Lemra líná

Lemra lemravá

Komedie / Romantický

USA, 2006, 97 min

• Jara.Cimrman.jr

"Ty se musíš rozhodnout, jestli se chceš po zbytek života bavit nebo jestli chceš být se mnou." Bavit! Bavit! Bavit! Takto postavená otázka je fér, jenže většina chlapů ji dostane položenou v méně srozumitelné podobě a tak odpovědí často potlačí svůj přirozený zájem. To nic nemění na tom, že já jsem toužil vyletět z rodinného hnízda vyletět asi tak od šesti let, ale současní pětatřicetiletí mamánci mají doma pevně zapuštěné kořeny, takže je třeba proti nim vytvořit silnou koalici. Tady je to táta, máma, sousedi, kamarádi, dvě slečny a nějaký ten kompars, ale mne to tedy moc nepobavilo.(10.12.2015)

• Mrkvič

Hlavní problém filmu - McConaughey a Sarah Jessica Parker. On opravdu není ani trochu uvěřitelnej, a ona... :) no taková stará vykopávka, co po 3 schůzkách chce někoho odtáhnout z domu :) to samo o sobě působilo dost směšně. Dvě hvězdičky si ale film zaslouží za vedlejší postavy. Skvělí jsou oba rodiče, kteří drží trochu nad vodoiu první polovinu filmu. Ve druhé, kdy se dají dohromady Justin Bartha a Zooey Deschanel, to jsou právě oni, kteří obstarají nejvíce zábavy. Kdyby se film v půlce zlomil a vyprávěl nám jen o nich, tak by to bylo mnohem lepší.(23.11.2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +Sarah Jessica Parker je pořád kus a s každým filmem je mi sympatičtější, Matthew McConaughey je ve své roli velmi přirozený a nelze si nevšimnout Bradleyho Coopera, ve filmu je spousta velmi příjemných hlášek, dobrá hudba a fain nálada snímku potěší -v závěru se už moc tlačí na pilu a je tu cítit snaha o nějaké ukončení, navíc se v poslední třetině hodně vytratí humor/// Kdybych věděl jak mě Lemra líná překvapí a pobaví už dávno bych se šel flákat na pohovku a vychutnával si tento film. Vždyť to je možná film o tom co budu dělat za deset let a jaký budu. Pohodička, pařby, akce s přáteli, budu se držet doma u rodičů, však proč někam spěchat když je doma taková pohoda. A pak si zase uvědomím, že to je jenom film a skutečnost může být taky dosti odlišná. Nicméně příjemná hodinka a půl ve společnosti dobrých herců a krásné myšlenky./// Celkem 77%///(29.3.2011)

• lennyd

Představte si - máte dospělého syna, a chtěli byste si pokojně užívat zaslouženého klidu, ale váš synek se nijak nechystá opustit rodinné sídlo - proč taky, když má uvařeno, uklizeno, vypráno. Stejný problém řeší i rodiče Trippa (Matthew McConaughey), který i ve 35 letech užívá pohostinství svých rodičů. Těm ale dojde trpělivost, a najmou si profesionální "nevím to správné slovo, ale prostitutka to není", do které by se měl Tripp zamilovat a opustit tak rodné hnízdo. Ale nic není tak jednoduché, a všechno se musí trochu zamotat - když se Paula (Sarah Jessica Parker) do Trippa zamiluje ... Začnu od konce - ten je totiž naprosto jasný, i pokud jste dosud žádný romantický film neviděli. Sice autoři hlavním hrdinům postaví do cesty několik "nepřekonatelných" překážek, nicméně láska hory přenáší, že ano. Chemie mezi hlavními postavami podle mne moc nefunguje, a nevím jestli má Sarah Jessica Parker nutnost se zahazovat v podobných "přihlouplých" komedií (že by Sex ve městě už tolik nenesl?). Matthew Mc Conaughey si naopak takovéto filmy vyloženě užívá, páč si v každým může narazit jinou holku a ještě za to dostat slušně zaplaceno. Suma sumárum - základní myšlenka zajímavá (jeden můj známý byl taky do 30 u rodičů, než si ho "ulovila" jeho nynější manželka - kdoví jestli tam také nezaúřadovali rodiče :) ) - ale žádnej velkej odvaz to rozhodně není. Ty dvě hvězdičky jsou hlavně za Sarah Jessicu...(14.1.2009)

• ChewieDC

Další z tovární řady hodně špatných romantických komedií. Fórky sestávají z toho, že hrdinu koušou do různých částí těla různá zvířata. Kamarád-vtipná postavička se snaží bavit tím, že někam padá nebo něco shazuje. Hlavní zamilovaná dvojice postrádá chemii a když musíte ještě 20 minut čekat, až si všechno odpustí a skočí si do náruče, je to téměř utrpení.(3.5.2006)

• - Scénáristé Tom J. Astle a Matt Ember utekli Lemrou línou z náruče televize. Jako její druhý celovečerní projekt je paradoxně adaptace klasického TV seriálu Mela Brookse ze šedesátých let minulého století – Get Smart. (imro)

• - Tripp (Matthew McConaughey) nosí hodinky Rolex GMT-Master II. (Liqid)

• - Romantická komedie za 50 mil. dolarů vydělala během úvodního víkendu (10. – 12. 3. 2006) 24,4 milionu dolarů a celkový výdělek se v kinech USA vyšplhal na 88 milionů. Pro studio Paramount byla vítaným hitem po sérii komerčních propadáků jako Aeon Flux či Pan Rosnička. (imro)