poster

Eragon

 • USA

  Eragon

 • Velká Británie

  Eragon

 • Maďarsko

  Eragon

 • Slovensko

  Eragon

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Maďarsko, 2006, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Le_Chuck
  **

  Čo možno očakávať od dobrodružného príbehu z pubertálneho pera 15-ročneho chlapca? Nič. A čo možno očakávať od jeho filmovej adaptácie? No že sa autori povznesú nad triviálnosť primitívnej predlohy a nebudú otrocky parafrázovať. A tu vidím problém, že scenárista má snáď ešte menej fantázie ako Paoilini a Fangmeier jeho (aj a svoje) nulové autorstvo maskuje, hrdými hláškami a vrtulníkovými obletmi (asi po vzoru Bolla) za doprovodu pompéznych chorálov. Skratkovité, ploché, občas prudko iritujúca logika chovania hlavne Eragona. Jediné čo na tomto Dungeon & Dragonns 3 stojí za to, je finálny súboj. A to je veru málo aj na vykrádačku Star Warsov, Nekonečného príbehu, Pottera, LOTRa a neviem ešte čoho. 50%(9.2.2007)

 • kingik
  ***

  Nevím přesně, co tomuto fantasy ublížilo, ale dá se to vytušit. Přitom sice neznám jeho knižní předlohu, a tak je možné, že film se jí příliš nedržel a chtěl se zavděčit všem diváckým kategoriím. Béčkové zpracování se sice statečně vzpírá takovému označení, ale nakonec tomu neujde, ačkoliv ta kapitulace není příliš zřejmá. Triky jsou ucházející, herci v čele s Edem Speleersem hrají celkem obstojně, dějově je to až příliš nablble naivní a hlavně schází tomu pořádné bombastické finále. Otevřený konec zůstane už navždy otevřeným koncem, protože tvůrci po komerčním fiasku od dalších dílů odstoupili. 50%(29.9.2011)

 • Rosaviva
  ***

  Kdybych neznala knížku, nejspíš bych se mi tenhle film líbil o hodně víc, ale já knížku bohužel (nebo spíš bohudík, protože knížka se mi líbila) znám. Začátek filmu se mi zdál docela i dobrý, ale jakmile se vyklubala Safira celý film se promněnil v příběh, který jsem ani já neznala. Herci, kteří ztvárnili postavy se vůbec nepodobovali popisu postav. Eragon mi byl dost protivný a pravděpodobně jediný, kdo se mi celkem i zamlouval byl Garrett Hedlund v roli Murtagha, snad zcela nejhorší obsazení byla Sienna Guillory do roly Aryii. Všechno bylo neskutečně osekané a závěrečná "bitva" byla až k pláči. Jako mrně se mi Safira docela líbila, ale co z ní grafici udělali dospělého draka, až jsem se málem rozbrečela nad strašným výsledkem. Vážně doufám, že tahle knížka jednoho dne dostane lepší remake, protože si to zaslouží.(15.11.2009)

 • Divočák
  ***

  Tak to byla slabota... řeknete si okamžitě, jak se objeví závěrečné titulky. I když se první půlka filmu docela dá - na scéně není moc postav a z toho mála, co tam najdete, jsou to většinou naštěstí povedená dračice Saphira a jako vždy skvělý Irons, druhá půlka ale výsledný efekt zcela ubíjí a to zvlášť ubohou závěrečnou bitvou. Za něco takového se v postLOTRovské době musí stydět opravdu každý, kdo se rozhodne vyprodukovat film hrající si na "áčkové fantasy". Jestli se navíc Paolini proslavil knihou, jejíž příběh lze shrnout větou - "Kluk se dozví, že je dračí jezdec, pak se vydá k povstalcům a když tam přijde, tak na ně zaútočí banda kromaňonců" - tak radši nechci vědět, kam se ubírá dnešní fantasy kultura... ***Věděli jste, že: Autor knižní předlohy Christopher Paolini dokončil střední školu už v patnácti letech, a protože byl na univerzitu příliš mladý, zůstal doma a dal se na psaní.// Roli Eragona měl původně hrát Alex Pettyfer známý z filmu "Strombreaker". Příležitosti se ale vzdal poté, co zjistil, že že by musel cestovat přes celou Evropu - trpí totiž chorobným strachem z létání.***(2.3.2007)

 • Stegr
  *

  20% - Neuvěřitelná hovadina a jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Nejen, že herci nepředvádějí vůbec nic, že dialogy stojí za starou bačkoru a že osekání předlohy na naprosté minimum mě neskutečně naštvalo, ale navíc se to ještě tváří jako naprostá nádhera a skvělý film. Hvězdička je za efekty, nic víc. Žehnám Narnii i Zlatému kompasu, proti tomuhle jsou to veledíla...(10.5.2007)

 • - Autor knižní předlohy Christopher Paolini dokončil střední školu už v patnácti letech, a protože byl na univerzitu příliš mladý, zůstal doma a dal se na psaní. (Divočák)

 • - Prostředí bitvy ve FarhenDuru nebylo digitálně vytvořeno - scéna se točila v kráteru sopky. (Pilda17)

 • - Roli Eragona měl původně hrát Alex Pettyfer známý z filmu Strombreaker. Příležitosti se ale vzdal poté, co zjistil, že že by musel cestovat přes celou Evropu - trpí totiž chorobným strachem z létání. (Divočák)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace