Lemra líná

Failure to Launch

Lemra lemravá

Komedie / Romantický

USA, 2006, 97 min

Zase priemer bez väčšej iskry...Zachraňuje to aspoň sympaťák McConaughey,ktorému podobné role sadnú ako uliate...Sarah JP je naproti tomu vcelku nevýrazna a čakal som skôr,že vykízli "performance" ako zo Sex and the City...škoda,pár scénok je super,napríklad rande na pintballe,ale celkovo priemer...Oddychovka.(15.7.2006)

Podle hodnocení zde jsem čekal nějakou pěknou blbost. Nicméně, říkal jsem si, že to zkusím a uvidím. A nebylo to vůbec špatné. Samozřejmě to není komedie, kde se smějete od začátku do konce, ale je to takový ten pohodový snímek se strašně milou atmosférou. Pár vyloženě vtípků tam je, kdy jsem se fakt zasmál, pár, kdy se jen tak pousmějete, ale i zbytek má takovou pohodovou atmosféru a film na mě působil celkem příjemně a dobře jsem se u něj pobavil. Myslím, že ty 3* jsou tak akorát, 2* si určitě nezaslouží. Howgh!(23.11.2008)

• vesper001

Námět jistě dobrý. Obsazení není dobré. Matthew Tenstímdivnýmjménem vypadá, jako by byl z umělé hmoty a Sarah Jessica Parker hraje opět (jen) Carrie. Je to škoda. Kdyby ústřední pár byl aspoň trochu sympatický, mohla z toho být docela pohodová komedie na aktuální téma. Koneckonců i u nás se vyskytuje spousta třicátníků, kteří si válí své pr… ehm… pravé, výjimečné a fascinující osobnosti v mamahotelu.(13.4.2015)

Herecky to bol správny výber, vtipné bolo najmä to ohľadom zvierat, aspoň podľa mňa, paintball bola tiež fajn vec, taktiež romantické plavby, ale ako romantická komédia to je typický americký štýl prvého desaťročia nového milénia. Hlúposti, podsúvanie pochybného štýlu správania, nejaké trápnosti a dej aký nevyzerá na bežné správanie sa ľudí. Chce to byť pozitívne, ale nikdy som si to nejak neužil a to to dávajú často v televízii od ôsmej hodiny večer, nuž predurčenie pre televíznu tvorbu veľa napovedá, je to priemer.(18.1.2013)

• Mrkvič

Hlavní problém filmu - McConaughey a Sarah Jessica Parker. On opravdu není ani trochu uvěřitelnej, a ona... :) no taková stará vykopávka, co po 3 schůzkách chce někoho odtáhnout z domu :) to samo o sobě působilo dost směšně. Dvě hvězdičky si ale film zaslouží za vedlejší postavy. Skvělí jsou oba rodiče, kteří drží trochu nad vodoiu první polovinu filmu. Ve druhé, kdy se dají dohromady Justin Bartha a Zooey Deschanel, to jsou právě oni, kteří obstarají nejvíce zábavy. Kdyby se film v půlce zlomil a vyprávěl nám jen o nich, tak by to bylo mnohem lepší.(23.11.2008)

• - Romantická komedie za 50 mil. dolarů vydělala během úvodního víkendu (10. – 12. 3. 2006) 24,4 milionu dolarů a celkový výdělek se v kinech USA vyšplhal na 88 milionů. Pro studio Paramount byla vítaným hitem po sérii komerčních propadáků jako Aeon Flux či Pan Rosnička. (imro)

• - Ve filmu se měl původně objevit také Robert Duvall, ale nakonec ho nahradil Terry Bradshaw. (imro)

• - Scénáristé Tom J. Astle a Matt Ember utekli Lemrou línou z náruče televize. Jako její druhý celovečerní projekt je paradoxně adaptace klasického TV seriálu Mela Brookse ze šedesátých let minulého století – Get Smart. (imro)