Tripp (Matthew McConaughey) není ani v pětatřiceti letech ochotný vyletět z rodného hnízda. Jeho zoufalým rodičům ale právě došla trpělivost. Domluví se proto s rozkošnou Paulou (Sarah Jessica Parker), která má chytrý plán jak jejich synáčka konečně postavit na vlastní nohy. Taková je výchozí situace romantické komedie režiséra Toma Deye (Showtime, Rytíři ze Šanghaje) a zároveň nový trend, který se začal šířit mezi svobodnými třicátníky po celém světě. "Proč by se měl Tripp stěhovat od rodičů, když mu u nich nic nechybí, ve svém pokoji má všechno, co potřebuje k životu, a máma mu pere špinavé prádlo?" říká McConaughey. Jeho pohled na svět se změní, když potká Paulu, která ve všech směrech splňuje parametry ideální ženy. Až na to, že se jedná o profesionální konzultantku, která Trippa sbalí jen proto, aby ho vyhnala od rodičů. Jenže co se stane, když se do své oběti zamiluje? Matthew McConaughey (Sahara, Jak ztratit kluka v 10 dnech), kterého prestižní časopis People zvolil nejpřitažlivějším mužem na světě, sice nevypadá jako typický maminčin mazánek, ale díky zkušenému scenáristickému duu pohodlnosti jeho postavy snadno uvěříte. Ostatně stejně jako celému příběhu, který má na první pohled rozměry standardní romantické komedie, a přesto je velmi originální. "Lemra líná má velmi klasický rozjezd ve stylu komedií Billyho Wildera, kdy je ústřední romance postavená na podvodu. Sbližování a rozchody jejích hrdinů mají ale docela dramatické a závažnější podtóny, než je u podobných komedií obvyklé," říká režisér Tom Dey. Skvělé vedlejší postavy (asociální Paulina kamarádka, excentričtí Trippovi rodiče nebo jeho potrhlí kamarádi) se ale starají o to, že se ani ve vážných chvílích nepřestanete smát. Kromě "nejpřitažlivějšího chlapa na světě" a hvězdy seriálu Sex ve městě Sarrah Jessiky Parker se v Lemře líné objeví i Kathy Bates, držitelka Oscara za film Misery nechce zemřít, Zooey Deschanel (Stopařův průvodce po Galaxii) nebo Stephen Tobolowsky (Garfield). (oficiální text distributora)

Paxxx.cz

Není to žádný zázrak, ale objevilo se zde pár herců, které jsem si v poslední době oblíbil. (Zooey Deschanel a Justin Bartha). Chvílema je to i celkem sranda a koneckonců jde o romantický film, takže je hned jasné jak to celé skončí i přesto slabší tři. ()

Rosana

Možná průměrná komedie, ale i tak jsem se moc nezasmála. Spíš to bylo podivné drama s naprosto očekávatelným koncem, což mě na romantických komediích docela mrzí. Ale tak je to určitý žánr, který se tím trochu řídí - jednoduchostí, přímočarostí atp. Ale tohle bylo až moc jednoduché a přímočaré :( Každopádně drozd byl dobrý nápad. ()

mysiak

Oddychová, milá a vtipná komédia...potešia herci, a mňa Zooey Deschanel...príjemné a prekvapujúco dobré ()

ivishka

Chlápek co žije u svých rodičů i v 35ti letech nemůže být normální.. Taková ženská co pro peníze dostane muže od jeho rodičů by se hodila i v téhle zemi, protože tady je to bráno jako běžná a normální záležitost. Film jako taková oddychovka dobrý :-). ()

ArsenalEagle

Ať si každý, kdo chce říká.. :) Pobavil jsem se - a to je to hlavní. Byly zde nudnější části, ale i celkem zábavné pokoukáníčko. Sarah Jessica Parker nezklamala, ale z dívčích výkonů byl stoprocentně nejlepší ten Zooey Deschanelové. Jinak (lehce nad)průměrná romantická komedie ()

numi

Zas tak hrozné, jak se ze všech stran povídá, to nebylo. Sarah Jessica Parker svůj komediální potenciál využívá naplno a s bravurou. Dokonce se mi hodně líbil i její osobní hlas - na rozdíl od recenzetky ze Cinemy. Matthew McConaughey je na tom už hůře, ale ostuda to taky není. Celkově mě film překvapil svým tempem v první hodince, protože to má grády a alespoň rychle zapomenete na některé infantilní vtípky (za všechny vzpomenu ptačí resustitaci). Romatická linka je v tomhle snímku opravdu téměř nulová, ale ono je celkem na co koukat, takže to snad ani nevadí. Mě prostě Failure to Launch nijak neurazilo a sympatická SJ mě navíc docela pobavila. Trojka. [červen 2006] ()

