Bořiči mýtů

(pořad)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 2

Série(15) / Epizody(268)

Myslíte si, že když spadne chleba na zem namazanou stranou, že to není náhoda? Nebo že Vás může krabička s ubrousky položená pod zadním oknem automobilu při srážce zabít? To jsou jenom dva z mnoha případů různých pověr, předsudků i domnělých pravd, které se snaží duo bývalých expertů na filmové triky vyvrátit či potvrdit. Každý z dílů obsahuje rozuzlení tří více či méně známých mýtů v podání Adama Savage a Jamieho Hynemana. Tito dva pánové a jejich tým provádí pokusy do té doby, až si jsou jisti, zda může být mýtus "zbořen" nebo ne, což je častokrát hodně napínavé a zábavné. (in4mator)

C0r0ner

Často jsou to strašné sračky, ale minimálně polovina pokusů je buď zajímavá, nebo dokonce použitelná v každodenním životě (je lepší v dešti jít nebo běžet?). Navíc si myslím, že kdyby byla podobným způsobem vyučována fyzika, chemie, matematika..., tak bych nemusel mít celý život čtyřky a třeba by mě to i bavilo. 80% ()

lakikaki

Dokonalá ukážka toho, že aj dokumenty sa dajú točiť takou formou, aby zaujali radového diváka a že aj rôzne vedecké zákonitosti sa dajú jednoducho vysvetliť každému. Navyše sa pri pozeraní Mythbusters dobre zabavíte. Jedinou chybičkou tohto seriálu je, že ho vysielajú len na Discovery Channel a na to, aby ste sa dočkali nejakých nových častí musíte vidieť niekoľkokrát časti, ktoré ste už niekoľkokrát videli predtým. :) ()

U_S_O

Geniálny seriál, v ktorom sa mýty menia na skutočnosť (teda aspoň niektoré :) Veľké plus dávam tomu, že to všetko podávajú väčšinou s humorom. A keď už mýt vyvrátia alebo potvrdia, vždy je čas na prehnanie vecí do extrému, takže sa je na čo pozerať - explózie, zábava atď. (95%) ()

fars

Je to zajimave, je to hrave, a hrave to zabavi. Zrovna ted jsem videl dil kde si brali na paskal Jamese Bonda. Vytahli jeho nejlepsi kousky a zkouseli jestli by sli provest i v realu. Legendary :-) ()

Blackros

Jde o opravdu originální seriál, kde díky velkému rozpočtu dochází ke skvělé realizaci experimentů při boření nejrůznějších mýtů. A jedna hvězdička navrch za hlavní dva magory :) ()

filmmovier

Tak to je opravdu absolutně zábavná hovadina, u které se divím skoro pořád. Naprosto úžasná dvojice moderátorů, super námět a nej´šílenější hovadina co znám. A to všechno jsou klady. A zápory snad asi ani nejsou, ale ty mýty jsou zatím opravdu velice zajímavé... Ohromně mě to baví a doporučuju bláznům všech kategorií. A nebojte se, dost se i poučíte a zjistíte, čím můžete strašit kamarády! Co myslíte, zabije vás mince shozená z Empire State Buildingu? 80%. ()

sskrblik

Skvělý seriál na Discovery v němž hrstka nadšenců zkouší fámy a mýty jež si vymyslela lidské společnost, snaží se dokázat jestli je to pravda nebo. Např. jestli je možné skočit člunem jako v jedné z bodnovek a podobně. Zkoumají nejrůznější zajímavosti. Rozhodně je to ta lepší a zajímavá zábava! ()

Andreas83

Kdykoliv můžu rád se podívám,řek bych že je to taková chytrá zábava. Ono hledat jehlu v kupce sena může být zábava a taky neskutečná dřina. ()

ganz

No jde o to jaký díl zrovna sledujete, některé jsou trochu nudné a některé neskutečně zábavné... ()

Darill

Hodnocení už asi navždy nechám na plných pěti kusech, ale musím uznat, že to v poslední době značně upadá, hlavně to, co předvádí Kari, Tory a Grant, je místy dost velká mizérie... ()

Autogram

Čím viac to pozerám, tým je to zábavnejšie. Ako je možné rozštiepenie šípu Robina Hooda, raketa na salámový pohon, zničenie vrtuľníka poštovou známkou, výbuch koly a podobné perly sa inde nedajú vidieť. Fyzika a chémia sa dá podať aj veľmi zábavnou formou a žáner dokumentárna komédia je netradičný, ale presne vystihuje podstatu seriálu. Jedna hviezda naviac za množstvo námahy a rizika, ktoré si s pokusmi dvaja kutilovia dávajú. ()

KASUGI

Abolutně nechápu smysl toho pořadu. Mýty - (z toho co jsem viděl) opravdu hovadiny, se parta lidí snaží vyvrátit, utratí za to zpoustu peněz a času, abychom se (jak už název napovídá) na konci překvapivě dozvěděli, že to teda jako fakt nefunguje... Nebylo by zábavnější vymyslet pořad opačného ražení? Vychytávky, které fungují. Prej to tam je, ale na takové díly jsem se netrefil. ()

pfa

Člověk se někdy diví, jakým mýtům a nesmyslům to vlastně věříme... Tento pořad nás sice "zábavně" z našich omylů vyvede, ale čím častěji mám tu čest tento pořad vidět, tím víc mě nějak méně a méně baví. Je to takový dosti utahaný, řekl bych... [6/1O] ()

rubik1

Bořiči sú ako relácia v pohode. Jediné čo mi na nich vadí je že vždy všetko nechajú nakoniec vybuchnúť a väčšinu mýtov robia len preto aby mohli niečo odpáliť. No, a ešte posledný dodatok: "Odmítam vaši realitu. Mám svou vlastní " :)) ()