Bytost

• USA The Entity (více)

Carla Morenová je ve svém pokoji kýmsi surově napadena a znásilněna. Nikdo, včetně manžela, jí ale nevěří, že útoky záhadné bytosti se opakují, ačkoli má tělo samou modřinu. Když se Carle nepochopitelným způsobem porouchá auto a ona se málem zabije, poslechne svou přítelkyni Cindy a vyhledá pomoc psychologa doktora Sneidermana. Ten s ní probírá její dětství a mládí a společně skládají mozaiku událostí, které by mohly nynější útoky vysvětlovat. Doktor Sneiderman usoudí, že útoky jsou jen Carliny představy, s jejichž pomocí se snaží vyrovnat s rozličnými životními traumaty. Carla s jeho závěry nesouhlasí a když ji chce doktor hospitalizovat, odmítne a rozhodne se čelit útokům dál sama a zůstat se svými dětmi. Nedlouho nato se Carla seznámí se dvěma parapsychology z místní univerzity, kteří ji vyslechnou a rozhodnou se věci přijít na kloub. K pokusu se dostaví i doktor Sneidrman, který parapsychologii nevěří a chce Carlu za každou cenu chránit... (oficiální text distributora)

xander

Tento snímok je napínavý a desivý aj pre tých čo sa pri horoch nezviknú báť. Má skvelú atmosféru, Barbara Hersheyová odvádza na žáner mierne nadpriemerný výkon, ktorý je cšak zatienený prekvapujúco vynikajúcim Ronom Silverom. Film ale nezaprie svoju béčkovitosť ale aj tak ide o zaujímavý snímok korý desí atmosférou azvukom a to si myslín je zvládnuté na jednotku. A vraj je to podľa skutočnej udalosti. ()

Werewolf2

Staci jenom ze ten nadrzenej parchant neni videt a najednou ten film dostane uplne novy rozmer. Clovek se vlastne nic nedovi, nic se tam nevyresi...to je vlastne na tom to nejlepsi. Kazdej si ho predstavi jinak. Navic me uplne dostalo, ze je to podle skutecny udalosti. To abych si tam snad strcil spunt, nebo co, clovek nikdy nevi :-D ()

montel

Carla (Barbara Hershey) je po práci doma brutálně napadena a znásilněna nějakou neviditelnou silou. Útoky se neustále opakují a později jsou napadeny i její děti. Proto vyhledá pomoc psychiatra. Ten jí ale nijak nepomůže a Carle a její rodině jde nadále o život. Útoky neustaly dodnes...Psychologický horor natočený podle skutečné události bych nesrovnával s novějším Paranormal Activity. Přeci jen je to něco jiného a tomuto skvělému snímku stejně nesahá ani po kotníky. Doporučuji 65% ()

Jeliik

No konečne !!! Ani si nepamätám kedy som naposledy videl pozerateľný horor. Takáto atmosféra v dnešných strašidelných snímkoch chýba. Hudobný doprovod dokonalo dokresluje atmosféru o poltrgáistovi s neukojitelným sexuálnym apetítom (sen nejednej starej panny a nočná mora puritánov). Údajne podla skutočnej udalosti. Za pozretie stojí aj video pravej Carly Morenovej v akcií a celkom si to užíva ;). Päť hviezd, fakt si ich zaslúži ()

ajaxx

Velice zajímavý námět s trochu zvláštním koncem, ale i přesto, sledoval jsem jej ostřížím zrakem. Napětí mu jistě nechybí a těch několik pasáží, které děj nezajímavě natáhli se dá i pochopit, jelikož k dokreslení celé atmosféry i jejího vyvrcholení a řešení byly nutné. ()

Drussus

Není to špatné, ale chtělo by to trošku opepřit. Jen dvě tři lekačky na víc jak dvouhodinový film. To je málo. Ale vzhledem k natočení dle skutečnosti.... 3 ()

MartinSTFC

Mě to nějak neoslovilo. A silně pochybuji, že se toto kdy stalo. Nechci být skeptik, ale filmaři, stejně jako novináři, obvykle zcela jednoduchou věc přemění ve zcela odlišnou a obludně nafouknutou hrůzu a výsledek je k smíchu. Rozhodně si nemyslím, že by tento počin byl lepší, než Poltergeist, ten alespoň šel rovnou k věci a nezdržoval se zbytečnými, táhlými dialogy. ()

draxxi

Nebyl by to uplne spatnej film. I konec se mi libil, ale... Triky ni moc, hlavne ve finale. Vim, ze je to starej film, ale Vetrelec je o 3 roky starsi... Za kouknuti to ale stalo. ALE POZOR! Pokud to chcete videt, sezente si verzi v puvodnim zneni. Ja bohuzel videl dabovanou verzi, a byl to jeden z nejhorsich dabingu co jsem slysel... 29.1.2019 63% ()

Figuto

Dobrý výkon Barbary Hershey, otravný motiv Psycho, jinak dobrá hudba, působivé projevy ducha, zajímavé scény ale i nuda, slabá uvěřitelnost. Dokážu pochopit kultovost, nicméně byl bych rád za povedený remake, který by z daného tématu (kde Paranormal Activity kraluje) vytřískal maximum. Že je to podle údajných skutečných událostí, které provázely již zesnulou Doris Bither, mě na zadek neposadí. 4/10. ()

sun.eagle

Výborný horor který je neprávem opomíjený. Nezapomenutelné husí kůži nahanějící scény které dokresluje hudba která plní svuj učel. Z hlavy se vám nevykouří ani sdělení že je to podle skutečné události - pokud ano tak to Bůh s námi. ()

luukaas

Jeden z nejlepších hororů, aspoň pro mě...Velmi zdařilé dějové pojetí, které nabízí Paranormal activity z 80. let...Většina dnešních horrorů, by mohla čerpat s inspiraci, kterou nabízí tento snímek ..i když je to místy lehce úsměvné, ale 30.let je hold 30.let. ()

baronGrga

Prý se tomu říká láska. Konečně hezký film plný něžného milování, trošky toho strachování a bláznivé plavby na růžovém obláčku tekutého helia. Excelentní duchařina podbarvená naprosto famózní Bernsteinovou hudbou, bez hromady triků a speciálních efektů (podivuhodné blesky přežiju), na něž mnohé starší horory dnes neskutečně doplácejí. Nenapadlo by mě, že osmdesátkový horor o vilné substanci by mě mohl dostat, ale stalo se. 75% ()

sarah.cs

Velice slušná podívaná, skvělé herecké výkony. I když je zfilmovaná situace poněkud přehnaná, existují takové bytosti. ()

doughnut

Před dvaceti lety jsem tento snímek považoval za vynikající horor a dost mě tehdy vystrašil. Včera jsem se na něj ze zvědavosti podíval znovu a už jej za vynikající horor nepovažuji. Dokonce ani za horor, spíše béčkový thriller s otřesnými hereckými výkony. O specíálních efektech je lepší se raději ani nezmiňovat. Jediné, co přečkalo zub času a stojí za shlédnutí, jsou dvě pěkné kozy, jedna holá prdel a jedna beranice. ()