tak som si k ich romantickej komédii sadal s vopred určeným názorom. Aké bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že niektoré scény sú vtipné (krvilačné zvery, rozkošne nezmyselne útočiace v priebehu celého filmu na hrdinu) a že na McConaugheyho s Parkerovou sa dá pozerať! Podporné postavičky sa tiež vydarili; od Kathy Batesovej (DOLORES CLAIBORNEOVÁ) to čakáte, ak si ale snímku niekto kradne, je to 26-ročná Zooey Deschanelová (STOPÁROV SPRIEVODCA PO GALAXII). Takže áno, LEMRA LENIVÁ "môže byť" a práve 168 cm vysoká Deschanelová, čiernovlasá mrcha v lodičkách (v pravej ruke fľaša piva, v ľavej puška) sa stará o to, že ujmu na zdraví neutrpia ani osoby, obracajúce sa skôr k drsnejším filmovým žánrom.(12.10.2008)

• lennyd

Představte si - máte dospělého syna, a chtěli byste si pokojně užívat zaslouženého klidu, ale váš synek se nijak nechystá opustit rodinné sídlo - proč taky, když má uvařeno, uklizeno, vypráno. Stejný problém řeší i rodiče Trippa (Matthew McConaughey), který i ve 35 letech užívá pohostinství svých rodičů. Těm ale dojde trpělivost, a najmou si profesionální "nevím to správné slovo, ale prostitutka to není", do které by se měl Tripp zamilovat a opustit tak rodné hnízdo. Ale nic není tak jednoduché, a všechno se musí trochu zamotat - když se Paula (Sarah Jessica Parker) do Trippa zamiluje ... Začnu od konce - ten je totiž naprosto jasný, i pokud jste dosud žádný romantický film neviděli. Sice autoři hlavním hrdinům postaví do cesty několik "nepřekonatelných" překážek, nicméně láska hory přenáší, že ano. Chemie mezi hlavními postavami podle mne moc nefunguje, a nevím jestli má Sarah Jessica Parker nutnost se zahazovat v podobných "přihlouplých" komedií (že by Sex ve městě už tolik nenesl?). Matthew Mc Conaughey si naopak takovéto filmy vyloženě užívá, páč si v každým může narazit jinou holku a ještě za to dostat slušně zaplaceno. Suma sumárum - základní myšlenka zajímavá (jeden můj známý byl taky do 30 u rodičů, než si ho "ulovila" jeho nynější manželka - kdoví jestli tam také nezaúřadovali rodiče :) ) - ale žádnej velkej odvaz to rozhodně není. Ty dvě hvězdičky jsou hlavně za Sarah Jessicu...(14.1.2009)

Takova nicim neprekvapujici, ale ani neurazejici romanticka komedie, kde je dej jasnej od zacatku do konce prakticky jeste pred zacatkem filmu. Trosku me zklamal malej pocet vtipu, precejen se z nejakejch situaci dalo vytezit vic a ceskej nazev je taky docela matouci, i kdyz je vostrej. Nicmene McConaughey je tady slusnej sympatak a Parker, ackoliv viditelne uz na roli stara a kdovijak pekna taky uz neni, tak se k nemu docela hodila a zahrala slusne. Favoritem tu je ale naprosto perfektni Zooey, ktera se s nicim nesere a jeji sceny patri k tomu nejlepsimu z filmu.(18.10.2008)

Zas tak hrozné, jak se ze všech stran povídá, to nebylo. Sarah Jessica Parker svůj komediální potenciál využívá naplno a s bravurou. Dokonce se mi hodně líbil i její osobní hlas - na rozdíl od recenzetky ze Cinemy. Matthew McConaughey je na tom už hůře, ale ostuda to taky není. Celkově mě film překvapil svým tempem v první hodince, protože to má grády a alespoň rychle zapomenete na některé infantilní vtípky (za všechny vzpomenu ptačí resustitaci). Romatická linka je v tomhle snímku opravdu téměř nulová, ale ono je celkem na co koukat, takže to snad ani nevadí. Mě prostě Failure to Launch nijak neurazilo a sympatická SJ mě navíc docela pobavila. Trojka. [červen 2006](6.6.2006)

Rodiče chtějí vystrnadit syna z domu, tak si najmou profesionálku Paulu, která jim slíbí, že se do ní synáček zamiluje, dostane rozum a odstěhuje se. Námět je to sice chatrnej, ale aspoň není tuctovej. Bohužel příběh se odvíjí tradičně a sledovat vztah Trippa a Pauly mě nebavilo, protože chemie mezi nima byla nulová. Mnohem zajímavější (a střelenější) jsou postavy vedlejší, např. rodiče (otec se v závěru vybarvil), Ace a Kit (skvělá Zooey Deschanelová!). To jak Kit první půlku filmu bojuje s jakýmsi ptákem, je to nejlepší z celýho filmu. Jinak podprůměr, McConaugheyho nemusím, Parkerovou nemám rád (navíc se na tu roli nehodila, je to stará rašple), taže si říkám, že když v půlce filmu Trippa kousne delfín, tak by bývalo bylo lepší, kdyby ho kousl žralok, rovnou ho sežral a zbytek filmu se mohl věnovat vztahu Ace a Kit. Třetí hvězdička jen díky nim.(23.11.2008)

• - Role Pauly byla nabídnuta Leslie Mann, kterou později produkce filmu stáhla z natáčení kvůli tomu, že chtěli, aby si postavu Pauly zahrála o něco starší herečka od Matthew McConaugheyho (rozdíl medzi Leslie a Matthewem jsou 3 roky). Pak postavu dostala Sarah Jessica Parker (věkový rozdíl medzi Sarah a Matthewem jsou 4 roky). (lucius789)

• - Vzduchovka BB, kterou Ace a Kit používají k zastřelení drozda je Red Ryder. (c.tucker)

• - Ve filmu se měl původně objevit také Robert Duvall, ale nakonec ho nahradil Terry Bradshaw. (imro)