Lemra líná

Failure to Launch

Lemra lemravá

Komedie / Romantický

USA, 2006, 97 min

Já nemůžu jinak! Fantastická romantická komedie, která je konečně stejnou měrou vtipná i romantická. Srandu obstará hlavně charismatický Trippův kámoš Demo v podání skvělého Bradley Coopera a Paulina cynická kamarádka Kit alias Zooey Deschanel, na romantiku tu pak jsou krásní, milí a skvěle sladění McConaughey s Jessicou Parker. K tomu Kathy Bates, Justin Bartha, moře, pláže, surfy, lodě, příroda a filozofie... Moc jsem si to užil, snad jako žádnou jinou romantiku vyjma P.S. Miluji tě.(6.8.2009)

Opravdu nevím, proč jsem si tenhle film nahrála, když bylo evidentní, že se na něj dívat nechci a nebudu. Parkerovou nemusím a Matthew tam určitě hraje rozžvejkanýho bezstarostnýho rozchechtance. Letmo jsem párkrát popojela - a už jsem měla prst na "vymazat"... No ale pak teda - jen pět minut - aby se neřeklo - jo, opravdu protivný, nesnesitelný... no a nakonec - jsem to vydržela až do konce. Čím to asi je? To teda vážně nevím... Je to přece fakt blbost, no ne? Určitě. Co? ... ono to bude tím Matem - hlubinněji zašarmil už v Advokátovi (a jestli se nepletu, před dávnými roky si střihl i neméně dobrý Čas zabíjet) a co teprve Klub poslední naděje nebo Temný případ, i když těm týpkům, co tam hrál, bych opravdu s chutí chvílema nakopala... Jo, chlapec svůj krasavecký stín nebojácně překračuje, je to tak. ... A ta Lemra? No, ti jeho rodiče byli fajn a co teprve umělé dýchání postřelenému drozdovi - nebo co to bylo za ptáka... Jo, ten lemrův kamarád, ten se mi líbil! A jeho nečekaně ulovená skvav..(22.4.2014)

• Mrkvič

Hlavní problém filmu - McConaughey a Sarah Jessica Parker. On opravdu není ani trochu uvěřitelnej, a ona... :) no taková stará vykopávka, co po 3 schůzkách chce někoho odtáhnout z domu :) to samo o sobě působilo dost směšně. Dvě hvězdičky si ale film zaslouží za vedlejší postavy. Skvělí jsou oba rodiče, kteří drží trochu nad vodoiu první polovinu filmu. Ve druhé, kdy se dají dohromady Justin Bartha a Zooey Deschanel, to jsou právě oni, kteří obstarají nejvíce zábavy. Kdyby se film v půlce zlomil a vyprávěl nám jen o nich, tak by to bylo mnohem lepší.(23.11.2008)

Rodiče chtějí vystrnadit syna z domu, tak si najmou profesionálku Paulu, která jim slíbí, že se do ní synáček zamiluje, dostane rozum a odstěhuje se. Námět je to sice chatrnej, ale aspoň není tuctovej. Bohužel příběh se odvíjí tradičně a sledovat vztah Trippa a Pauly mě nebavilo, protože chemie mezi nima byla nulová. Mnohem zajímavější (a střelenější) jsou postavy vedlejší, např. rodiče (otec se v závěru vybarvil), Ace a Kit (skvělá Zooey Deschanelová!). To jak Kit první půlku filmu bojuje s jakýmsi ptákem, je to nejlepší z celýho filmu. Jinak podprůměr, McConaugheyho nemusím, Parkerovou nemám rád (navíc se na tu roli nehodila, je to stará rašple), taže si říkám, že když v půlce filmu Trippa kousne delfín, tak by bývalo bylo lepší, kdyby ho kousl žralok, rovnou ho sežral a zbytek filmu se mohl věnovat vztahu Ace a Kit. Třetí hvězdička jen díky nim.(23.11.2008)

• kikuka

Scenár je v zásade zhlukom scénok, ktoré ani réžia, ani strih nedokázali dať do nejakého zmysluplného celku. Herci tak vlastne ani nemali čo hrať, takže ich prejav pôsobil ako nezohraná improvizácia, hoci niektorí sa úprimne, ale márne snažili – viď Zooey Deschannel (Paulina kamarátka Kit) a Kathy Bates (Trippova mama). Treba uznať, že vďaka hudbe film hmýri emóciami. Žiaľ, ide o city donesené a pre Lemru lemravú úplne cudzorodé. Chýba rytmus, tempo je pomalé a rozťahané. Pokusy o vtip ostali v štádiu príprav, takže nedošlo ani k zvyčajnej chybe – zabitiu vtipu.Ale zvieratká boli skvelé.(7.7.2007)

• - Vzduchovka BB, kterou Ace a Kit používají k zastřelení drozda je Red Ryder. (c.tucker)

• - Baseballový zápas, na který vzal Tripp Paulu, byl domácí zápas New Orleans Zephyrs. (c.tucker)

• - Romantická komedie za 50 mil. dolarů vydělala během úvodního víkendu (10. – 12. 3. 2006) 24,4 milionu dolarů a celkový výdělek se v kinech USA vyšplhal na 88 milionů. Pro studio Paramount byla vítaným hitem po sérii komerčních propadáků jako Aeon Flux či Pan Rosnička. (imro)