poster

Eragon

 • USA

  Eragon

 • Velká Británie

  Eragon

 • Maďarsko

  Eragon

 • Slovensko

  Eragon

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Maďarsko, 2006, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ***

  Nakonec to není takový průšvih, jaký jsem předpokládal. Jedná se o průměrné zpracování naprosto v každém ohledu. Fangmeier ukazuje světlé stránky pouze v digitálních exhibicích, kdy se objevuje drak, jinak je jeho práce veskrze průměrná a nezajímavá. Jeho nezkušenost se odráží hlavně na celkovém vizuálu s velmi odpudivou až takřka tragickou kamerou, jež někdy působí až amatérsky. Obraz trpí nevyrovnaností kvality, kdy se skládají dohromady čisté a pěkně zpracované záběry spolu s vyloženě hnusnými. Těch ošklivých je bohužel až moc (viz. začátek v lese). Příjemně mě dokázal překvapit Irons, jež po dlouhé době nevypadá plasticky a unyle, ale snad si roli i užívá. O hlavním hrdinovi není moc co říct, snad jen, že na nováčka to ujde. Největším zklamáním pro mě bylo trapné pitvoření Johna Malkoviche, který přehrává i na tak malém prostoru jaký má a odříkává repliky neustále stejně, bezpohlavně. Zkrátka je to další průměrná fantasy, jež vypadá hůř než Narnie (porovnávat s výborným LOTRem nebudu), leč je o něco zábavnější.(13.12.2006)

 • Divočák
  ***

  Tak to byla slabota... řeknete si okamžitě, jak se objeví závěrečné titulky. I když se první půlka filmu docela dá - na scéně není moc postav a z toho mála, co tam najdete, jsou to většinou naštěstí povedená dračice Saphira a jako vždy skvělý Irons, druhá půlka ale výsledný efekt zcela ubíjí a to zvlášť ubohou závěrečnou bitvou. Za něco takového se v postLOTRovské době musí stydět opravdu každý, kdo se rozhodne vyprodukovat film hrající si na "áčkové fantasy". Jestli se navíc Paolini proslavil knihou, jejíž příběh lze shrnout větou - "Kluk se dozví, že je dračí jezdec, pak se vydá k povstalcům a když tam přijde, tak na ně zaútočí banda kromaňonců" - tak radši nechci vědět, kam se ubírá dnešní fantasy kultura... ***Věděli jste, že: Autor knižní předlohy Christopher Paolini dokončil střední školu už v patnácti letech, a protože byl na univerzitu příliš mladý, zůstal doma a dal se na psaní.// Roli Eragona měl původně hrát Alex Pettyfer známý z filmu "Strombreaker". Příležitosti se ale vzdal poté, co zjistil, že že by musel cestovat přes celou Evropu - trpí totiž chorobným strachem z létání.***(2.3.2007)

 • kitano
  ***

  Prostucke, bez napatia a miestami dost nuda. Kniha nebola zla, a dalo sa z nej vytrieskat omnoho viac. Z pribehu zostali len zaklady, ale dajme tomu ze tim co ju necitali to tak vadit nebude. Ale mozem povedat ze casting mal stastnu ruku a Spellers aj Guillory sa so svojmi prilezitostami popasovali so ctou. Aj ostatny a celkovo postavy vo filme boli slusne zobrazene aj zahrate. Urcite by podstatne pomohla dlhsia stopaz (minimalne na to aby drak nemusel dospiet behom preletu nad oblakmi). Prostucke, avsak minimalne o triedu lepsie ako hrozna Narnia. Cav, idem si pozriet Pana prstenov 5/10(12.5.2007)

 • Phobia
  ***

  Ani špetka originality, ale jednou se na to podívat dalo. Klasický pohádkový-fantasy příběh určený především mladšímu obecenstvu. Herecké výkony plytké (až na J. Ironse, tomu nelze upřít charisma), efekty obstojné, děj poněkud zkratkovitý, zvláště v závěru až zmatený, jinak jako přes kopírák od dříve 100x viděného. 55%(12.1.2009)

 • teutates
  *

  V podaní Stefena Fangmeiera to vyzerá,ako zo zlého sna!Scenár je trápny,herecké obsadenie až na pár osobnosti nulové!V kinách to rozhodne nemalo čo robiť,možno v nedeľu ráno na Markíze(TV)miesto rozprávok!Tomuto snímku chýba veľkoleposť a pompéznosť,miestami to vyzerá ako kratkometrážny film!Nachádza sa tu doslova len"pár"dostačujúcich ako tak vyzerajúcich scén!Celý príbeh je jedno veľké zhrnutie toho čo sme už na plátnach videli!Počnuc"Lotrom"až po Hviezdne vojny(doslova výkrádačka)!Drak a scény,ktoré sa točia vôkol neho vyzerajú dostačujúco-asi pohltili celý rozpočet..!Inak stojí celý tento film za .....!Jediné čo by sa snaď dalo tuna vyzdvihnúť je hudba a príroda!(29.11.2007)

 • - Snímek se umístil na 36. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

 • - Film si vysloužil silnou kritiku od fanoušků knižní předlohy. Jedním z důvodů je nesrovnalost v barvě meče Zar'roc, který by měl být celou dobu červený, což je velmi důležité pro budoucí děj. Místo toho je ve filmu také modrý. (vyfuk)

 • - Christopher Paolini, autor předlohy, si chtěl v tomto filmu zahrát cameo roli (válečníka, kterému během bitvy o Farthen Dur setli hlavu). Bohužel nemohl, protože v době natáčení propagoval svou knihu na evropském turné. (duklak2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace