• Maďarsko

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Maďarsko, 2006, 104 min

Dalo by se říct, že se jedná o HODNĚ "osekaného" Pána prstenů. Jenže!!! To by se ještě asi museli drak i jeho jezdec rozkrájet:-)Nechápu začlenění některých hereckých rolí, které neměly pro příběh zdaleka žádný smysl. Tak jsem se alespoň těšil na pěkné pohádkové efekty, ale co to? Ono jich mnoho není a těch pár se odehrává snad v tunelu, že nejsou skoro vidět:-) Ale abych jen nehanil, tak zase příběh není natolik nudný, abych u toho usnul. Stěží průměrná pohádka pro děti.45%.(21.9.2007)

• Trellíno

Bídná režie, špatné triky, zoufalý a občas hodně nelogický střih, pár opravdu hodně bezradných hereckých výkonů, vykrádání všeho možného, tuze nepovedená bitva, vojáci vypadající jak když si odběhly z natáčení Tří veteránů a tímto stylem bych mohl pokračovat až do úplného vyčerpání. Takhle by vypadala Bloodrayne, kdyby na ní měl Boll o padesát mega víc a hudbu mu k tomu skládal Patrick Doyle (společně s Ironsem prakticky jediný klad celého filmu, ale na druhou stranu mi přijde, že Doyle docela vykrádá svého čtvrtého Pottera). Prostě a jednoduše, nikdo a nic mě nedonutí, abych týhle šaškárně dal víc než 30%.(13.12.2006)

Ani špetka originality, ale jednou se na to podívat dalo. Klasický pohádkový-fantasy příběh určený především mladšímu obecenstvu. Herecké výkony plytké (až na J. Ironse, tomu nelze upřít charisma), efekty obstojné, děj poněkud zkratkovitý, zvláště v závěru až zmatený, jinak jako přes kopírák od dříve 100x viděného. 55%(12.1.2009)

Lepšie ako televízny Legenda o Jurajovi a drakovi, no o dosť horšie ako Dračie srdce. Všetci mi hovorili aby som sa na to nepozeral, lebo je to strašné a knižná predloha je oproti filmu klenot. Dlho som sa tomu aj vyhýbal, ale nakoniec som si uvedomil, že ja idiot lenivý som tu knihu ani nečítal, takže prečo by som sa mal na film vykašlať ? Eragon síce nieje žiadna sláva a mohlo to byt oveľa, oveľa lepšie, potenciál tam bol a rozpočet tiež. No bohužiaľ sme dostali pred nos len dobre zužitkovaní rozpočet filmu, ktorý ponúkol nádhernú výpravu, kostýmy, efekty, hudbu, či Jeremyho Ironsa. Fajn film na jedno pozretie, ale veľká škoda, že to bolo až takto jednoducho a skoro až rutinérsky odbité. Fantasy filmov o drakoch je málo a o to viac zamrí samotný výsledok. Dračie srdce doteraz nemá konkurenciu! 65% - 3*(29.11.2015)

• Le_Chuck

Čo možno očakávať od dobrodružného príbehu z pubertálneho pera 15-ročneho chlapca? Nič. A čo možno očakávať od jeho filmovej adaptácie? No že sa autori povznesú nad triviálnosť primitívnej predlohy a nebudú otrocky parafrázovať. A tu vidím problém, že scenárista má snáď ešte menej fantázie ako Paoilini a Fangmeier jeho (aj a svoje) nulové autorstvo maskuje, hrdými hláškami a vrtulníkovými obletmi (asi po vzoru Bolla) za doprovodu pompéznych chorálov. Skratkovité, ploché, občas prudko iritujúca logika chovania hlavne Eragona. Jediné čo na tomto Dungeon & Dragonns 3 stojí za to, je finálny súboj. A to je veru málo aj na vykrádačku Star Warsov, Nekonečného príbehu, Pottera, LOTRa a neviem ešte čoho. 50%(9.2.2007)

• - Johnu Malkovichovi zabralo natáčení pouhé dva dny. (duklak2)

• - „Eragon“ je debutový román amerického autora Christophera Paoliniho, kterému knihu nejprve ve vlastním nákladu vydali rodiče. Román se propracoval až do žebříčku bestsellerů New York Times a z Paoliniho udělal hvězdu. (imro)

• - Píseň „Keep Holding On“ s hudebním motivem filmu nahrála Avril Lavigne, jako singl se dostala na sedmnácté místo amerického žebříčku Billboard Hot 100. (imro)