Je rok 1987 a nesmělá mladá žena se v přímořském městě setkává s dívkou, která se umí bavit. Vzniká mezi nimi pouto, které jako by neomezovaly zákony času a prostoru. (Netflix)

Frajer42 odpad!

Spoiler! Názorná ukázka neodpustitelně promrhaného potenciálu. Tvůrci opět vytáhli z rukávu myšlenku, která sama o sobě nebyla určitě zlá. Bohužel kolem ní vystavěli totálně nudnou až debilní lovestory o dvou lesbách gerontech, které dohánějí promeškané. Absolutně mi není jasné nad čím si tolik zdejších uživatelů ustříkává ze svých intimních partií. Místo skýtající neomezené možnosti a obyvatelstvo se zde každodenně omezuje na alkohol a sex? Osobně mě to přestalo bavit asi po 10 minutách. Odporný stereotypní teror s naprosto odporným závěrem. Žádal si snad někdo v sérii Black Mirror happyend? Je to stejně nežádoucí a nesmyslné, jako kdyby jste byli na ulici znásilněni partou obdařených negrů a tento váš zážitek skončil vaším orgasmem. Nezbývá mi než věřit a doufat, že se jednalo o ojedinělý omyl a tvůrci se v nadcházejících dílech podstatně polepší. Totálně předvídatelná reklama na nudu, kterou se vám tvůrci pokoušeli provrtat díru do hlavy. ()

Ghoulman

Antiteze Matrixu, která dává před nepříjemnou realitou přednost zjednodušující iluzi. Ponechme stranou možnost zneužitelnosti podobného zařízení, psychologické problémy z toho vzniklé (dvě oddělené identity v jediné mysli nebudou nikdy dělat dobrotu) a nakonec ponechme stranou i možnou rezignaci na řešení veškerých reálných problémů tohoto světa (protože k čemu řešit problémy, když se stačí připojit). Možná jsem v některých věcech staromódní, ale život by se měl milovat takový jaký je. V tom dobrém i v tom zlém. Stáří má na světě své nezastupitelné místo, podobně jako slabost a smrt. I bolest může mít svoji důstojnost, pokud se jí člověk postaví čelem a neuteče. ()

Arsenal83

Namiesto raja cloud a ten raj znamená byť s niekým, s kým budeš do mŕtva flámovať až kým ten mrak blackout nerozdelí. Hlavne nech ten niekto nie je hetero! Pôvodne aj epizóda bola písaná pre normálny pár, ale potom to tvorcovia zmenili - veď ako si dnes poriadne nahrabať body? Klasická romantická story, nech aj má sci-fi prvky, by bola predsa stredovek! ()

Jinny

Skvělá epizoda, která je k technologii a západní společnosti o něco laskavější (byť i etické problémy se tu řeší) IMO je to zároveň epizoda s nejlepšími postavami. SPOILER V jádru se jedná o gay romanci dvou umírajících starých žen, ale není třeba křivit tvář. Jejich mladší verze jsou každá jiná a každá zajímavá jiným způsobem a jejich romance je tak pozitivně pojatá, že je těžké je nepárovat. Samotné téma života po života je tu rozebrané výborně. Yorkie se smrti nemůže dočkat, protože ve virtuálním světě bude mít život, který jí nehoda ukradla, a svobodu, kterou jí rodina odmítla dát. Kelly je v tom její pravý opak, protože byla manželka a matka a její názor je takový, že její životní cesta končí a bude následovat osud lidí, které ztratila. Jejich vztah hraje zásadnější roli v příběhu než technologie, bez které by ale nebyl možný. P.S. Nebe je přece jenom místo na zemi :) ()

GeusX

Příběh se od ostatních liší. Působí dosti nenápadně a až téměř od poloviny (pokud netušíte oč půjde a NEPŘEČTETE SI OBSAH, jenž v jedné větě vyprdelí celou pointu ... hm, už je asi pozdě...) začne divák tušit v ději nějaké to "nadpřirozeno" a odkrývat o co v příběhu jde. Dojemný příběh. ()

Lacike

Skvelý námet s otrasnými postavami, ktoré mi nesadli. Pravdepodobne kvôli hereckému obsadeniu. Jak Gugu tak hlavne toho babochlapa Mackenzieho vôbec nemusím. Ich príbeh mimo virtuálneho sveta, kde ich hrali iné herečky na mňa fungoval oveľa lepšie. Rád by som si pozrel tento námet v celovečernom pojatí a so sympatickejším hereckým obsadením. 5/10. ()

ALIENka_

Tohle mohl bejt tak dobrej díl kurva! Nápad dobrej jak sviň, kolem toho se dal udělat tak dobrej příběh a oni tam daj tuctovou lesbickou lovestory s tak debilním koncem. Polovinu dílu jsem čekala na to, až se tam konečně něco stane, ale pořád tam doslova byly ty stejný scény v baru a nic se do prdele nedělo. Až v polovině se to začlo trochu rozjíždět, stejně mi ale trvalo 100 let než jsem konečně tak nějak pochopila, o co sakra jde a to už byl konec. Prostě jak je v Black Mirror epizoda o vztahu dvou lidí, tak už se fakt připravuju na to, že to bude zase nuda. Tak v 80% se mi to zatím potvrdilo. Navíc maj tyhle epizody vždycky happyend. Fuj do píči. Hodnocení: 5/10 ()

Ouwen odpad!

Vyschlá, zeschlá a proschlá nudnice kde se vůbec nic nedělo. Je to jen sbírka popkulturních referencí, které však nemají žádné opodstatnění pro děj a atmosféra vůbec nefungovala, protože to celé bylo odtažitý. Hlavní charaktery jenom nudný schlouni bez čehokoliv zajímavého. ()

Trevor

Zaujímavá myšlienka o možnosti nahrať si svoju identitu a vedomie do cloudu a po smrti žiť večne. Škoda však, že jednotlivé skoky postáv do jednotlivých období neboli o čosi lepšie spracované, aj keď záverečná pesnička vystihla celú epizódu. Heaven is a place on Earth. To vkladanie lesbických párov do každého seriálu či filmu začína vyznievať až príliš sílene. Potešili upútavky na kinopremiéry v kine vo virtuálnom mestečku San Junipero. ()

Joe321

I pro mě je San Junipero nejlepším dílem. A ne kvůli opravdu kvalitnímu scénáři a příběhovému vývoji. Ne kvůli originálnímu zasazení nebo slušným hereckým výkonům. Pro mě je nejlepším dílem kvůli jeho optimistickému pohledu na technologický pokrok (když nechám stranou ono negativní, stejně jako v příběhu). Toto Black Mirror naprosto opomíjí, a nabízí pouze smutnou až dystopickou budoucnost, vzdálenou či bližší. San Junipero vidí v budoucnosti to lepší - možnost naplnění osobních tužeb, dosáhnutí na odepřené - a ukazuje ho v nejjednodušší možné formě - lásce. Proto tato epizoda tolik vystupuje. ()

Martrix

Nejdřív trochu nijaká lesbická romance, pak smutná, nostalgická pasáž, kterou to mohlo a snad i mělo být ukončeno. Jenže přišel trochu nadbytečný závěr...jakoby se tvůrci zalekli nechat diváka v depresích. Tím se maličko zpronevěřili konceptu Black Mirror, protože tentokrát jsou technologie víc pomocníkem a evolucí, než hrozbou. Ale rád jim to odpustím. Realita je depresivní už tak dost. ()