Je rok 1987 a nesmělá mladá žena se v přímořském městě setkává s dívkou, která se umí bavit. Vzniká mezi nimi pouto, které jako by neomezovaly zákony času a prostoru. (Netflix)

Ergon

Epizoda o zvláštním a přitom geniálním místě zvaném San Junipero, přičemž jeho pravá podstata je odhalována velice pomalu. Příběh mě proto chytře držel v nejistotě a krmil mou zvědavost. Mezitím jsem se nechával unášet nezvyklou romancí v nostalgickém prostředí, která boří veškeré hranice v mezilidských vztazích. Závěrečný záběr byl pak třešinkou na dortu, který ve mě vyvolal spoustu morálních otázek. ()

Nykrous

Masterpiece. To jak se to ze začátku zdá jako obyčejný příběh, u kterého se tak nevinně objevují věci, kterým nerozumím a pomalu to graduje až do fáze, kdy se celý příběh převrací vzhůru nohama a přelíná se to s mým postupným uvědoměním všech nesrovnalostí a maličkostí, na které se odkazovalo předtím, je fakt neskutečné. Následná katarze po plném pochopení a euforické finále jen upevnily mé pocity z celého díla. 10/10 ()

fallanga

Nejslabší episoda z celého BM. Za prvé, nejde o žádnou temnou budoucnost, ani o žádnou temnou verzi reality. V tomto díle ve skutečnosti technologie prospívají lidem a ač jsem čekal na nějaký zvrat, který by ukázal jak je celý svět zvrácený, tak nenastal. A za druhé, něco podobného jsem už viděl v SAO a to snižuje výsledný dojem. BM bylo vždy originální, tohle zase tak moc není. ()

IvonaK

Omlouvám se všem obdivovatelům lesbické lásky, ale tady toto byla klasická nudná romantická blbost s prapodivným koncem. A mimochodem, holka která má v povaze že se vyspí s každou ženskou kterou potká, by asi v realitě žádné city k jiné holce která hledá vážný vztah neměla. ()

oasismanik

Prečo je v obsahu vyzradená celá pointa tejto časti? :D A nechápem to vlhko v komentároch, zatiaľ asi najslabšia časť, ktorá vôbec nepasuje k Black Mirror, celkovo je tretia séria výrazne slabšia ako prvé dve. ()

maoc

Svět umělý a uhlazený až k proříznutí žil. Vztahy tak banální a nepravděpodobné, jako potkat lásku v márnici. Nekrofily pomiňme. Postavy šustící papírem, že by se podzimní drak rděl studem. Tak předvídatelné a nudné. Se smrtí se vyrovnat je úkol pro každého a v tomto beru téma jako přínosné, ale odsuzuji jakoukoliv propagaci euthanasie, což se tady mimoděk stalo. Šířit kulturu smrti je zlo. O důvod víc díl zatratit. Je slabý, možná nejhorší z celého BM, avšak má přesto jakýsi osten či drápek, kterým zjevně dokáže zachytit. Já mu z háčku unikl a moje žena též. Po konci jsme na sebe vrhli jen ztrápený pohled. Je až s podivem, že právě jiný Harrisův díl BM, Přijdu hned, hodnotím tak vysoko. ()

Eywa11

Diel, ktorý vo mne vzbudil veľké množstvo otázok a emócií a verím tomu, že keby mám na konci života tú možnosť žiť "večne" veľmi by som to zvažovala...no chcela by som to vlastne? chcela by som žiť vo svete, ktorý síce na prvý pohľad ponúka obrovské množstvo možností, ale z ktorého v podstate nemám možnosť úniku......... ? neviem či by som po tých stáročiach medzi ľuďmi, hoc aj virtuálnymi mysľami, neskončila otupená a apatická voči životu...a stále viac by som chcela nazrieť za oponu......posunúť sa do ďalšieho levelu tejto hry, ktorú hráme všetci....hry zvanej život............ ()