Tripp (Matthew McConaughey) není ani v pětatřiceti letech ochotný vyletět z rodného hnízda. Jeho zoufalým rodičům ale právě došla trpělivost. Domluví se proto s rozkošnou Paulou (Sarah Jessica Parker), která má chytrý plán jak jejich synáčka konečně postavit na vlastní nohy. Taková je výchozí situace romantické komedie režiséra Toma Deye (Showtime, Rytíři ze Šanghaje) a zároveň nový trend, který se začal šířit mezi svobodnými třicátníky po celém světě. "Proč by se měl Tripp stěhovat od rodičů, když mu u nich nic nechybí, ve svém pokoji má všechno, co potřebuje k životu, a máma mu pere špinavé prádlo?" říká McConaughey. Jeho pohled na svět se změní, když potká Paulu, která ve všech směrech splňuje parametry ideální ženy. Až na to, že se jedná o profesionální konzultantku, která Trippa sbalí jen proto, aby ho vyhnala od rodičů. Jenže co se stane, když se do své oběti zamiluje? Matthew McConaughey (Sahara, Jak ztratit kluka v 10 dnech), kterého prestižní časopis People zvolil nejpřitažlivějším mužem na světě, sice nevypadá jako typický maminčin mazánek, ale díky zkušenému scenáristickému duu pohodlnosti jeho postavy snadno uvěříte. Ostatně stejně jako celému příběhu, který má na první pohled rozměry standardní romantické komedie, a přesto je velmi originální. "Lemra líná má velmi klasický rozjezd ve stylu komedií Billyho Wildera, kdy je ústřední romance postavená na podvodu. Sbližování a rozchody jejích hrdinů mají ale docela dramatické a závažnější podtóny, než je u podobných komedií obvyklé," říká režisér Tom Dey. Skvělé vedlejší postavy (asociální Paulina kamarádka, excentričtí Trippovi rodiče nebo jeho potrhlí kamarádi) se ale starají o to, že se ani ve vážných chvílích nepřestanete smát. Kromě "nejpřitažlivějšího chlapa na světě" a hvězdy seriálu Sex ve městě Sarrah Jessiky Parker se v Lemře líné objeví i Kathy Bates, držitelka Oscara za film Misery nechce zemřít, Zooey Deschanel (Stopařův průvodce po Galaxii) nebo Stephen Tobolowsky (Garfield). (oficiální text distributora)

Trailer

tron

„Ty máš pivo?“ – „Hej.“ – „Tu predávajú pivo?“ – „Tu nie.“ – „Takže tu nie?“ – „Nie.“ Sarah Jessica Parkerová („Sex v meste“) a Matthew McConaughey (AMISTAD, KEDY ZABIŤ, SAHARA) nepatria k mojim obľúbeným hercom a tak som si k ich romantickej komédii sadal s vopred určeným názorom. Aké bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že niektoré scény sú vtipné (krvilačné zvery, rozkošne nezmyselne útočiace v priebehu celého filmu na hrdinu) a že na McConaugheyho s Parkerovou sa dá pozerať! Podporné postavičky sa tiež vydarili; od Kathy Batesovej (DOLORES CLAIBORNEOVÁ) to čakáte, ak si ale snímku niekto kradne, je to 26-ročná Zooey Deschanelová (STOPÁROV SPRIEVODCA PO GALAXII). Takže áno, LEMRA LENIVÁ "môže byť" a práve 168 cm vysoká Deschanelová, čiernovlasá mrcha v lodičkách (v pravej ruke fľaša piva, v ľavej puška) sa stará o to, že ujmu na zdraví neutrpia ani osoby, obracajúce sa skôr k drsnejším filmovým žánrom. ()

Renton

Scénář: Tom J. Astle, Matt Ember .. Uspokojuje tě akorát ten pocit, že ji vlastníš. Jinak tě obírá o prachy, srdce a emoce. __ Pětihvězdičková kočka Zooey a čtyřhvězdový Matthew se Sarah v neskoro průměrném komediálním počinu o "mama+tata"hotelu. ()

Malarkey

Lemru línou mi někdo doporučil v práci a jelikož jsem v pátek večer byl taktéž lemra líná, nějak jsem měl chuť zkusit něco na omak průměrného, ale s herci, které mám běžně rád. A tady jich je překvapivě ještě poměrně dost na jeden film. Bohužel jsem se ale těšil na nějaký odpočinkový relax a ten jsem ve výsledku nedostal. Respektive dostal. Kdybych spočítal momenty, kdy jsem měl na kahánku, abych neusnul, tak bych se nedopočítal, jenže s takovými herci bych se měl smát na celé kolo a nepřemýšlet nad spaním, což se bohužel nestalo. Takže potvrzuji zdejší hodnocení a budu doufat v nějaké jiné překvapení. ()

Dever

Soundtrack Rolfe Kent: 1. Crazy Little Thing Called Love - The 88 ,2. Not Bad At All - Steve McDonald ,3. Forget My Heart - Simon Steadman ,4. Hey Man! - The Vacancies ,5. More Than a Friend - All Too Much ,6. Original Drum - Sister Carol ,7. Roady - Fat Freddy's Drop ,8. Never Never Give You Up - Barry White ,9. Dance Me to the End of Love - Madeleine Peyroux ,10. Oba, Oba - Astrud Gilberto ,11. Cloud In Your Sky - Without Gravity ,12. Pandajero - Cantoma , ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $88,715,192Tržby Celosvetovo $128,406,887Tržby za predaj DVD v USA $41,291,777 //počet predaných kusov 2,575,830║ Tomuto sa hovorí otravný film, normálne to je aj problém dopozerať takéto niečo, už mnohokrát videné a prevarené. /30%/ ()

• Baseballový zápas, na který vzal Tripp Paulu, byl domácí zápas New Orleans Zephyrs. (c.tucker)
  • Role Pauly byla nabídnuta Leslie Mann, kterou později produkce filmu stáhla z natáčení kvůli tomu, že chtěli, aby si postavu Pauly zahrála o něco starší herečka od Matthew McConaugheyho (rozdíl medzi Leslie a Matthewem jsou 3 roky). Pak postavu dostala Sarah Jessica Parker (věkový rozdíl medzi Sarah a Matthewem jsou 4 roky). (lucius789)
  • Scénáristé Tom J. Astle a Matt Ember utekli Lemrou línou z náruče televize. Jako její druhý celovečerní projekt je paradoxně adaptace klasického TV seriálu Mela Brookse ze šedesátých let minulého století – Get Smart. (imro)

Související novinky

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

10.05.2006

Narozdíl od minulého týdne se tento čtvrtek do kin nevrhne tolik dobrých snímků. Jedná se o veskrze průměrné záležitosti a pár horších kousků, proto jsme se rozhodli srovnat dnes snímky podle…