Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

Recenze uživatele oasismanik k tomuto seriálu (17)

Černé zrcadlo (2011)

Tak som to konečne celé dopozeral, asi už neprídem s ničím novým, všetko podstatné tu už za tie roky odznelo. BM je kvalitka, ktorú by si mal pozrieť snáď každý, znepokojivé, úsmevné, ľahko hororové, originálne a kreatívne. Najlepšie časti: The National Anthem, White Bear, USS Callister, Metalhead a absolútny masterpiece White Christmas. ()

Národní hymna (2011) (S01E01)

Štart hneď vo veľkom štýle. ()

Přijdu hned (2013) (S02E01)

Zaujímavý nápad a dobre natočené, ale ku koncu to už akosi stráca dych a koniec nie je zvládnutý dobre absolútne vôbec. Zatial asi najslabší diel. ()

Lovná zvěř (2013) (S02E02)

Zatial asi najlepšia časť... ()

Bílé Vánoce (2014) (S02E04)

Natrieskané nápadmi od začiatku do konca...kľudne by to mohol byť taký kratší film. ()

Zkušební verze (2016) (S03E02)

Tak toto išlo akosi mimo mňa... ()

San Junipero (2016) (S03E04)

Prečo je v obsahu vyzradená celá pointa tejto časti? :D A nechápem to vlhko v komentároch, zatiaľ asi najslabšia časť, ktorá vôbec nepasuje k Black Mirror, celkovo je tretia séria výrazne slabšia ako prvé dve. ()

Muži pod palbou (2016) (S03E05)

Všetky časti sa pomaličky začínajú dosť opakovať, iné sú len postavy a prostredie, ale myšlienka je podobná...a to ma mrzí a nudí. Pointu a rozuzlenie si môžete tak veľmi rýchlo domyslieť. Ako som bol z tohto seriálu spočiatku nadšeny, tak sa moje nadšenie stráca a po dalšej časti sa rozhodnem, či pokračovat vôbec v sledovaní. ()

USS Callister (2017) (S04E01)

Tak som sa po rokoch vrátil k tomuto seriálu a hneď takýto masterpiece, ktorý tradične pobaví, zabaví a aj vás trochu donúti zamyslieť sa. No jo, svet Black Mirror mi chýbal... ()

Arkangel (2017) (S04E02)

Dalšia tradične dobrá, inteligentne natočená epizodka BM, ktorá sa zbytočne nepriklána na žiadnu stranu, ale núti vás sa zamyslieť. !!!SPOILER!!! Akurát ma mrzí, že to neskončilo tak, že by sa matka už neprebrala a dcére by ostal doživotne aktivovaný "filter", taká premárnená príležitosť...och to vážne tvorcovia? ()

Krokodýl (2017) (S04E03)

Inteligentne premyslená a natočená epizoda s ideálnou dlžkou, žiadna vata, perfektná hudba a atmosféra, paráda, štvrtá séria mi zatiaľ robí radosť. ()

DJ na odstřel (2017) (S04E04)

Eternal Sunshine of the Spotless Mind novšej generácie, perfektný, lahko úsmevný, lahko melancholický príbeh o osudovej láske. A úsmev Georginy Campbell je veru absolútne odzbrojujúci. ()

Železná vůle (2017) (S04E05)

Ľahko hororové postapo ja veru môžem v akejkoľvek podobe a aj keď tomu chýba hlbka a myšlienka podobná Black Mirror, spotil som sa od napätia a užil som si to. A kľudne to mohlo byť aj dlhšie...Golden Brown od Stranglers je už len taká čerešnička na torte. ()

Černé muzeum (2017) (S04E06)

Spolu s USS Callister to najlepšie v tejto sérií, opäť samozrejme mierna recyklácia, ale napriek tomu stále natrieskané nápadmi a myšlienkami. ()

Striking Vipers (2019) (S05E01)

!!Nepriame spoilery!!! Asi prvý krát som mal pri Black Mirror priblblý úsmev na tvári takmer celú epizodu. "I Fucked a Polar Bear!" Trochu som sa obával, že to skončí po bitke tradične Blackmirrorovsky tragicky, ale nie, tvorcovia sa s tým vysporiadali s nadhľadom a naozaj majstrovsky a som rád, že aj v poslednej sérií majú ešte stále relatívne originálne nápady. Čiže ak by som mal zhrnúť túto epizodu dvoma slovami: "neškodná blbostička". PS: perfektné lokácie. ()

Smithereens (2019) (S05E02)

Ale no, vážne? Toto má byť predposledná epizoda tak skvelého seriálu? Keby si chcem pozrieť únos a vyjednávanie z obidvoch pohľadov, tak si pozriem akýkoľvek priemerný akčný krimi thriller. Ako vážne, čo malo byť toto a prečo to trvalo hodinu desať? A prečo niekto neporadil odstreľovačovi, aby sa posunul o kúsok inde? :) A tak som dúfal aspoň v nejakú sofistikovanejšiu pointu. Jedna za napätie, ktoré bolo zvládnuté dosť dobre, ale ako som vravel, napätie nie je to, čo hľadám a očakávam od Black Mirror. ()

Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (S05E03)

Na západe majú Ashley Too, my máme Ludvika! Ako aj prvá časť tejto série, aj tá posledná by sa dala popísať ako taká neškodná blbostička. Piata, a zrejme posledná, séria bola samozrejme absolútne najslabšia, došli nápady a v najlepšom treba skrátka prestať, táto časť slabší priemer, neurazí, nenadchne, a že tu hrá Miley Cyrus som zistil až v záverečných titulkoch. Ale dám 4, keďže minulá časť bola výrazne slabšia a z nejakého dôvodu je v červenom. No a za NIИ samozrejme. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál