Lemra líná

Failure to Launch

Lemra lemravá

Komedie / Romantický

USA, 2006, 97 min

Rodiče chtějí vystrnadit syna z domu, tak si najmou profesionálku Paulu, která jim slíbí, že se do ní synáček zamiluje, dostane rozum a odstěhuje se. Námět je to sice chatrnej, ale aspoň není tuctovej. Bohužel příběh se odvíjí tradičně a sledovat vztah Trippa a Pauly mě nebavilo, protože chemie mezi nima byla nulová. Mnohem zajímavější (a střelenější) jsou postavy vedlejší, např. rodiče (otec se v závěru vybarvil), Ace a Kit (skvělá Zooey Deschanelová!). To jak Kit první půlku filmu bojuje s jakýmsi ptákem, je to nejlepší z celýho filmu. Jinak podprůměr, McConaugheyho nemusím, Parkerovou nemám rád (navíc se na tu roli nehodila, je to stará rašple), taže si říkám, že když v půlce filmu Trippa kousne delfín, tak by bývalo bylo lepší, kdyby ho kousl žralok, rovnou ho sežral a zbytek filmu se mohl věnovat vztahu Ace a Kit. Třetí hvězdička jen díky nim.(23.11.2008)

• ChewieDC

Další z tovární řady hodně špatných romantických komedií. Fórky sestávají z toho, že hrdinu koušou do různých částí těla různá zvířata. Kamarád-vtipná postavička se snaží bavit tím, že někam padá nebo něco shazuje. Hlavní zamilovaná dvojice postrádá chemii a když musíte ještě 20 minut čekat, až si všechno odpustí a skočí si do náruče, je to téměř utrpení.(3.5.2006)

• cherita

Nic, nula. Žádný děj, žádný humor a co je nejhorší – žádná chemie. Jsem ochotná akceptovat, že hlavní postavy jsou jenom hrubě načrtnuté, logické jednání jim nic neříká a chovají se tak, jak si „scénáristi“ zrovna usmyslí, ale když mezi nimi nic není, to rozdýchat nedokážu. Jedna nesympatická krůta ze Sexu ve městě a ten vymydlený hezounek, kterému snad musí zuby svítit i ve tmě, jsou nejspíš zlatý pár pro producenty, ale pro romantický film je to katastrofální výběr. Oba zvládají své vlastní party, ale spolu se nikdy nesehrají, a tím pádem nic nefunguje. Budu velkorysá a dám jednu hvězdičku za postavu Zooey Deschanel, protože její črta má alespoň hezké barvičky.(29.11.2008)

• lennyd

Představte si - máte dospělého syna, a chtěli byste si pokojně užívat zaslouženého klidu, ale váš synek se nijak nechystá opustit rodinné sídlo - proč taky, když má uvařeno, uklizeno, vypráno. Stejný problém řeší i rodiče Trippa (Matthew McConaughey), který i ve 35 letech užívá pohostinství svých rodičů. Těm ale dojde trpělivost, a najmou si profesionální "nevím to správné slovo, ale prostitutka to není", do které by se měl Tripp zamilovat a opustit tak rodné hnízdo. Ale nic není tak jednoduché, a všechno se musí trochu zamotat - když se Paula (Sarah Jessica Parker) do Trippa zamiluje ... Začnu od konce - ten je totiž naprosto jasný, i pokud jste dosud žádný romantický film neviděli. Sice autoři hlavním hrdinům postaví do cesty několik "nepřekonatelných" překážek, nicméně láska hory přenáší, že ano. Chemie mezi hlavními postavami podle mne moc nefunguje, a nevím jestli má Sarah Jessica Parker nutnost se zahazovat v podobných "přihlouplých" komedií (že by Sex ve městě už tolik nenesl?). Matthew Mc Conaughey si naopak takovéto filmy vyloženě užívá, páč si v každým může narazit jinou holku a ještě za to dostat slušně zaplaceno. Suma sumárum - základní myšlenka zajímavá (jeden můj známý byl taky do 30 u rodičů, než si ho "ulovila" jeho nynější manželka - kdoví jestli tam také nezaúřadovali rodiče :) ) - ale žádnej velkej odvaz to rozhodně není. Ty dvě hvězdičky jsou hlavně za Sarah Jessicu...(14.1.2009)

• baaaja

Naprosto nepropracovaný, vůbec se mi na to nekoukalo dobře... už kvuli hlavním postavám... McConaughey je frajírek který mi tam vážně vyloženě vadil, nevěřila bych mu ani nos mezi očima, kdyby semnou mluvil a jako herec se vážně hodí jen do takovýchhle podprůměrných rádoby romantických komedií o ničem...(30.1.2007)

• - Scénáristé Tom J. Astle a Matt Ember utekli Lemrou línou z náruče televize. Jako její druhý celovečerní projekt je paradoxně adaptace klasického TV seriálu Mela Brookse ze šedesátých let minulého století – Get Smart. (imro)

• - Podľa správy American Humane Association (AHA) pri nakrúcaní uhynuli veveričky, ktoré účinkovali vo filme. (Raccoon.city)

• - Po ukončení kultovního seriálu Sex ve městě vykročila Sarah Jessica Parker do světa celovečerních filmů úspěšně jako její tři další kolegyně. (imro)