blackrain

Myšlenka to nebyla vůbec špatná. Rodiče se chtěli zbavit svého synáčka, který se nechtěl osamostatnit a odstěhovat se z rodného domu. Taky proč by to dělal, když bylo o něho skvěle postaráno jako v hotelu. Proto si najmuli profesionálku, která by jejich problém vyřešila. Romantická komedie jako každá jiná. Ničím neurazí a ani nezklame. ()

kaylin

Sarah Jessicu Parker nemusím, ale byl jsem velmi mile překvapen z toho, jak tenhle film zvládla. Vlastně je zde docela příjemná. Matthew McConaughey je dobrý herec, v komediích je uplatnitelný. Celkově pak tahle romantická komedie vyznívá docela dobře, což mě samotného překvapilo, protože jsem nic takového nečekal. U komedie jsem se nakonec dobře bavil, i když je velmi podobná jiné, kterou jsem celkem odsoudil. Je ale fakt, že "Jak ztratit kluka v 10 dnech" mi vadilo kvůli Kate Hudson, kterou skutečně nemám rád a myslím si, že je jednou z nejhorších hereček, co nám Hollywood dal. I když je fakt, že v podobných filmech se opravdu nemusí snažit. Sarah Jessica Parker se také moc nemusela snažit, ale díky tomu, že nehrála mámu od rodiny, jsem jí její roli věřil. Podobnost se snímkem "Jak ztratit kluka v 10 dnech" je především v tom, že se to celé točí kolem jednoho poměrně originálního nápadu. V "10 dnech" to bylo napsání článku o tom, jak ztratit kluka, v tomhle případě je to najmutí ženy, která donutí mladíka, aby se konečně odstěhoval od svých rodičů. Filmovou matkou Matthowa McConaugheyho je Kathy Bates, i další vedlejší Party jsou obsazeny skvěle. Objeví se tu i Bradley Cooper ještě před tím, než se stal sám hvězdou pro hlavní role. Příjemná komedie, kde mě ani hlavní hrdinka nedokázala odradit. A když překousnete vtipy se zvířaty, budete se celkem obstojně bavit. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/prach-uspesna-pokracovani-animaku.html ()

Damiel

Hollywoodská umělotina jako prase! Sarah umělá jako panenka Barbie, Matthew umělý jako Ken, rozhodně mu neuvěříte, že je to maminčin pecivál. Jó, kdyby tam obsadili třebas Jacka Blacka... Ale tohle ne. Navíc ten hrozně trapný konec... Ale tak nějak jsem to čekal, takže nějaké to zděšení mě nepostihlo. Občas jsem se zasmál, nikoliv ovšem u rádobyvtipných scén s kousancema. Je to 5/10. ()

kajas

Když mě na romantické komedii nejvíce zaujme agresivní chipmunk, asi bude něco špatně. Jsem ráda, že Matt dostal rozum a stal se v podstatě charakterním hercem :). ()

marleyy

50% Velmi nenáročná oddychovka u které opravdu nemusíte přemýšlet. Matthew McConaughey s Bradleym Cooper hrají dost dobré flákače. Jinak je to veskrze hodně průměrný počin, kterého sráží hlavně absence jakéhokoliv scénáristického nápadu. ()

wipeout

Nic co by vybočovalo z dlhého zástupu typických amerických romantických komédii som nepostrehol. Príbeh je jednoduchý a otrepaný no keď si človek chce oddýchnuť a vypnúť na 1 a pol hodiny tak nevidim žiaden problém v zhliadnutí tichto snímku. Okrem toho prvá humornejšia časť je omnoho lepšia ako neokrôchaná romantika, ktorou film pokračuje. ()

balba

Romantická komedie , která není nijak zajímavá.Lemra lína je spíše producent co to napsal , protože příběhu chybí zábava a pořádná romantika. ()

ZoltanCZ

Lehce podprůměrná romantická komedie na jedno podívání s pár slušnými vtipy a skvělou Zooey Deschanel v roli Kit. ()

Aljak

Vzhľadom na tie priemerné hodnotenia som myslel, že to bude tuctová romantická komédia. Ale zdanie klamalo - takže tento film ma skôr milo prekvapil. Skvelé herecké obsadenie a aj scenár ako taký bol slušný - áno, áno, klišé zápletka a aj koniec, ale tomu sa zabrániť asi ani nedalo. Dobre som sa zabavil a zasmial, hlavne na niektorých scénkach, ale predovšetkým na skvelých dialógoch a hláškach - obzvlášť keď sa pustili do nejakej debaty traja slobodní chalani. Zooey ako vždy skvelá aj v takejto role, aj keď viac sa mi páči v jej melancholických rolách. Vôbec nevadilo, že nehrala hlavnú úlohu, lebo do nej sa určite oveľa viac hodila práve Sarah Jessica Parker. Výborná komédia, ale zase také perfektné a bezchybné, aby som dal 5 hviezdičiek, to nebolo :) ()

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006