Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série)

DJ na odstřel (S04E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Hang the DJ

Frank a Amy se potkali přes seznamovací program, který každému vztahu přidělí datum expirace. Teď ale začínají pochybovat o logice celého systému. (Netflix)

StrixCZ

Nádhera - jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděl (což bych zrovna od epizody Černého zrcadla fakt nečekal). Skvělý nápad, výborně zahrané a navzdory stopáži tomu nic nechybělo. ()

collector

Skutočne podobná časť ako San Junipero z 3.série no pre mňa o niečo slabšie. Veľmi pekná epizóda. Dokonca som sa pri nej pousmial a na chvíľu som zabudol, že sledujem Black Mirror. Rovnako ako pri San Junipero si nedovolím strhnúť ani jednu hviezdičku už len za to, že nám tvorcovia ponúkajú aj také príjemné epizódy ako bola táto <3 ()

patmull

Souhlasím s J*A*S*M. Tohle mělo být „něco jako San Jupinero“ této řady, ale nepovedlo se to tak dobře. Fenomén aplikací pro rande je samozřejmě pro tvůrce dosti zajímavý a úplně se to nabízelo, ale nemyslím si, že by z něj tvůrci vyždímali úplně to, co mohli. Celé to totiž myslím spadlo dolů na jedné věci. Jednak samozřejmě celkový příběh i prostředí jsou daleko slabší, ale HLAVNĚ! U San Jupinero byl překvapivý konec v tom, že virtuální realita může mít ve skutečnosti velice pozitivní dopady (i když se o ní mluví většinou negativně). U Hang the DJ, když už tenhle stejný konec vidíme podruhé, není to překvapivé a ztratí to punc toho unikátního momentu, kdy epizoda Black Mirror skončí happy endem. V epizodě se vyskytly i některé logické chybky, které San jupinero neobsahuje (nebo alespoň ne tolik a nebo tak výrazných) a také až moc otravně divákovi napovídá, že je to celé simulace, takže už to silně tuší, nebo skoro jistě ví, ještě před samotným koncem epizody. *Proč zrovna čtyři odrazy kamenem, to programátoři naprogramovali tak neuvěřitelně složitý svět, ale nedomysleli počet odrazů kamene od vody? A co vlastně ten konec? V systému Frank a Amy uspějí, protože rebelují proti systému, ale v reálném svět naopak systém poslechnou!? ()

Mistr119

Další výborná epizoda. Systém, který na oko analyzuje, ale de facto funguje naprosto přesně jako přirozený systém. Oukej, možná teda, jak se v závěru dovíme, přece jenom trošku rychleji. :) ()

Metuje

Tenhle dílek opravdu pohladil po srdci a ještě k tomu přidal mindfuck, jak to mám rád :) Podobné jako San Jumpiero, nedokážu říct, co bylo lepší. Konec byl opravdu Matrix flashback :) ()

Endurion

Romantická komedie je žánr, kterým kategoricky opovrhuji. Vlastně ze všech romantických komedií, co jsem kdy viděl, znám jen dvě, které považuji za opravdu dobré (tj. vtipné a romantické zároveň): Absolvent a Ona. A tady se to podařilo znovu. Velmi netradiční díl Černého zrcadla, ale rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších. ()

Beltrix

I tento příběh trpí stejným neduhem jako některé ostatní - jedna epizoda je prostě příliš málo na detailnější prozkoumání možností vytvořeného světa. ()